نکات تغییر چیدمان منزل هنگام خانه تکانی، دکوراسیونی شیک برای سال نو

نکات تغییر چیدمان منزل هنگام خانه تکانی، دکوراسیونی شیک برای سال نو

به قلم: سمانه زارعی

خانه تکانی قبل از شروع سال جدید بهانه خوبی برای تغییر چیدمان خانه است. در مطلب تاثیر تغییر دکوراسیون در روحیه در مورد اثرات ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل بر روح و روان صحبت کردیم. ترفندهای مختلفی برای کاربردی و زیباتر شدن فضای زندگی وجود دارد. در این مطلب نکات تغییر چیدمان منزل هنگام خانه تکانی را بیان خواهیم کرد.

چوب و هنر

 

تغییر چیدمان منزل در خانه تکانی: برنامه ریزی کنید

اگر به فکر تغییر هستید، اول برنامه‌ریزی کنید. چیدمان و وسایل موجود در خانه را بررسی کنید. ببینید چه چیزهایی نیاز دارید و یا کدام قسمت از خانه چیدمان مناسبی ندارد. با توجه به زمان، میزان بودجه و شرایط فضای خانه برنامه‌ریزی کنید که چه وسایل جدیدی می‌خواهید بخرید و تا چه زمانی خانه تکانی و تغییرات دکوراسیون را انجام دهید. تقسیم وظایف بین اعضای خانواده می‌تواند تغییر چیدمان منزل در خانه تکانی را آسانتر کند.

 

تغییر دکوراسیون خانه در خانه تکانی: راهکارهای ارزان

انجام کارهای مختلف و تهیه وسایل قبل از شروع سال جدید، باعث ایجاد هزینه‌های زیادی می‌شود؛ بهتر است هزینه‌ها را به حداقل برسانید. با استفاده از انواع راهکارهای کم هزینه برای تغییر دکوراسیون، می‌توانید بهترین چیدمان را در خانه ایجاد کنید. تغییر چیدمان مبلمان، تغییر کاربرد وسایل قدیمی، تعمیر وسایل آسیب دیده، تغییر نورپردازی و… از جمله راهکارهایی هستند که هزینه زیادی برای شما نخواهند داشت.

 

تغییر دکوراسیون در خانه تکانی: کارهای کوچک

هنگام تمیز کردن بخش‌های مختلف خانه، به انجام کارهای کوچک فکر کنید. این کارهای جزئی هم می‌تواند حال و هوای خانه را تغییر دهد. نصب یک تابلو زیبا در فضای نشیمن، جابه‌جایی فرش اتاق خواب و یا جای دراور، تغییر اکسسوری‌های سرویس بهداشتی، استفاده از نظم دهنده‌های آشپزخانه برای مرتب و زیباتر شدن فضا و… بسیاری از کارهای کوچک و راحت را می‌توانید در تغییر دکوراسیون هنگام خانه تکانی انجام دهید.

 

تغییر دکوراسیون منزل ایرانی همزمان با خانه تکانی: چیدمان مبلمان

واضح‌ترین تغییری که می‌توانید در دکوراسیون منزل همزمان با خانه تکانی انجام دهید، تغییر در چیدمان مبلمان است. می‌توانید به دکوراسیون پذیرایی ایرانی فکر کنید. عناصر و وسایل سنتی را به خانه بیاورید. از فضاهای خالی خانه برای طراحی نشیمن بدون مبل استفاده کنید، برای این کار چند پشتی سنتی به کارتان می‌آید. به رفت و آمد مهمان‌ها در ایام نوروز فکر کنید و طوری مبلمان را بپچینید که مناسب دورهمی و مهمانی باشد.

 

تغییر دکوراسیون هنگام خانه تکانی: حذف وسایل اضافی

مهمترین نکته در تغییر دکوراسیون در خانه تکانی، نگه داشتن وسایل کاربردی و زیبا و همچنین حذف وسایل اضافی و جاگیر است. دکوراسیون منزل خود را خلوت کنید، باکمی خلوتی و سادگی در دکوراسیون پشیمان نمی‌شوید. حذف اکسسوری‌های مختلف روی شومینه، قراردادن مبل اضافی و جاگیر در اتاق خواب و یا انباری، خلوت کردن روی اپن و یا جزیره آشپزخانه، جا دادن وسایل مختلف اتاق خواب داخل کمد از ایده‌های آسان برای کم شد وسایل جاگیر در دکوراسیون است. وسایلی که لازم ندارید را به دیگران بدهید تا استفاده کنند و یا آنها را بفروشید.

 

تغییر چیدمان هنگام خانه تکانی: نکته‌هایی برای آشپزخانه

رعایت نکته‌های کوچک در دکوراسیون آشپزخانه، باعث مرتب و زیباتر شدن فضای آشپزخانه می‌شود. تمیز و خلوت شدن فضای آشپزخانه هنگام خانه تکانی، بسیار لذت بخش است. بهتر است وسایل آشپزخانه را طوری بچینید که برای پذیرایی از مهمان در ایام نوروز، کارتان راحت‌تر شود. ظروف پذیرایی را در کابینت‌های دم دستی قرار دهید. از نظم دهنده‌ها در کابینت‌ها استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: تغییر دکوراسیون آشپزخانه، شما کدام راهکار را انتخاب می‌کنید؟

 

خانه تکانی و تغییر دکوراسیون منزل: گیاهان آپارتمانی

اگر گل و گیاه زیادی در خانه دارید، هنگام خانه‌تکانی برنامه‌ای برای رسیدگی به آنها و تعویض گلدان‌ها در نظر بگیرید. بعد از رسیدگی به آنها لازم است آنها را در فضایی مناسب بگذارید که نور و هوای تازه دریافت کنند. یک گوشه خالی از خانه که نور جنوبی دارد، فکر خوبی برای قرار دادن گلدان‌هاست. انواع گیاهان آپارتمانی مناسب برای هر بخش از خانه وجود دارد که با آنها می‌توانید منزلتان را سبز کنید.

 

خلاصه‌ای از نکات تغییر چیدمان منزل هنگام خانه تکانی:

  • برنامه‌ای برای روند انجام کارها در نظر داشته باشید تا دوباره کاری نشود.
  • قبل از تغییر چیدمان مبلمان، تمیز کردن کف سالن پذیرایی را در نظر بگیرید.
  • قبل از نهایی کردن دکوراسیون، چندین چیدمان از مبلمان را امتحان کنید و آنها را در بهترین حالت قرار دهید.
  • اگر نیاز به تعمیرات در قسمت‌های مختلف خانه دارید، اول آنها را انجام دهید و سپس خانه را تمیز کنید و در نهایت چیدمان منزل را انجام دهید.
  • در نصب پرده به باز و بسته شدن پنجره و تمیز کردن شیشه‌ها قبل از نصب توجه کنید.

کلام آخر:

در این مطلب نکته‌های مختلفی از تغییر چیدمان منزل هنگام خانه تکانی را بیان کردیم. با توجه به این نکته‌ها کار خانه تکانی راحت‌تر می‌شود و بهترین چیدمان منزل را تجربه خواهید کرد. می‌توانید از مشاوران طراحی دکوراسیون داخلی برای منزل خود کمک بگیرید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه