Chidaneh.com placeholder image

زیباترین خانه ها در تاریخ سینمای جهان

به قلم: تحریریه چیدانه

سفر با معماری: کمتر کسی پیدا می شود که عاشق سینما و قصه های آن نباشد. همه ما کم و بیش زمانی از روز خود را به دیدن فیلم هایی که دوستشان داریم می گذرانیم. در این میان بعضی از فیلم ها به واسطه نه تنها موضوع، بازیگر، موسیقی یا بازی ها بلکه فضاهایی که قصه فیلم در آن ها جریان دارد، در ذهن و خاطر ما جاودانه شده اند. امروز 21 شهریور به مناسبت “روز سینما" سری زده ایم به زیباترین خانه هایی که در تاریخ سینمای دنیا شاهد بوده ایم. با این مطلب جذاب چیدانه همراه باشید…

تابلو فرش ریحان

The Notebook – دفتر خاطرات

این خانه نه تنها جایی بود که عاشق و معشوق فیلم بعد از سالیان دراز به هم رسیدند بلکه یکی از خاطره انگیز ترین خانه ها در تاریخ سینما است که مطمئنم هرکس این فیلم زیبا و عاشقانه را دیده باشد، تصاویر این خانه زیبا همیشه در ذهنش باقی می ماند.

The Holiday – تعطیلات

درک این قضیه آسان است که چرا شخصیت کامرون دیاز برای تعطیلات کریسمس این کلبه را انتخاب کرد. گرمای آتش و فنجان های شکلات داغ در این فضای کوچک و دلنشین یکی از زیباترین رویاها را برای هرکسی می سازد.

The Holiday – تعطیلات

برای شخصیت کیت وینسلت، یک عمارت آفتابی در کالیفرنیا پناهگاهی رویایی بود. این خانه مدرن رگه هایی از سبک و سیاق خانه های اسپانیایی را در خود دارد. بالکن زیبای آن با گل های چشم گیرش بر فراز ورودی خانه می درخشد.

Home Alone – تنها در خانه

بی دلیل نیست که دزدان این فیلم هوس سرقت از این خانه به سرشان زد؛ خانه ای فوق العاده باشکوه. گرچه خبر نداشتند چه چیزی در درون این خانه انتظارشان را می کشد!!!

The Lake House – خانه کنار دریاچه

وقتی نام یک فیلم به نام یک خانه منصوب شود، بدون شک آن خانه در خاطره ها باقی خواهد ماند. نمای بیرونی این خانه تقریبا به طور کامل از شیشه ساخته شده است. خانه ای که زیستگاه عاشقانه زوج معروف فیلم یعنی ساندرا بولاک و کیانو ریوز بود.

Forrest Gump – فارست گامپ

دلیلی که این خانه مشهور اینچنین زیبا جلوه کرد این بود که دقیقا برای همین فیلم ساخته شده بود که البته متاسفانه بعد از فیلم تخریب شد. صحنه های فوق العاده ای از فیلم با نمای این خانه در ذهن ها باقی مانده است.

The Proposal – خواستگاری

شخصیت ساندرا بولاک هیچ وقت انتظار دیدن چنین عمارت زیبایی در کنار دریاچه را نداشت. البته این تنها یکی از چیزهای غافلگیرکننده ای بود که او در جریان سفرش به آن برخورد کرد.

Gone with the Wind – بر باد رفته

خانه های کمی در فیلم ها شهرت عمارت محل زندگی تارا در این فیلم کلاسیک را پیدا کردند. جالب است بدانید این خانه تنها یک نما برای فیلم برداری بود و در واقعیت وجود خارجی نداشت.

The Great Gatsby – گتسبی بزرگ

هیچ خانه ای در تاریخ سینما به پای قلعه شخصیت لئوناردو دی کاپریو و مهمانی های باشکوهی که در آن برگزار می شد نمی رسد.

The Help – یاری

همه خانه های جنوبی در این فیلم به یاد ماندنی بودند اما مزرعه سلیا فوت خیره کننده تر از همه بود. آیا آرزو نمی کنید روی آن تراس بنشینید در حالی که یک لیموناد خوشمزه می نوشید؟

اگر شما هم اهل سینما و دیدن فیلم های زیبا هستید و معماری یا طراحی صحنه زیبایی از آن ها چشم تان را گرفته ما را در تجربه خود شریک کنید. می توانید نظرات خود را در بخش دیدگاه های پایین همین صفحه مطرح نمایید.

منبع: housebeautiful | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه