گیاهان آپارتمانی رنگی؛ خودنمایی رنگ‌ها بین گیاهان سبز

گیاهان آپارتمانی رنگی؛ خودنمایی رنگ‌ها بین گیاهان سبز

به قلم: سمانه زارعی

چند گیاه رنگی در بین گیاهان سبز آپارتمانی به چشم می‌آیند. با وجود این گیاهان، دکوراسیون خانه هم حال و هوای دیگری گرفته است. شما هم به این تنوع فکر کنید. با چند گیاه آپارتمانی رنگی آشنا شوید و آنها را بین گیاهان سبز خانه‌تان جا دهید.

 

مبلمان اداری ارگو

گیاهان آپارتمانی رنگی در دکوراسیون

رنگ‌ها یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دکوراسیون هستند که به حس و هویت فضا تاثیر زیادی می‌گذارند. رنگ‌های قرمز و نارنجی گیاهانی که زنده هستند می‌تواند گرمابخش خانه باشد. رنگ‌های آبی و سبز با خود حس خنکی و تنوع را به خانه می‌آورند. بعضی از گیاهان آپارتمانی رنگی با تغییر نور تغییر رنگ می‌دهند ولی برخی گونه‌ها رنگ ثابتی دارند. در ادامه با تعدادی از گیاهان با برگ‌های رنگی آشنا شوید.

مطلب پیشنهادی:  گل‌های آپارتمانی و 20 مدل از گیاهان لوکس آپارتمانی + عکس

 

1. کروتون؛ زرد، نارنجی، سبز و قرمز!

اگر با گیاهان آپارتمانی آشنا باشید؛ وقتی صحبت از گیاهان آپارتمانی رنگی می‌شود؛ اولین گیاهی که به ذهن می‌رسد کروتون است. در مطالب قبلی کروتون را جزو گیاهان آپارتمانی برای دکوراسیون کلاسیک معرفی کرده بودیم. این گیاه، حساسیت زیادی ندارد و اگر تازه کار هستید و می‌خواهید به گیاهان آپارتمانی خود رنگ اضافه کنید، کروتون بخرید.

 

2. بگونیا؛ خانواده پرجمعیت و رنگی

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی رنگی، گونه‌های مختلف بگونیاها هستند. اعضای این خانواده پر جمعیت از رنگ‌های متنوع؛ سبز، سبز کمرنگ، قرمز، نارنجی و صورتی تشکیل شده‌اند. اغلب برگ‌هایی دورنگ دارند. و بعضی از آنها در فصل گلدهی، گل‌های قرمز و صورتی در کنار برگ‌های سبز زیبایی‌شان را دوبرابر می‌کند. انواع بگونیا در پس زمینه دکوراسیونی با رنگ خنثی و مینیمال، به خوبی می‌درخشد.

 

3. حسن یوسف؛ برگ‌های رنگی مخملی

برگ‌ انواع حسن یوسف مانند بگونیاها رنگ‌های مختلف؛ قرمز، نارنجی، صورتی، بنفش و.. دارند. برگ‌های پرزدار در انواع حسن یوسف هم به شکل یک‌رنگ وجود دارند و هم جزو گل‌های دورنگ آپارتمانی هستند. این گل رنگی مخملی جزو پرفروش‌ترین گل‌های آپارتمانی است. اگر به خوبی به آن رسیدگی کنید و شاخه‌هایش را به درستی هرس کنید، یک گلدان پرپشت رنگی در خانه خواهید داشت.

 

4. سینگونیوم؛ این بار به رنگ صورتی

سینگونیوم را در گل فروشی‌ها اغلب به رنگ سبز دیده‌ایم. ولی گونه‌ای بسیار زیبا از سینگونیوم، یک گیاه آپارتمانی با برگ‌های سبز و صورتی است. این گیاه رنگ صورتی ملایم و جذابی دارد. برای آنهایی که به دنبال گیاهی برای دکوراسیون مینمیال خود هستند، انتخاب خوبی است.

 

5. گل سنگ؛ برگ‌هایی رنگی شبیه به سنگ

اگر به دنبال گیاهی کوچک با برگ‌های رنگی هستید؛ گل سنگ انتخاب خوبی است. این گیاه، برگ‌هایی خالدار دارد که آن را شبیه به بافت سنگ کرده است. خال‌های گل سنگ به رنگ‌های مختلف؛ صورتی، بنفش، سفید و قرمز در ترکیب با رنگ سبز دارند.

مطلب پیشنهادی: گیاه آپارتمانی با برگ‌های سبز و قرمز، ترکیب رنگ منحصر به فرد

 

6. فیتونیا؛ رنگ‌های متنوع در برگ‌هایی کوچک

فیتونیا هم مانند گل سنگ گیاه آپارتمانی کوچکی است. برگ‌های گونه‌های فیتونیا پس زمینه سبزرنگی دارند که روی آنها رگه‌های قرمز، صورتی و سفید دیده می‌شود. رگه‌های فیتونیا بخش زیادی از رنگ برگ‌ها را تشکیل می‌دهند.

کلام آخر:

برخی از گیاهان با برگ‌های رنگی در مقابل نور خورشید رنگی تر می‌شوند و در نور کم برگ‌هایشان سبز می‌شود. به طور کلی میزان نور گیاهان آپارتمانی رنگی برای حفظ رنگ و زیبایی آنها اهمیت دارد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه