طرح کابینت ممبران کلاسیک، 20 ایده‌ برای آشپزخانه مجلل

طرح کابینت ممبران کلاسیک، 20 ایده‌ برای آشپزخانه مجلل

به قلم: سمانه زارعی

طرح کابینت ممبران کلاسیک، در شکل دکوراسیون آشپزخانه تاثیر زیادی دارد. همانطور که می‌دانید کابینت ممبران یکی از انواع کابینت‌های پرطرفدار است که این روزها در اغلب طراحی و بازسازی‌های آشپزخانه از آن استفاده می‌کنند. اگر شما هم به دنبال آشپزخانه‌ی کلاسیک هستید، کابینت‌های ممبران انتخاب شما را راحت‌تر می‌کند. در این مطلب راجع به طرح کابینت ممبران کلاسیک صحبت خواهیم کرد.

دستگیره کابینت

 

طرح کابینت ممبران کلاسیک؛ برای یک آشپزخانه لوکس

کابینت‌های ممبران، انواعی از کابینت‌ها هستند که لایه‌ای از جنس ممبران یا همان روکش PVC روی آنها کشیده شده است. بدنه کابینت ممبران، در 90 درصد مواقع از جنس ام‌دی‌اف ساخته می‌شود و در کابینت‌های با کیفیت کمتر می‌توان از نئوپان برای بدنه کابینت هم استفاده کرد. کابینت ممبران جزو کابینت‌های کلاسیک دسته‌بندی می‌شود. این نوع کابینت‌ها دارای طرح و نقشی هستند که آن را برای آشپزخانه کلاسیک مناسب می‌کند.

 

اجزای طرح کابینت ممبران کلاسیک

کلاسیک و مجلل بودن کابینت‌های ممبران به دلیل وجود اجزای مختلف آن است که ظاهری خاص و متفاوت به آن بخشیده است. کابینت ممبران یا وکیوم دارای بخش‌های مختلفی از جمله؛ ویترین شیشه‌ای، جزیره، ستون، تاج و سرستون و زیرچراغ است. طرح و نقش به کار رفته در کابینت ممبران در این اجزا تکرار شده و یا در هماهنگی با هم قرار دارد. به جزاین موارد، ابزار و یراق آلات متناسب با طرح کلاسیک و همچنین انتخاب صفحه کابینت مناسب، تاثیر زیادی در زیبایی طرح کابینت ممبران کلاسیک دارد.

رنگ کابینت ممبران کلاسیک

رنگ، ویژگی مهمی در کابینت آشپزخانه است. یکی از دلایل محبوبیت کابینت‌های ممبران، تنوع رنگ آنهاست. کابینت ممبران کلاسیک در چندین رنگ مختلف متداولتر هستند و افراد بیشتری آنها را انتخاب می‌کنند.

کابینت ممبران کلاسیک سفید:

رنگ سفید، زیبایی کابینت ممبران را به خوبی نمایش می‌دهد. افراد زیادی کابینت ممبران سفید را برای آشپزخانه انتخاب می‌کنند. رنگ سفید در کابینت آشپزخانه باعث دلبازتر شدن و ایجاد حس آرامش می‌شود.

کابینت ممبران سفید طلایی:

اگر به رنگ سفید علاقه دارید و در عین حال می‌خواهید کمی مجلل بودن را به آشپزخانه بیاورید، کابینت ممبران سفید طلایی برای شما مناسب است. در این نوع کابینت‌ها می‌توان از طرح و نقش و ابزار و یراق آلات طلایی رنگ در پس زمینه‌ای از کابینت‌های سفید رنگ استفاده کرد.

کابینت ممبران طوسی:

اگر به دنبال آشپزخانه‌ای خاص‌تر هستید، کابینت ممبران طوسی، می‌تواند یک انتخاب عالی باشد. کابینت ممبران طوسی در کنار رنگ سفید بخش‌های دیگر و یا وسایل دیگر، جذابیت زیادی به آشپزخانه شما خواهد داد.

 

طرح کابینت ممبران کلاسیک، از طراحی تا نصب

اولین قدم برای طراحی و اجرای کابینت ممبران، ابعاد، اندازه و تعداد کابینت‌های آشپزخانه است. پس از اینکه روی ورقه‌های ام‌دی‌اف طرح و نقش لازم با دستگاه CNC اجرا شد و ابزار خورده می‌شود، آن را در چسب و رزین آغشته می‌کنند و سپس روکش ممبران (PVC) را روی آن پرس (وکیوم) می‌کنند. بعد از اینکه همه کارهای داخل ساختمان اجرا شدند، نوبت نصب کابینت‌ها است. با این کار از کثیف شدن کابینت‌های ممبران جدید که در معرض ساخت و ساز داخلی هستند جلوگیری می‌شود.

 

قیمت کابینت ممبران کلاسیک

اگر به دنبال آشپزخانه‌ای لوکس و اصیل هستید ولی نمی‌خواهید هزینه‌ی زیادی برای آن بگذارید، طرح کابینت ممبران کلاسیک نسبت به کابینت تمام چوب ارزانتر خواهد بود. زیرا کابینت تمام چوب، درهایی از جنس چوب طبیعی دارد که قیمت آن را افزایش می‌دهد. ولی قیمت کابینت ممبران کلاسیک در مقایسه با کابینت‌های ام‌دی‌اف معمولی و یا هایگلاس بیشتر است. به طور کلی قیمت طرح کابینت ممبران کلاسیک به عوامل مختلفی مانند؛ تعداد کابینت‌ها، طرح و نقش و تزئینات به کار رفته در کابینت و جنس بدنه کابینت بستگی دارد.

کلام آخر:

طرح کابینت ممبران کلاسیک، یکی از انواع کابینت‌های جذاب در بین انواع کابینت‌هاست. مخصوصا برای افرادی که به دنبال دکوراسیونی مجلل و کلاسیک با قیمت مناسب هستند؛ کابینت ممبران کلاسیک یک گزینه‌ی عالی است.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
صدوقی در تاریخ 17 دی 1402
شیک هستن
صدوقی در تاریخ 17 دی 1402
برای بازدید تشریف میارید؟

ثبت دیدگاه