کابینت ممبران قهوه ای، ترکیب رنگی پرطرفدار برای آشپزخانه

کابینت ممبران قهوه ای، ترکیب رنگی پرطرفدار برای آشپزخانه

به قلم: سمانه زارعی

از انتخاب نوع کابینت و سبک طراحی آن که بگذریم، رنگ کابینت آشپزخانه هم یکی از ویژگی‌های مهم آن است. کابینت ممبران قهوه‌ای یکی از انواع کابینت ممبران در بین انواع گزینه‌های انتخابی کابینت آشپزخانه است. در این مطلب راجع به کابینت ممبران قهوه‌ای و انواع آن صحبت خواهیم کرد.

قالیشویی ادیب

 

کابینت ممبران قهوه‌ای، از روشن تا تیره

کابینت ممبران یکی از انواع کابینت‌های کلاسیک است که در بسیاری از آشپزخانه‌ها دیده می‌شود. رنگ‌های سفید، کرمی، قهوه‌ای و.. از رنگ‌های متداول در کابینت‌های ممبران است. کابینت ممبران قهوه‌ای برای آشپزخانه‌ای با دکوراسیون به رنگ قهوه‌ای و یا رنگ‌های هماهنگ با آن مناسب است. ولی نوع رنگ و پررنگ و کمرنگ بودن کابینت اهمیت زیادی دارد، پس وقتی صحبت از کابینت ممبران قهوه‌ای می‌شود؛ از رنگ نسکافه‌ای کمرنگ تا قهوه‌ای سوخته در این گره قرار دارند که شما با توجه به ابعاد و مساحت آشپزخانه، سلیقه کارفرما و رنگ وسایل دیگر آن را انتخاب می‌کنید.

 

کابینت ممبران قهوه‌ای در آشپزخانه ایرانی

اغلب خانواده‌های ایرانی طرح کابینت ممبران کلاسیک را می‌پسندند. اگر بخواهید حسی از آشپزخانه‌های سنتی گذشته را به خانه بیاورید، کابینت ممبران قهوه‌ای گرما و صمیمیت را به آشپزخانه ایرانی شما می‌آورد. دکوراسیون آشپزخانه پنجره دار ایرانی با کابینت‌های ممبران به نهایت زیبایی خود می‌رسد. برای تداعی گنجه‌های قدیمی در آشپزخانه‌های سنتی می‌توانید از ویترین کابینت استفاده کنید.

 

کابینت ممبران قهوه ای طلایی

کابینت ممبران قهوه‌ای طلایی برای منزلی با دکوراسیون کلاسیک انتخاب خوبی است. رنگ قهوه‌ای گرما را به آشپزخانه‌ می‌آورد. با استفاده از رنگ طلایی، می‌توانید آشپزخانه را مجلل‌تر نشان دهید. رنگ طلایی در این مدل کابینت می‌تواند در قسمت‌هایی مانند؛ ابزار و یراق کابینت، بخش‌هایی از تزئینات و نقوش کابینت‌ها و یا رگه‌هایی در صفحه کابینت به کار رفته باشد.

 

کابینت ممبران قهوه ای روشن

اگر کابینت ممبران قهوه‌ای، انتخاب شماست و آشپزخانه‌ای کوچک دارید، کابینت ممبران قهوه‌ای روشن برای فضای آشپزخانه شما مناسب است. روشن بودن رنگ کابینت‌ها، فضای آشپزخانه را دلبازتر جلوه می‌دهد. رنگ این کابینت می‌تواند نزدیک به رنگ کرمی و یا نسکافه‌ای کمرنگ باشد.

کابینت ممبران قهوه‌ای سوخته

قهوه‌ای سوخته و یا پررنگ در کابینت‌های روکش چوب و یا تمام چوب هم رایج است. با انتخاب کابینت ممبران قهوه‌ای سوخته، آشپزخانه‌ شما شبیه به آشپزخانه‌ای با کابینت تمام چوب می‌شود. کابینت ممبران قهوه‌ای سوخته به دلیل رنگ تیره‌ای که دارد، برای آشپزخانه‌های بزرگ و کلاسیک بسیار مناسب است. این نوع کابینت با نورپردازی مناسب نهایت زیبایی‌اش را نمایان می‌کند. برای این مدل کابینت می‌توانید صفحه کابینت سفید رنگ انتخاب کنید. این تضاد رنگی، آشپزخانه شما را بسیار زیبا خواهد کرد.

 

کابینت ممبران قهوه‌ای دورنگ

بعضی از طراحان، کابینت‍‌های دو رنگ را برای آشپزخانه پیشنهاد می‌دهند. این انتخاب به سلیقه شما بستگی دارد. اگر آشپزخانه بزرگ باشد، دو رنگ بودن رنگ کابینت‌ها، تنوع فضایی را افزایش می‌دهد. کابینت ممبران قهوه‌ای می‌تواند در کنار کابینت ممبران نسکافه‌ای و یا عسلی قرار بگیرد. این ترکیب رنگی به رنگ پرده، دیوارها و کفپوش آشپزخانه هم بستگی دارد.

کابینت ممبران قهوه ای ساده

درست است که برجستگی‌ها و نقوش روی کابینت ممبران از ویژگی‌های آن است ولی شما می‌توانید کابینت‌هایی با طرح‌های ساده انتخاب کنید. کابینت‌های ساده در هر مدل و رنگی، فضای آشپزخانه را شیک و زیبا می‌کنند. ساده‌تر بودن کابینت ممبران قهوه‌ای هزینه ساخت و اجرای آن را کمتر می‌کند.

قیمت کابینت ممبران قهوه ای

کابینت ممبران قهوه‌ای در شرایط مختلف قیمت متفاوتی دارد. عوامل مختلفی روی قیمت کابینت ممبران قهوه‌ای تاثیر می‌گذارد. ابعاد و اندازه کابینت، میزان نقوش و طرح روی کابینت‌ها، طراحی تاج و سرستون و ویترین، کیفیت بدنه کابینت و نورپردازی از عوامل موثر در قیمت کابینت ممبران قهوه ای هستند..

کلام آخر:

در این مطلب راجع به کابینت ممبران قهوه‌ای و انواع آن صحبت کردم. نمونه کابینت‌هایی از این مدل‌ها را دیدیم. برای انتخاب بهترین کابینت آشپزخانه با طراحان داخلی و متخصص این زمینه مشورت کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه