تبلیغات
چوب و هنر E E رومانته F فارست فرسان
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

14 مهر 1394

کدام میز ناهارخوری برای دکوراسیون منزل شما مناسب است؟

غذاخوری: وقتی مشغول غذا خوردن هستیم، علاوه بر خود غذا و طعم و بوی آن که بیش از همه ما را جذب می کند، فضای غذاخوری و مبلمان آن نیز اهمیت ویژه پیدا می کند. همه ی ما دوست داریم در هنگام غذا خوردن چیزی مزاحم مان نشود و کاملا احساس راحتی کنیم. در این میان مبلمان که شامل میز و صندلی های غذاخوری می شود، تأثیر به سزایی دارند. ما پیش از این درباره ی خرید صندلی غذاخوری به شما پیشنهاداتی داده ایم. امروز قصد داریم به میز ناهارخوری بپردازیم. با چیدانه همراه باشید تا با شکل های مختلف میز ناهارخوری برای دکوراسیون های متفاوت بیشتر آشنا شویم...

میز ناهارخوری مستطیل در دکوراسیون منزل

یک میز غذاخوری مستطیل شکل، سنتی ترین گزینه است اما در دکوراسیون مدرن نیز به اندازه ی گذشته کاربرد دارد، زیرا با آن متناسب است.

اگر بهترین گزینه برای فضای شما میز مستطیلی است، از انتخاب میز کم عرض نترسید. حتی یک میز با عرض 70 سانتی متر، برای ظروف مشترک وسط میز فضا دارد و شما را نزدیک به هم قرار می دهد. تنها نکته ی منفی چنین میزی این است که به جای اینکه صمیمی و دعوت کننده باشد، بیش از حد رسمی و غیر شخصی به نظر می رسد.

یک میز طویل مانند این میز نه تنها تعداد افراد بیشتری را جا می دهد، بلکه جذاب و چشم نواز است، زیرا شکل و ابعاد جزیره ی آشپزخانه در پشت آن و درب های شیشه ای طویل روبرویش را منعکس می کند.

اگر خانواده ی شلوغی هستید یا همیشه مهمان دارید و به میز ناهارخوری بزرگ نیاز دارید، با انتخاب صندلی های غیر رسمی و راحت تر کاری کنید که فضا کمتر مانند اتاق هیئت مدیره به نظر برسد. ضمنا می توانید میزهای گسترش پذیری انتخاب کنید که برای مصارف روزانه قابل جمع و کوچک شدن هستند. زیرا خوردن غذا با صندلی های خالی اصلا خوشایند نیست.

مطالب پیشنهادی: صندلی های منزل را با سلیقه بهنوش طباطبایی انتخاب کنید!

قرار دادن یک میز مستطیلی در کنار یک نشیمن نیمکتی روشی کم جا است که مانند کافه ی مورد علاقه ی شما به فضای غذاخوری حس دعوت کنندگی می دهد.

اگر بتوانید میز را در یک گوشه ی آفتابی یا پر نور قرار دهید، فضای غذاخوری شما بدون شک مکانی خواهد شد که افراد را برای خوردن یک فنجان چای، خواندن کتاب و مجله و کار با لپ تاپ به سوی خود می کشد. یک مکان واقعا دوست داشتنی!

مطلب پیشنهادی: ترکیب غذاخوری با نشیمن: راه حلی آسان برای دکوراسیون منزل کوچک

میز های مستطیلی مزایای دیگری نیز دارند. آن ها می توانند بدون چیرگی بر محیط، در فضاهای کوچک نیز جا شوند. این آشپزخانه ممکن است کوچک باشد، اما همچنان یک میز غذاخوری چهارنفره را به راحتی در خود جای داده است.

ترفند جا دادن یک میز در یک فضای محدود این تصور را ایجاد می کند که هیچ کمبود فضایی وجود ندارد. میزی انتخاب کنید که اگر در مسیر اصلی است در حدی کوچک باشد که حداقل 1 متر فضای اطراف آن باز باشد. چیدانه پیش از این ایده هایی از میز غذاخوری پر کاربرد در خانه های کوچک به شما داده است.

اگر رویکرد مینیمالیسم دارید، فضای آزاد بیشتری در اطراف میز فراهم کنید.

اگر برای خرید میز غذاخوری به فروشگاه ها مراجعه کنید، می بینید که گزینه های زیادی پیش روی شما است. اما میز مستطیل شکل معمولا محبوب اکثر افراد است. با وجود این گزینه های زیاد، چرا میزی انتخاب نکنید که در منزل تان خودنمایی کند؟ این میز با پایه های گرد حجیم بسیار جذاب تر از میزی با پایه های مربعی معمولی است.

یک مزیت فوق العاده ی این میز بدون پایه، عدم برخورد پاها به پایه ها در هنگام غذا خوردن است، مخصوصا اگر نشیمن شما به جای صندلی، نیمکت باشد. این میز با طراحی هوشمندانه از جبهه ی بیرونی جزیره ی آشپزخانه طره (کنسول) شده است.

اگر میز تان مستطیل است و خطوط صاف و گوشه های تیز زیادی در فضا دارید، آن جا را با حضور گیاهان از خشکی خارج و نرم و متعادل کنید.

اگر قصد خرید میز و صندلی غذاخوری دارید از بخش مبلمان خانگی در اهالی فن چیدانه غافل نشوید.

میز غذاخوری بیضی در دکوراسیون داخلی منزل

میزهای بیضی می توانند به هر وعده ی غذایی حس مهمانی ببخشند، چه بخواهید فقط با خانواده تان غذا بخورید و چه بخواهید مهمانان تان را تحت تأثیر قرار دهید.

آیا اندازه‌های کلیدی برای یک غذاخوری دلچسب را می دانید؟ چیدانه به شما می گوید.

پایه های مرکزی میز مشکل برخورد پاها به پایه را ندارند و برای میزهای بیضی مناسب اند. این پایه های مرکزی می توانند یک میز بیضی معمولی را به میزی دکوراتیو و سنتی بدل کنند.

پایه های مرکزی هم چنین می توانند میز بیضی را تندیسی و معاصر جلوه دهند. میزهای بیضی چون گوشه های تیز ندارند که محدودیت ایجاد می کنند، به راحتی می توانند با اضافه کردن صندلی، افراد بیشتری را حول خود جای دهند.

در فضاهای کوچکی که به عنوان مسیر اصلی نیز هستند، لبه های منحنی میز بیضی نسبت به خطوط خشن مستطیل می تواند به جریان یافتن آرام انرژی کمک کند و افراد به صورت آزادتری می توانند از آن ناحیه استفاده کنند.

چهارپایه های ساده گزینه های خوبی برای فضاهای کوچک هستند. می توان در مواقعی که استفاده ندارند، آن ها را زیر میز با هر شکلی فرو کرد. با این کار نه تنها برای کسانی که در آشپزخانه مشغول به کار هستند، فضای حرکت باز می شود، بلکه از نظر بصری نیز فضا را باز تر و بزرگ تر نشان می دهد.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ ایده برای طراحی فضای غذاخوری در آشپزخانه

انتخاب صندلی ها و میز هم رنگ به فضا ظاهر یکپارچه تری می بخشد و اگر صندلی ها مانند میز منحنی باشند، می توانید در جاهای دیگر از گوشه های تیز استفاده کنید – مانند یک اثر هنری یا میز پا دیواری.

میز ناهارخوری گرد در دکوراسیون منزل

یک میز گرد بهترین گزینه برای آن هایی است که می خواهند صمیمیت و گپ و گفت میان افراد خانواده و دوستان را تشدید کنند. در این نوع چیدمان، هرکسی می تواند دیگری را ببیند و حرف هایش را بشنود و غذاهای مشترک به راحتی قابل دسترس اند. در صورتی که در میز های مستطیلی چنین امکانی وجود ندارد.

اگر اهل مهمانی دادن هستید، پیشنهاد می کنم حتما باید ها و نباید های چیدن میز غذا خوری در مهمانی ها را بدانید.

به خاطر داشته باشید میزهایی که از چوب یا دیگر مصالح توپر ساخته شده اند، فضای زیادی را از نظر بصری اشغال می کنند. به جای کوچک کردن میز، از یک سطح شیشه ای برای آن استفاده کنید. این کار باعث می شود فضا بازتر و بزرگ تر به نظر برسد.

میز غذاخوری مربع در دکوراسیون داخلی

میز مربع یک گزینه ی معاصر است که گفتگو را راحت می کند، اما معایبی نیز دارد. یک میز مربع فضای زیادی را اشغال می کند و با وجودی که این امکان را فراهم می کند همه یکدیگر را ببینند، فاصله ی یک وجه با وجه دیگر باعث می شود افراد به خصوص در هنگام شلوغی به خوبی صحبت های یکدیگر را نشنوند. ضمن اینکه غذا برای رسیدن از یک سمت میز به سمت دیگر، باید کل میز را دور بزند.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ ایده شیک و زیبا برای دکوراسیون داخلی غذاخوری منزل شما

اگر فضای بزرگ دارید، یک میز مربع و زیبا می تواند افراد زیادی را حول خود جای دهد – برای مثال 16 نفر. صندلی های راحت و منحنی اغلب باعث نرمی لبه های خشن میز می شوند. ضمنا به اضافه کردن یک شیء رومیزی گرد برای متعادل کردن گوشه های میز مربع توجه داشته باشید. مثلا یک کاسه ی گرد پر از میوه، یک گلدان زیبای پر از گل و برگ یا حتی یک مجسمه به خوبی این کار را برای شما انجام می دهند.

حال شما به ما بگویید میز ناهاری خوری را در دکوراسیون منزل تان با چه چیدمانی قرار داده اید؟ نظرات و تصاویر تان را می توانید در بخش دیدگاه ها یا مشاوره دکوراسیون با دیگر کاربران چیدانه به اشتراک بگذارید.

برای انتخاب مبلمان خانگی مناسب از جمله میز و صندلی ناهارخوری به اهالی فن چیدانه سری بزنید.

مطالب بیشتر:
۱۰ ایده منحصر به فرد برای چیدن میز غذا

راهنمای خرید وسایل پذیرایی از مهمان ها در دکوراسیون منزل
۱۰میز شام تحسین برانگیز در دکوراسیون منزل
مهم ترین عنصر در فضای غذا خوری!

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

تبلیغات
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
کم جا چوب پارک شریعتی کم جا چوب پارک شریعتی
9 نمونه کار

تلفن: 02122840694
شیشه خم اطلس شیشه خم اطلس
7 نمونه کار

تلفن: 02645310112
شرکت کورین ثامن شرکت کورین ثامن
8 نمونه کار

تلفن: 09126981139
باغ گل فدک باغ گل فدک
38 نمونه کار

تلفن: 09121442260
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
چیدانه + مبلمان دیاکو، مسابقه عکاسی «گوشه ما» با جوایز ویژه
چیدانه + مبلمان دیاکو، مسابقه عکاسی «گوشه ما» با جوایز ویژه
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173