ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه اسپرت

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه اسپرت

به قلم: سمانه زارعی

وقتی صحبت از دکوراسیون اتاق خواب می‌شود، سن و جنسیت افراد اهمیت پیدا می‌کند. مدل اسپرت در دکوراسیون مورد علاقه بسیاری از دختران و پسران به خصوص در سن نوجوانی است. دکوراسیون اتاق خواب دخترانه اسپرت موضوع این مطلب از چیدانه است.

بالسا

 

دکوراسیون اسپرت چیست؟

مفهومی اتاق خواب اسپرت، طراحی دکوراسیونی است که در آن نشانه‌ها و المان‌های مربوط به انواع ورزش وجود دارد. و فضای اتاقی که به شیوه اسپرت طراحی شده است نشان دهنده فردی عاشق ورزش و یا ورزشکار است. در تعریف و استفاده عمومی؛ دکوراسیون اسپرت یعنی دکوری که می‌تواند برای اتاق دختران و یا پسران استفاده شود. و نمی‌توانیم سبک خاصی را به این نوع دکوراسیون نسبت بدهیم هر چند که به دکوراسیون معاصر نزدیکتر است و این دو به جای همدیگر هم به کار می‌روند. دکوراسیون اسپرت المان و تزئینات خاصی ندارد و از نظر ظاهری بیشتر نزدیک به سبک مدرن است.

 

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه اسپرت

این نوع طراحی دکوراسیون در واقع دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک است. در این اتاق وسایل تزئینات کمتری دارند. برخی از ویژگی‌های اتاق خواب اسپرت عبارتند از:

  • تجمل و زرق و برق در این دکوراسیون جایی ندارند.
  • از المان‌هایی که شادی و انرژی را به فضا می‌آورند، استفاده می‌شود.
  • نمی‌توانید آن را شبیه به سبک‌های کلاسیک، مدرن، صنعتی، روستیک و.. بدانید.
  • برای اتاق هر فردی قابل اجراست و در آن جنسیت فرد اهمیت کمتری دارد.

رنگ در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه اسپرت

در این نوع طراحی دکوراسیون، اغلب از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود ولی محدودیتی برای انتخاب رنگ‌های دیگر وجود ندارد. فقط لازم است بین رنگ‌های مبلمان، پرده اتاق خواب، دیوارها و تختخواب هماهنگی وجود داشته باشد.

مطلب پیشنهادی: رنگ اتاق خواب دخترانه، 22 ترکیب رنگ دخترانه رویایی برای اتاق

 

مبلمان در اتاق خواب دخترانه اسپرت جدید

برای انتخاب انواع وسایل و مبلمان، بهتر است ببینید چه نوع مبلمانی راحت‌تر است. مطمئنا مبلمان کلاسیک نمی‌تواند جایی در اتاق خواب دخترانه اسپرت داشته باشد. یک تختخواب ساده و راحت و یا یک مبل تکی راحتی می‌توانند در اتاق خواب ساده و شیک دخترانه جا بگیرند.

 

پرده و فرش در اتاق خواب دخترانه اسپرت

سادگی و ترئینات کم در مورد پرده و فرش هم به کار می‌رود. به طوریکه در برخی از دکوراسیون اسپرت به جای پرده از شید برای پوش پنجره استفاده می‌کنند. فرش‌های کوچک و وینتج برای دکوراسیون اسپرت مناسب هستند. بهتر است کمد دیواری اتاق خواب کوچک که دکوراسیونی اسپرت دارد، ساده باشد و جلب توجه زیادی نکند. می‌توانید از رنگ‌های خنثی و درهایی با دستگیره مخفی داشته باشد.

 

اتاق خواب دخترانه اسپرت، برای چه سنی؟

این مدل از دکوراسیون را می‌توانید برای دختران نوجوان و بزرگسال به کار ببرید. دکوراسیون اسپرت سال‌ها برای دختر خانه قابل استفاده است، از این نظر که وجود بعضی از تزئینات و نقش و نگار ممکن است با بزرگ شدن افراد خسته کننده شود ولی وقتی تختخوابی ساده و اسپرت دارید، امکان استفاده طولانی مدت از آن را خواهید داشت. فضای اتاق خواب اسپرت مدلی غیررسمی و راحت دارد که باعث می‌شود فرد در آن احساس راحتی می‌کند.

کلام آخر:

اگر به فکر چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک هستید، دکوراسیون اتاق خواب اسپرت انتخاب خوبی است. در این مطلب نکته‌هایی برای این مدل از اتاق خواب را بیان کردیم.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه