Chidaneh.com placeholder image

آموزش رنگ آمیزی دیوار با رنگ های مثلثی

به قلم: مژگان احمدی

خودتان بسازید: این طرح این طور به نظر می رسد که کلی مثلث رنگی در کنار هم چیده اید. اما در واقع لوزی هایی هستند که روی هم قرار گرفته اند و در برخی بخش ها هم‌پوشانی کرده اند. برای دانستن اینکه این طرح را چگونه می توان روی دیوار خانه نقاشی کرد، با چیدانه همراه باشید. 

اموزش رنگ آمیزی دیوار با رنگ های مثلثی

وسایل و مواد موردنیاز برای نقاشی دیوار

  • 4 ورق فوم ضخیم در اندازه های 20×25 سانتی‌متری
  • خط‌کش فلزی یا چوبی 
  • کاتر یا قیچی
  • تراز
  • 4 عدد بشقاب پلاستیکی
  • 470 میلی‌لیتر رنگ آکریلیک همپایه
  •  950 میلی لیتر رنگ جلا آکریلیک
  •  4 قلم موی اسفنجی
  • دستمال حوله ای
  • دستکش پلاستیکی

ساخت نقاشی دیواری مثلثی

قالیشویی ادیب

1.    با کمک خط‌کش و مداد روی فوم ها طرح دلخواه را در چهار نسخه یک اندازه بکشید. ما مدل لوزی را انتخاب کرده ایم. اما شما می توانید از هر شکل هندسی دیگر که تکرار آن طرح زیبایی ایجاد می کند، استفاده کنید. طرح های کشیده شده را با کاتر یا قیچی برش دهید. 

اموزش رنگ آمیزی دیوار با رنگ های مثلثی

نکته: اگر می خواهید طرح شما بسیار دقیق و منظم روی دیوار اعمال شود، می توانید با کمک خط‌کش و مداد، خطوط بسیار کمرنگی روی دیوار بکشید و روی آنها باقی مراحل را اجرا کنید. 

2.    بشقاب های پلاستیکی را روی میز یا سطح صافی قرار دهید. در هر کدام از آنها، حدود 3 قاشق غذاخوری رنگ بریزید. هر بشقاب برای یک رنگ باید باشد. یک قاشق غذاخوری رنگ جلای آکریلیک نیز به هر بشقاب اضافه کنید. با کمک قلم‌موهای اسفنجی رنگ آکریلیک و جلا را با یکدیگر مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند.

اموزش رنگ آمیزی دیوار با رنگ های مثلثی

3.    فوم هایی که شابلون طرح موردنظر هستند را روی دستمال حوله ای قرار دهید. قلم موی اسفنجی را با کمی آب خیس کنید، آنها را در رنگ موردنظر فرو کنید و روی یک طرف فوم بکشید. توجه داشته باشید که قلم‌مو را فقط به یک سمت باید حرکت دهید. به طور مثال، فقط از بالا به پایین. 

اموزش رنگ آمیزی دیوار با رنگ های مثلثی

4.    با کمک دستمال خیس، رنگ های اضافه را از اطراف فوم پاک کنید. سپس آن را برگردانید و با دقت و احتیاط روی دیوار فشار دهید. ابتدا برای امتحان کردن روی کاغذی روی دیوار آن را امتحان کنید تا ببینید آیا نتیجه کار همان هست که می خواهید یا خیر. سپس روی دیوار اصلی اجرا کنید. اگر طرح را از قبل روی دیوار کشیده باشید، با راحتی و سرعت بیشتر می توانید دیوار را نقاشی کنید. 

اموزش رنگ آمیزی دیوار با رنگ های مثلثی

5.    مرحله سه و چهار را با فوم ها و رنگ های دیگر تکرار کنید. برای ایجاد رنگ های بیشتر و زیبایی بخشیدن به طرح خود، سعی کنید طرح ها با هم هم‌پوشانی داشته باشند. به طور مثال، طرح لوزی که ما انتخاب کرده ایم این امکان را می دهد تا به اندازه مثلث پایین یا بالایِ لوزی، رنگ دیگری روی آن بزنیم تا طرح نهایی همچون مثلث های رنگی و زیبا به نظر برسند. 

اموزش رنگ آمیزی دیوار با رنگ های مثلثی

6.    این طرح را روی هر دیوار و به هر شکل که دوست دارید، می توانید اجرا کنید. رنگ و طرح و مکان و حجم طرح کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. اما توجه داشته باشید این کار دقت و ظرافت بسیاری می خواهد تا کج یا اشتباه و موجب خراب شدن نتیجه کار نشود. 

اموزش رنگ آمیزی دیوار با رنگ های مثلثی

منبع: برترین ها 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
امیر محمد در تاریخ 21 اردیبهشت 1393
ایده جابیه واسه دیوار حمام هم جالب میشه البته دیواری که آب نخوره
sima در تاریخ 25 تیر 1393
khayli khoob bood merc
davar در تاریخ 11 تیر 1394
خدمات نقاشی ساختمانözlem با بیش از 35سال تجربه با استفاده از بهترین و مرغوبترین رنگها در زمینه های رنگهای روغنی ، پلاستیک ، مولتی کالر ، واتر بیس (آکرولیک) ، پتینه و تذهیب (گل و بوته) و تهیه و نصب کاغذ دیواری و نیز پاشش کنیتکس آماده ارائه خدمات به برج سازان ، شرکتها ، کارخانجات ، بیمارستانها ، شهرداریها و منازل در همه جای کشور می باشد09126226199 - 09360509625 ایمانی/ بازدید و مشاوره رایگان

ثبت دیدگاه