visibility 24879 today 1396/4/21

تزیین دکوراسیون باغچه، 10 ایده ارزان و آسان!

چیزی که در روزهای پر استرس ذهن خیلی‌ها را آرام می‌کند داشتن یک باغچه کوچک و کاشتن و پرورش یک گیاه است. می توانید روح خودتان را با باغبانی آرام کنید. احتیاجی نیست که یک حیاط یا باغچه بزرگ داشته باشید تا آرام بگیرید. یک جعبه میوه و یا یک تایر کهنه هم می‌تواند باغچه شما شود.  از این ایده‌های ناب باغبانی در منزل استفاده کنید تا هر چه زودتر به نتیجه برسید.

آنچه در اینجا می‌بینیم، نمونه‌هایی زیبا و ارزان، از تزیین باغ و باغچه است که به دلیل فاصله گرفتن از چارچوب‌های متعارف در تزیین، می تواند موجب جلب توجه بیشتر در شما عزیزان شود. با چیدانه همراه باشید...

تزیین دکوراسیون باغچه با لاستیک رنگ شده

استفاده از لاستیک رنگ شده ای که با زنجیر از درخت آویزان شده است ایده جذاب و منحصر به فردی است که توجه هرکس را می تواند جلب کند. ضمن اینکه هزینه زیادی برایتان در پی نخواهد داشت.

مطلب پیشنهادی: ۷ کاربرد تازه برای لاستیک های کهنه در دکوراسیون

تزیین دکوراسیون باغچه با چکمه های رنگی

استفاده از چکمه های رنگی پلاستیکی از آن دسته ایده های رنگی رنگی برای تزیین دکوراسیون باغچه است که روح و جان تازه ای به حیاط شما خواهد داد تا با هربار نگاه کردن به باغچه کوچک تان نهایت لذت را از زندگی ببرید.

تزیین دکوراسیون باغچه با دوچرخه

در آوردن یک دوچرخه قدیمی از انبار و استفاده از آن به عنوان پایه ای برای نگهداری گل و گلدان هایتان همزمان دو مزیت برایتان خواهد داشت؛ اول اینکه یادآور دوران خوش کودکی است، از سوی دیگر باغچه ای باطراوت را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

مطلب پیشنهادی: مبلمان دکوراسیون منزل با دور ریختنی ها!

تزیین دکوراسیون باغچه با جعبه های میوه

این ایده همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ساخت قفسه با الوارهای قدیمی و یا جعبه های میوه است که در کنار سایر وسایل دکوری مانند چراغ نفتی زیبایی منحصر به فردی را پدید آورده اند. چیدانه پیش از این ۱۵ ایده ارزان با پالت و جعبه چوبی میوه در دکوراسیون منزل را به شما معرفی کرده است.

تزیین دکوراسیون باغچه با بلوک های سیمانی

برخی گمان می کنند استفاده از بلوک های سیمانی محدود به ساخت دیوار می شود ولی شما می توانید با چیدمان آنها مطابق شکل بالا با گرفتن کمترین فضا از حیاط کوچکتان زیبایی ویژه ای را به دکوراسیون باغچه خود تزریق کنید.

تزیین دکوراسیون باغچه با لوستر قدیمی

توجه کنید که چطور می توان از یک لوستر قدیمی به عنوان آویزی برای پیچک ها استفاده کرد. حقیقا طرح بی بدیلی برای تزیین دکوراسیون باغچه شما خواهد شد، فقط امتحانش کنید.

تزیین دکوراسیون باغچه با اسباب بازی ها

تا به حال به این فکر کرده اید که اسباب بازی های قدیمی فرزندتان را تبدیل به بخشی از طبیعت حیاط خود کنید و برای همیشه با دیدن آن به یاد ایام خوش کودکی وی بیفتید؟

تزیین دکوراسیون باغچه با گل های رنگی

برای داشتن یک حیاط دل‌باز نیازی به داشتن چیزهای خاص نخواهید داشت. فقط کافی است رنگ را مهمان حیاط و دکوراسیون باغچه خود کنید و از گیاهانی با گل های رنگارنگ استفاده کنید. برای گلدان هم نیازی به خرید نیست می توانید از سبد خالی گل هایی که برایتان هدیه آورده اند به عنوان گلدان استفاده کنید. فقط کافیست به اطرافتان بهتر و بیشتر دقت کنید.

تزیین دکوراسیون باغچه با سنگ های صخره ای

شما به راحتی می توانید گل‌ها را در میان سنگ‌های کم‌عمق نیز پرورش دهید. شاید همین حالا هم چند سنگ در حیاط خانه داشته باشید که فضای خالی داخل آنها برای کاشت کاکتوس یا گیاهان بیابانی کوچک کافی باشد، یا حتی می‌توانید چند سنگ یا صخره را در کنار هم قرار دهید تا یک باغ سنگی طبیعی کوچک ایجاد کنید.

تزیین دکوراسیون باغچه با تنه درخت

اگر در حیاط منزل خود تنه بریده شده درخت دارید و می خواهید از دست آن راحت شوید، کافیست با ابزار مناسب سطح رویی تنه را به عمق مورد نیاز برداشته و فضای ایجاد شده را با خاک پر کنید. سپس گل مورد نظرتان را در آن قرار دهید. نکته مثبت این است وجود تنه باعث حفظ رطوبت می شود که این امر از آب دادن مکرر به گل هم جلوگیری می کند.

مطلب پیشنهادی: چگونه با تنه درخت یک میز زیبا بسازید

شما هم می توانید ایده های خلاقانه خود که برای تزیین دکوراسیون باغچه و حیاط خود به کار برده اید، با همکاری با تحریریه چیدانه در اختیار ما بگذارید.

نویسنده: نازنین کاسبی | تحریریه چیدانه

نویسنده:

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
گیاهان پیازی، برای عید آماده ش کن!

گیاهان پیازی، برای عید آماده ش کن!

1399/10/21 ادامه مطلب
دکوراسیون بهاری خانه، 9 ایده ساده و کم هزینه!

دکوراسیون بهاری خانه، 9 ایده ساده و کم هزینه!

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده، 12 ایده بهاری!

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده، 12 ایده بهاری!

کسب و کارها پیشنهادی
گروه معماری مکعب certificate
گروه معماری مکعب

گروه معماری مکعب

اکسترا certificate
اکسترا

اکسترا

دکوراسیون بن کیو certificate
دکوراسیون بن کیو

دکوراسیون بن کیو

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent