گذران اوقات فراغت زیر سایه چتر روف گاردن!

گذران اوقات فراغت زیر سایه چتر روف گاردن!

به قلم: سمانه زارعی

به دلیل اینکه روف گاردن در فضای باز و پشت بام ساخته می‌شود؛ بیشتر در معرض باد و شرایط آب‌وهوایی مختلف مانند سرما و گرمای نور خورشید قرار دارد. چتر روف گاردن این شرایط را برای استفاده از فضای بام تعدیل می‌کند.

کارانا دکور

چتر روف گاردن چیست؟

منظور از چتر روف گارون سایبانی چتری شکل است که در روف گاردن نصب می‌شود. با ایجاد سایه توسط چتر روف‌گاردن شرایط مناسبی برای نشستن و درهمی در فضای سبز بام ایجاد می‌شود. سایبان‌هایی که در روف‌گارون به کار می‌روند انواع مختلفی دارند. با توجه به شرایط محیطی، میزان بودجه، سلیقه کارفرما و مدل طراحی روف گاردن می‌توان بهترین مدل چتر روف گاردن را انتخاب کرد.

 

چتر روف گاردن چه کاربردی دارد؟

چتر روف گاردن در روزهای تابستان که شدت نور خورشید زیاد است فضایی مطلوب برای افراد ایجاد می‌کند. از طرفی چترهای سایبان جنسی دارند که از عبور آب از چادر جلوگیری می‌شود، درنتیجه در فصل پاییز و بهار در زمان بارندگی، فضایی مطبوع در روف گاردن پشت بام وجود دارد. اگر به فکر طراحی روف‌گاردن کوچک هستید، می‌توانید از چتر روف‌گاردن به جای سقف روف گاردن که اغلب برای فضاهای بزرگتر ساخته می‌شود استفاده کنید.

 

انواع چتر روف‌گاردن

مدل‌های مختلفی از چتر روف‌گاردن در فروشگاه‌ها وجود دارد. با توجه به سبک و مدل طراحی بام سبز، می‌توانید بهترین مدل چتر سایبان را تهیه کنید. تنوع رنگی در سایبان‌های چتری روف گاردن، دست شما را برای انتخاب سایبان باز می‌گذارد. چترهای سایبان در دو نوع متحرک و ثابت طراحی و اجرا می‌شوند. و از نظر مدل، در دو نوع پایه وسط و پایه بغل هستند.

چتر روف گاردن متحرک: بعضی از انواع سایبان روف‌گاردن به صورت متحرک طراحی شده‌اند. یعنی می‌توان جای آنها را با توجه به تغییر چیدمان عوض کرد. این نوع چترها یا به صورت دستی و یا با کمک ریموت قابل باز و بسته کردن هستند.

چتر روف گاردن ثابت: انواع دیگری از سایبان‌ها به شکل ثابت طراحی شده‌اند. این نوع چترها یا به زمین و یا به دیوار متصل می‌شوند و قابل جا‌به‌جایی نیستند. مقاومت این نوع چترها به دلیل استحکام در اتصال بالاتر است.

چتر روف گاردن پایه بغل: سایبان‌های چتری که پایه آنها در کنار میز قرار دارد، چتر پایه بغل نام دارد. این نوع چترها اغلب متحرک هستند. چتر این نوع سایبان قابل باز و بسته کردن است.

چترهای پایه وسط: در این نوع چترها پایه‌ای وسط میز قرار می‌گیرد. سایه‌انداز رایج این نوع سایبان  تا 3 یا 4 متر باز می‌شوند و سایه ایجاد می‌کنند.

 

جنس چتر روف گارن

یکی از مواردی که کیفیت چتر روف گاردن را تعیین می‌کند، جنس بخش‌های مختلف سایبان است. پایه‌های آن می‌تواند از جنس فولاد و یا آلومینیوم باشد. و همچنین جنس چادر آن می‌تواند برزنت نخی، پی‌وی‌سی و یا پلی‌استر باشد. در انتخاب جنس چتر روف گاردن توجه به ویژگی‌هایی مانند ضدآب بودن، مقاومت به نور خورشید و غیر قابل اشتعال بودن و استحکام کافی اهمیت دارد.

 

چتر روف گاردن در چه ساختمان‌هایی کاربرد دارد؟

بام‌های سبز می‌توانند در انواع ساختمان‌ها با کاربری مختلف اجرا شوند. چتر روف گاردن نه تنها در پشت بام بلکه برای ایجاد سایه در محوطه‌ها و باغ هم کاربرد دارند. چتر روف گاردن را می‌توانید برای بام سبز ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری وکافه و رستوران استفاده کرد. چتر روف گاردن برای روف گاردن در مناطق گرم و خشک ضروری به نظر می‌رسد.

 

قیمت چتر روف گاردن

مطمئنا هنگام خرید سایبان روف گاردن، با اعداد متفاوتی برای قیمت چتر مواجه خواهید شد. این تفاوت به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ برقی و دستی بودن، جنس پارچه و پایه سایبان، ابعاد و اندازه و ثابت و متحرک بودن آن بستگی دارد.

 

خرید چتر باغی و روف گاردن

هنگام خرید چتر روف گاردن، اولین موضوع مورد توجه شرایط محیط است. با توجه به اینکه بام سبز ساختمان کوچک و یا بزرگ است ابعاد آن را تعیین کنید. موارد دیگری مانند؛ شدت وزش باد، میزان نورخورشید، میزان بارش، تناسب رنگی با فضای روف گاردن و.. باید مورد توجه قرار گیرد.

 

کلام آخر:

در این مطلب در مورد چتر روف گاردن و انواع آن صحبت کردیم. هنگام خرید چتر روف گاردن به نکته‌های بیان شده در این مطلب توجه کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه