چه رنگی از مبلمان با کاغذدیواری قرمز بهترین هارمونی را دارد؟

چه رنگی از مبلمان با کاغذدیواری قرمز بهترین هارمونی را دارد؟

به قلم: سمانه زارعی
کاغذ دیواری قرمز در دکوراسیون
کاغذ دیواری قرمز در دکوراسیون

کاغذ دیواری یکی از بخش‌های مهم دکوراسیون منزل است. رنگ و طرحی که دیوارها را می‌پوشاند، مانند یک پس زمینه برای چیدمان خانه است. اگر کمی جسور باشید، احتمال دارد سراغ رنگ‌هایی از کاغذ دیواری بروید که کمی متفاوت‌تر هستند. چه رنگی از مبلمان با کاغذ دیواری قرمز بهترین هارمونی را دارد؟ در این مطلب از چیدانه به این سوال پاسخ می‌دهیم.

فکتور

ست کردن مبلمان با کاغذ دیواری قرمز

ست کاغذ دیواری و مبلمان، موضوع مهمی است که باید در طراحی دکوراسیون به آن توجه کنید. هم رنگ کاغذ دیواری مهم است و هم طرح آن! اگر کاغذدیواری قرمز با طرح‌های شلوغ دارید؛ بهتر است مبلمان ساده باشد. و اگر کاغذ دیواری ساده است؛ مبلمان طرح‌دار فضا را زیباتر می‌کند. همچنین؛ فرم و سبک دکوراسیون باید با سبک وسایل و مبلمان تناسب داشته باشد. رنگ قرمز، رنگی گرم است که گرما را وارد خانه شما می‌کند. این رنگ موجب برانگیخته شدن احساسات مختلفی مانند شادی و هیجان و خشم یا عصبانیت می‌شود. فراموش نکنید که تنالیته رنگ قرمز در انتخاب رنگ مناسب برای ست کردن آن تاثیر زیادی دارد.

شیرآلات کسری

 

کاغذدیواری قرمز با مبلمان مشکی
کاغذدیواری قرمز با مبلمان مشکی

کاغذدیواری قرمز با مبلمان مشکی

یکی از رنگ‌هایی که در کنار رنگ قرمز فضا را شیک می‌کند رنگ مشکی است. ولی لازم است در دکوراسیون به این ترکیب حساس‌تر باشید. زیرا درصورتی که کاغذدیواری خانه، به رنگ قرمز پررنگ باشد، مبلمان مشکی فضا را سنگین می‌کند. ولی می‌توانید از یک کاناپه‌ی مشکی رنگ برای دیوار اصلی در کنار مبلمان دیگری که رنگ‌های روشن‌تری دارند؛ مثلا مبلمان با ترکیب رنگ سیاه و سفید، استفاده کنید.

 

مبل سفید با کاغذ دیواری قرمز
مبل سفید با کاغذ دیواری قرمز

کاغذ دیواری قرمز با مبلمان سفید

ترکیب رنگ قرمز و سفید، هارمونی خوبی به دکوراسیون منزل می‌بخشد. ممکن است مبلمان سفید رنگ در خانه‌ای که کاغذدیواری روشن دارد، فضا را سرد جلوه دهد. ولی ترکیب مبلمان سفید با کاغذدیواری قرمز، فضا را از سردی دورکرده و دکوراسیونی شیک ایجاد می‌کند.

کاغذ دیواری قرمز با مبلمان سرمه‌ای

بهتر است دو رنگ غالب و پررنگ را با دقت کنار هم قرار دهید تا باعث ایجاد حس خفگی در فضا نشود. رنگ سورمه‌ای یکی از رنگ‌های دارای هارمونی با رنگ قرمز است، ولی لازم است رنگ قرمز در کاغذدیواری خیلی پررنگ نباشد. یک رنگ قرمز کمرنگ، می‌تواند حس سردی و سنگینی رنگ سورمه‌ای را کاهش دهد.

 

مبل آبی با کاغذدیواری قرمز
مبل آبی با کاغذدیواری قرمز

هارمونی رنگ آبی با کاغذ دیواری قرمز

مبلمان آبی رنگ در کنار کاغذ دیواری قرمز، ترکیب عالی است. ولی به شرطی که تنالیه رنگ‌های قرمز و آبی با هم تناسب داشته باشد. با انتخاب صحیح گرمای رنگ قرمز و سردی رنگ آبی در کنار هم به تعادل می‌رسند.

 

کاغذدیواری قرمز در کنار مبل سبز
کاغذدیواری قرمز در کنار مبل سبز

مبلمان سبز در کنار کاغذ دیواری قرمز

طبق چرخه‌ی رنگ‌ها، رنگ سبز و قرمز با همدیگر مکمل هستند. مبلمانی که ترکیبی از رنگ سبز دارند، در کنار کاغذ دیواری قرمز رنگ؛ حس گرما و آرامش را به دکوراسیون می‌آورند.

هارمونی کاغذ دیواری قرمز با مبلمان خاکستری

یکی دیگر از رنگ‌هایی که در کنار کاغذدیواری قرمز، ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند؛ خاکستری است. رنگ قرمز دیوار، حس سردی و خنثی بودن خاکستری را به تعادل می‌رساند. تناسب تنالیته‌های رنگی قرمز و خاکستری را فراموش نکنید.

کلام آخر:

رنگ‌های زیادی هستند که می‌توانند در کنار کاغذ دیواری قرمز، ترکیب زیبایی ایجاد کنند. در قرارگیری رنگ‌های مختلف در کنار همدیگر استفاده از چرخه رنگ کمک زیادی به شما خواهد کرد. به جز رنگ مبلمان، رنگ کوسن‌های مبل هم به هارمونی بین دیوار و مبلمان کمک می‌کند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه