Chidaneh.com placeholder image

سفره سحری دونفره، با این عکس‌ها انگیزه می‌گیرید!

این‌که در ماه رمضان سحرها بیدار شوید؛ در حالت عادی کمی سخت است؛ حال اگر بخواهید یک سفره سحری دو نفره را هم تزیین کنید؛ شاید به نظرتان بی‌دلیل بیاید! با خودتان بگویید، همه چیز را روی میز می‌گذاریم، می‌خوریم تا زودتر برگردیم و بخوابیم! با این حال بهتر است آلبوم تزیین سفره سحری رمضان چیدانه را با دقت ببینید. خودتان متوجه می‌شوید که تزیین باسلیقه سفره سحری دونفره با همان خوراکی‌های ساده، چقدر به شما انگیزه می‌دهد تا با انرژی و حال خوب روزه بگیرید و تا افطار سرپا بمانید.

فیلم نت

آش گوجه‌فرنگی

همه ما خوب می‌دانیم بر سر سفره سحری خوب است همیشه غذاهایی مثل سوپ و آش وجود داشته باشد؛ مخصوصا در فصل گرم تابستان چراکه این نوع غذاها کمبود آب بدن را جبران می‌کنند. اما بهتر است هر دفعه یکی از آش‌ها یا سوپ‌ها را آماده کنید تا از خواص انواع و اقسام خوراکی‌ها بهره‌مند شوید. یکی از این آش‌ها، آش گوجه‌فرنگی است که هم بسیار خوش‌رنگ و لعاب است و هم خیلی مقوی؛ در ضمن به نسبت دیگر آش‌ها سریع‌تر هم آماده می‌شود. پس از آن غافل نشوید. تازه اگر برایش ظروف خوش‌رنگی مثل خودش تهیه کنید که دیگر محشر است. و می توانید با رنگ و لعاب آن سفره سحر را تزیین کنید.

مطلب پیشنهادی: عرقیات ماه رمضان، با اینا میشه راحت‌تر روزه گرفت!

زولبیا و بامیه

اگر قرار است برای خودتان تنها سفره سحربچینید و بعد هم سفره سحر را تزیین کنید، لطفا همان‌قدر برای این کار وقت بگذارید که اگر قرار بود برای کل خانواده سفره سحرتدارک ببینید؛ چه اشکالی دارد، لزومی هم ندارد خیلی سخت بگیرید. همین الان راهش را به شما می‌گویم. پارچه ترمه زیبای‌تان را از کمد درآورید و بعد سراغ کابینت ظروف‌‌تان بروید و آن ظرف‌های سفید و مینیمال را بیرون بکشید و نان، پنیر، زولبیا و بامیه‌تان را در آن بگذارید. بعد آنها را با نهایت سلیقه روی پارچه ترمه بچینید؛ حتی به نظر من می‌توانید خودتان را حسابی تحویل بگیرید و برای خودتان چند شاخه رز سفید هم تهیه کنید تا افطار بیشتر به شما بچسبد.

شله‌زرد

مگر می‌شود سفره سحری پهن باشد و شله‌زرد بر سر آن حاضر نباشد. اصلا مگر سحری بدون شله‌زرد می‌چسبد؟ به نظر من که شله‌زردها پای ثابت سفره‌های افطار هستند و وقتی که برای تزیین آنها صرف می‌شود جزو زمان‌هایی است که می‌شود از آن حسابی لذت برد. خلال بادام و دارچین را از یخچال بیرون بیاورید و بگذارید روی شله‌زردهای خوشمزه افطارتان هنرنمایی کنند و خانواده را بر سر سفره حسابی شگفت‌زده کنید.

این مطلب را از دست نده: تزیین شله‌زرد ماه رمضان | تزیین حلوا یادت نره!

حلیم

یکی دیگر از خوراکی‌هایی که مهر ماه رمضان بر آن خورده حلیم است که هم بر سر سفره سحرحاضر است و هم بر سر سفره سحری. اصلا حلیم آن‌قدر خوشمزه است که نمی‌شود از کنار آن ساده عبور کرد. من که گذشتن از حلیم در توانم نیست؛ هم سحری آن را می‌خورم و هم سحری. از آنجایی که رنگ حلیم روشن است، سعی کنید آن را داخل ظرفی بریزید که رنگ‌های گرمی مثل قرمز و نارنجی دارند تا بیشتر برای خوردن ترغیب‌تان کنند.

آش رشته

داشتم آش رشته را فراموش می‌کردم؛ البته فراموش که نه، داشت کم‌کم بین این همه خوراکی‌های خوشمزه گم می‌شد. کاسه‌های آش رشته مانند تابلو‌های هنری‌ای می‌مانند که بر سر سفره سحری حاضر شده‌اند. کافی است کمی کشک و نعناع داغ و پیاز داغ و کمی ذوق و سلیقه داشته باشید تا باقی قضایا حل شود. در ضمن این را هم بگویم ظرفی که برای سرو آش رشته انتخاب می‌کنید هم در جلوه این اثر هنری بی‌تاثیر نیست. و می تواند در تزیین سفره سحری تان تاثیر گذار باشد.

سبزیجات معطر

سعی کنید از هر ترفندی برای جذاب شدن سفره سحری استفاده کنید. یکی از این ترفندها استفاده از سبزیجات معطر در کنار بشقاب غذاهاست. وقتی این سبزیجات معطر بر سر سفره حاضر باشند، عطرشان باعث می‌شود سفره افطار بیشتر از قبل دوست‌داشتنی شود. ضمن آنکه این سبزیجات حسابی هم برای بدن مفید هستند؛ مخصوصا در فصل تابستان که فاصله بین افطار و سحر بسیار زیاد است خوردن این سبزیجات به شما کمک می‌کند.

میوه‌های مقوی

بعضی از افراد هم برای افطار غذا میل می‌کنند؛ یعنی درواقع سحری و شام‌شان را یکی می‌کنند. پیشنهاد ما به این افراد این است که از میوه‌ها در کنار غذای‌شان استفاده کنند؛ یعنی درواقع در کنار غذاها مصرف میوه‌ها را از یاد نبرند چون غذاها به واسطه پخته شدن کمی از خاصیت‌شان را از دست می‌دهند اما میوه‌ها می‌توانند آنها را جایگزین کنند. یک ظرف کوچک میوه در کنار غذا کفایت می‌کند. و می تواند در تزیین سفره سحری به شما کمک کند.

در ادامه مطلب، عکس‌های سفره سحری دونفره تزیین شده را مشاهده کنید:

کلام آخر

در این مطلب، غذاهایی برای سفره سحری ماه مبارک رمضان پیشنهاد داده‌ایم. همچنین برای گرفتن ایده می‌توانید عکس‌هایی از تزیین سفره سحری دونفره را نیز ببینید.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه