Chidaneh.com placeholder image

7 پیشنهاد برای لذت بردن از عصرهای جمعه در خانه

به قلم: تحریریه چیدانه

سبک زندگی: عصر های جمعه ی خود را معمولا چگونه می گذرانید؟ در خانه می مانید و به تمیزکاری می پردازید؟ استراحت می کنید؟ یا آن را فرصتی می دانید برای وقت گذراندن با خانواده؟ جمعه ها را اگر در خانه بمانیم، می توانیم به روزی تبدیل کنیم که ما را برای یک هفته ی کاری آسان تر و پر انرژی تر آماده کند. می دانم عصرهای جمعه در خانه ماندن بسیار دلگیر است، اما اگر دید خود و برنامه های مان را تغییر دهیم، به راحتی می توانیم از بودن در خانه لذت و بهره ببریم.

چیدانه امروز می خواهد 7 پیشنهاد برای لذت بردن از عصرهای جمعه در خانه به شما بدهد که همه نوع فعالیتی برای همه ی افراد را در بر می گیرد. پس اگر نمی دانید با امروز عصر خود چه کنید، این مطلب جذاب را از دست ندهید.

مبلمان اداری راحتیران

1. غرق در خواندن یک کتاب خوب شوید!

کل هفته ی خود را با کاغذها و مدارک کسل کننده سر کرده اید که هیچ هیجانی برایتان نداشته اند؟ آن ها را فراموش کنید و خود را به یک رمان هیجان انگیز، ادبیات کلاسیک یا سخنان امیدبخش کتاب روانشناسی تان بسپارید. مطالعه نه تنها یک سرگرمی لذت بخش است، بلکه فواید سلامتی بسیاری دارد – مانند بهبود عملکرد مغز و کاهش استرس – که باعث می شود راه حلی عالی برای استراحت روزهای جمعه و پیش از شروع یک هفته ی کاری جدید باشد.

2. نرمش را فراموش نکنید!

زمان و حوصله ی رفتن به باشگاه یا انجام ورزش های سنگین در خانه ندارید؟ حق دارید که نخواهید جمعه ی تعطیل خود را با کارهای سنگین بگذرانید. اما این به آن معنا نیست که نمی توانید نرمش هایی برای بهبود روحیه و تناسب اندام خود انجام دهید. پیشنهاد ما به شما این است که به یک پیاده روی 30 دقیقه ای بروید یا 30 دقیقه یوگا، پیلاتس یا نرمش های سبک دیگر انجام دهید.

3. یک عصرانه خوش طعم در کنار یکدیگر میل کنید!

چه چیزی بهتر از این که عصر جمعه ی خود را با دعوت کردن دوستان و خانواده برای صرف یک عصرانه ی ساده و خوشمزه، لذت بخش کنید؟ لازم نیست غذاهای پرزحمت و دست و پاگیر تهیه کنید و این لذت را برای خود به زحمت تبدیل نمایید. سالادها و ساندویچ ها غذاهایی ساده و سبک هستند که برای این وعده ها بسیار مناسب اند. شما حتی می توانید از هرکس بخواهید غذای خود را با خود بیاورد که هم تنوع غذاها بالا رود و هم زحمت میزبان کمتر شود.

4. آب تنی طولانی در وان را از دست ندهید!

هیچ روشی بهتر از این وجود ندارد که کل نگرانی ها و دغدغه های هفته را در حمام بشویید و از یک دوش آب گرم و بخارآلود در عصر جمعه ی خود لذت ببرید. تعدادی شمع معطر روشن و یک موسیقی آرام نیز پخش کنید تا غرق در لذت و استراحت شوید.

5. وارد میدان تجربه ها و مهارت های جدید شوید!

از چالش هایی مثل آموختن مهارت های جدید یا پیدا کردن سرگرمی های تازه لذت می برید؟ پس عصر جمعه ی خود را به چنین کارهایی بپردازید. این کارها می تواند به سادگی تهیه ی دفتر خاطرات یا انجام یک کار هنری باشد یا یادگیری نواختن یک آلت موسیقی.

6. باغچه را گلکاری کنید!

دلیل لذت بردن از باغبانی این است که: شما زمانی را زیر نور آفتاب می گذرانید و از هوای تازه لذت می برید؛ این اتفاق پمپاژ خون را بهتر می کند، استرس را می زداید و حال شما را خوب می کند، به علاوه ی این که شما از به بار نشستن گل ها و میوه ها و سبزیجات خود احساس خرسندی می کنید و یک فضای بیرونی زیبا ی سازید که تمام سال می توانید از آن لذت ببرید. پس این فعالیت برای روزهای جمعه ی شما می تواند فعالیتی کامل و عالی باشد مخصوصا اگر از آن دسته افراد هستید که از بیرون بودن لذت می برید.

7. وعده های غذایی هفته را آماده کنید!

هیچ چیز بدتر از این نیست که بعد از یک روز کاری طولانی به خانه بیایید و ببینید چیزی برای خوردن ندارید. عصرهای جمعه بهترین زمان است که می توانید وعده های غذایی طول هفته ی آینده را آماده کنید. با شریک کردن فرزندان تان در این کار، می توانید آن را به یک سرگرمی لذت بخش برای خود و اعضای خانواده تبدیل نمایید.

ما پیشنهادهای دیگری نیز برای روزهای جمعه ی شما داریم که در مطالب بعدی به آن ها می پردازیم. شما نیز پیشنهادها و نظرات خود را دیدگاه های پایین همین مطلب با ما در میان بگذارید. ضمنا می توانید سوالات و مشکلات خود را در بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه مطرح کنید.

مطالب بیشتر:
دکوراسیون نو با وسایل کهنه؛ زنگ تفریح آخر هفته!
۳ خودتان بسازید جذاب برای آخر هفته
به آسانی روکش صندلی ها را عوض کنیم
دست سازهای طلایی کم هزینه برای دکوراسیون لوکس!
خودتان بسازید: رنگ آمیزی دیوار خانه با طرح گل دار

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه