visibility 6237 today 1395/6/23

تمیز کردن و برق انداختن ظروف کریستالی به آسانی!

خانه داری: ظروف کریستال یکی از محبوب ترین لوازم دکوری برای خانم های خانه دار می باشد و در اکثر خانه های ایرانی ویترین هایی پر از کیریستال های مختلف دیده می شود. برق انداختن کریستال ها هم یکی از کارهایی است که خانم های خانه دار معمولا زمان طولانی را برای آن صرف می کنند. کریستال ها معمولا گرد و غبار بسیاری را به خود جذب می کند، از طرفی با توجه به آهک موجود در آب های مصرفی امروزی معمولا پس از شست و شو آثار آب بر روی ظروف کریستالی باقی می ماند و درخشش آن ها را از بین می برد. بنابراین لازم است از روش های تخصصی برای تمیز کردن و برق انداختن کریستال ها استفاده کرد، با این مطلب از چیدانه همراه باشید تا با هم با روش های تمیز کردن و برق انداختن کریستال ها آشنا شویم.

تمیز کردن کریستال

تمیز کردن و برق انداختن کریستال های تزیینی

کریستال های دکوری و تزئینی مانند لوستر، مجسمه، آویز، چراغ خواب، قاب عکس، جاکتابی و... را با یک پارچه ی نرم و بدون پرز مرطوب شده در محلولی از آب گرم، مایع ظرف شویی ملایم، و یک چهارم پیمانه سرکه ی سفید تمیز کنید. سرکه ی سفید  کریستال شما را درخشان خواهد کرد.پارچه های بدون پرز نیز جاذب آب بوده، از خود پرزی بر جای نمی گذارند و روی کریستال شما را خط نمی اندازند.

تمیز کردن ظروف کریستالی

 ظروف کریستالی که دهانه ی بازی دارند، مانند بعضی گلدان ها یا کاسه ها، را قبل و بعد از هر بار استفاده بشویید. برای این منظور ظرف را با محلول آب گرمی که قبلاً تهیه کردید پرکنید. سپس با کمک یک برس یا اسفنج وپارچه ی نرم دورتادور داخل ظرف بشویید. در مرحله آخر ظرف را خالی کرده و آن را با آب گرم بشویید.

برق انداختن ظروف کریستالی

ظروف کریستالی دکوری با دهانه ی باریک مانند تنگ یا بطری را با ترکیب آب گرم بشوییدبرای این منظور ظرف را تا نیمه پر از آب کنید.یک چهارم تا یک دوم پیمانه برنج سفید خشک یا پوسته های خردشده ی تخم مرغ را درون آن بریزید. سپس ظرف را با شدت تکان دهید تا ترکیب آب و برنج در اطراف ظرف تکان خورده و داخل آن را تمیز کند.ظرف را خالی کرده و آن را با آب گرم و تمیز بشویید. این یکی از بهترین روش های برق انداختن کریستال ها می باشد.

تمیز کردن ظروف کریستالی

تمیز کردن و برق انداختن کریستال های غذا خوری

ظروف کریستال ظریف را با دست بشویید زیرا مایع ظرف شویی و پودرها ممکن است باعث ساییدن ظرف شده و به آن آسیب بزنند. در هنگام شست و شو ظروف کریستالی کف سینک ظرف شویی را با دستمال کاغذی یا یک حوله ی نرم بپوشانید تا مانع آسیب و به اصطلاح لب پر شدن ظروف کریستالی شود. همانند تمیز کردن کریستال های تزیینی ترکیبی از آب گرم، مقداری مایع ظرف شویی ملایم، و یک چهارم پیمانه سرکه ی سفید آماده کنید.هر ظرف را جداگانه با این محلول بشویید تا مانع آسیب بر اثر تماس میان آن ها شوید. پس از شست و شو ظروف کریستالی را با پارچه ی بدون پرز خشک کنید تا از ایجاد لکه براثر خشک شدن در مقابل هوا جلوگیری کنید.

تمیز کردن ظروف کریستالی

 پس از استفاده ظروف کریستالی خشک شده را در بسته بندی اصلی خود گذاشته و یا صاف در کابینت و دور از دسترس قرار دهید تا مانع شکستن و آسیب به آن شوید.

به ما بگویید...
شما برای تمیز کردن و برق انداختن کریستال های خود از چه روش هایی استفاده می کنید؟ پس از ایده ها و روش های خود عکس انداخته و در قسمت مشاوره دکوراسیون چیدانه به اشتراک بگذارید.

منبع: wiki how |مترجم: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

نویسنده:

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
بهترین مارک کریستال برای جهیزیه، بوهیما یا ناخمن؟

بهترین مارک کریستال برای جهیزیه، بوهیما یا ناخمن؟

خانه تکانی عید، شستن هر وسیله ای راهی داره!

خانه تکانی عید، شستن هر وسیله ای راهی داره!

تمیز کردن نقره، ظروف و زیورآلات نقره رو اینجوری برق بنداز!

تمیز کردن نقره، ظروف و زیورآلات نقره رو اینجوری برق بنداز!

1397/12/29 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی certificate
لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی

لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی

محوطه سازی و فضای سبز گرین باکس certificate
محوطه سازی و فضای سبز گرین باکس

محوطه سازی و فضای سبز گرین باکس

بازار آنلاین فرش ایرانیان certificate
بازار آنلاین فرش ایرانیان

بازار آنلاین فرش ایرانیان

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent
x