با انواع جکوزی روف گاردن آشنا شوید

با انواع جکوزی روف گاردن آشنا شوید

به قلم: سمانه زارعی

جکوزی روف گاردن یکی از امکانات بام‌های سبز است که فضای بام را لوکس‌تر می‌کند. امکان استفاده از جکوزی در روف گاردن تجربه‌ای هیجان انگیز است. ولی باید در نظر داشت که آیا می‌توان در همه روف گاردن‌‌ها جکوزی نصب کرد؟ در این مطلب راجع به جکوزی روف گاردن می‌خوانید.

بالسا

 

جکوزی روف گاردن چیست؟

جکوزی روف گاردن حوضچه‌ای است که در روف گاردن قرار دارد و افراد برای ماساژ عضلات و دریافت انرژی و حس خوب داخل آن قرار می‌گیرند وقتی آب با فشار به بدن برخورد می‌کند باعث رفع خستگی می‌شود. جکوزی را بیشتر در استخرها و فضاهای بسته دیده‌ایم. ولی جالب است بدانید که جکوزی را می‌توان در فضای باز و حتی روف گاردن هم نصب کرد. جکوزی فضای باز روشی به جز آبنمای روف گاردن برای اضافه کردن عنصر آب به روفگاردن است.

 

انواع جکوزی روف گاردن

جکوزی روف‌گاردن را از نظر ویژگی‌های مختلف دسته‌بندی می‌کنند، که در ادامه هریک را توضیح داده‌ایم

  • روش اجرا
  • جنس جکوزی
  • ابعاد و ظرفیت
  • شکل و فرم جکوزی

 

روش اجرای جکوزی

جکوزی هم به صورت پیش‌ساخته در بازار وجود دارد. و هم می‌تواند توسط متخصصین و با مواد و مصالح ساخته شود. برای اجرای جکوزی روف گاردن اغلب از نوع پیش ساخته آن استفاده می‌شود. جکوزی‌های پیش‌ساخته به دو صورت روکار و توکار اجرا می‌شوند. در انواع جکوزی روکار، وان جکوزی در روی زمین قرار می‌گیرد ولی در مدل توکار، بدنه‌ی بیرونی وان داخل سطح زمین و یا سکو قرار دارد و مانند یک استخر روی بام قرار دارد. برای پشت بام و روف‌گاردن اغلب از انواع روکار جکوزی استفاده می‌شود. برای اجرای جکوزی توکار باید شرایط و مساحت بام به خوبی بررسی شود.

 

جنس جکوزی روف گاردن

جکوزی پشت بام در انواع جنس‌های مختلف تولید و ساخته می‌شوند. جکوزی بادی (پی وی سی)، جکوزی فایبرگلاس، جکوزی سرامیکی و جکوزی‌های آکریلیک از انواع وان‌های جکوزی هستند که در فضاهای مختلف استفاده می‌شوند.

 

ابعاد و ظرفیت جکوزی روف گاردن

جکوزی‌ها از نظر ظرفیت و تعداد افرادی که می‌توانند از آن استفاده کنند در انواع مختلف؛ جکوزی‌های 3 نفره، 4 نفره، 6 نفره و 8 نفره وجود دارند. هر چه ظرفیت جکوزی بیشتر باشد، به فضای بیشتری برای قرارگیری آن نیاز است. جکوزی‌های بزرگ که ظرفیتی بیش از 7 نفر دارند در بام‌های بزرگتر قابل اجرا هستند. برای روف گاردن کوچک بهتر است از جکوزی 2 یا 3 نفره استفاده شود.

 

شکل و فرم جکوزی پشت بام

جکوزی پشت‌بام در انواع فرم‌های مختلف گرد، چهارگوش و چندضلعی تولید می‌شوند. با توجه به فضای قرارگیری و ساخت جکوزی می‌توان فرم مورد نظر را انتخاب کرد. البته سلیقه کارفرما هم در این مورد اهمیت دارد. هریک از انواع جکوزی روف‌گاردن به صورت روکار و یا توکار قابل اجرا هستند.

 

اجرای جکوزی روف‌گاردن

جکوزی از امکانات هزینه‌بر برای روف‌گاردن محسوب می‌شود، در نتیجه لازم است در ابتدا نیاز کارفرما و میزان بودجه موجود را مورد بررسی قرار داد. جکوزی فضای باز برای روف‌گاردن‌های بزرگ که فضای کافی دارند مناسب است. استفاده از نیروی متخصص برای اجرای جکوزی روف گاردن مهم است. در صورت اجرای نامناسب جکوزی، سقف ساختمان دچار مشکل خواهد شد.

مطلب پیشنهادی: چطور جکوزی خانگی داشته باشیم؟

 

قیمت جکوزی فضای باز

جکوزی‌های پیش ساخته و یا اجرا شده قیمت‌های مختلفی دارند. این تفاوت قیمت به دلیل عواملی که در بالا توضیح دادیم وجود دارد. ابعاد جکوزی، جنس جکوزی، فرم جکوزی و روش اجرای آن در میزان هزینه جکوزی روف گاردن تاثیر می‌گذارد. همچنین عواملی مانند سیستم نورپردازی و صدا، وجود پله و کیفیت سیستم‌های چرخش آب بر قیمت جکوزی فضای باز تاثیر دارد.

 

کلام آخر:

در این مطلب با جکوزی روف گاردن آشنا شدیم. انتخاب یک جکوزی متناسب با فضای روف گاردن اهمیت زیادی در ظاهر و زیبایی و فراهم کردن آسایش دارد. برای اجرای جکوزی در فضای باز باید همه عوامل بیان شده را با دقت مورد بررسی قرار داد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه