دیزاین خیابان‌های لندن به مناسب فرا رسیدن ماه رمضان

دیزاین خیابان‌های لندن به مناسب فرا رسیدن ماه رمضان

به قلم: نرگس مهردادیان

دیزاین خیابان‌های لندن به مناسب ماه رمضان

چراغانی و دیزاین خیابان‌های لندن در رمضان، در خیابان کانتری “Coventry" مرکز لندن، پایتخت بریتانیا برپا شد. برای اولین بار است که چنین تزیینات و چراغانی در این خیابان انجام می‌شود. مراسم آغاز چراغانی و روشن کردن چراغ‌ها در مراسمی با حضور صادق‌خان شهردار پاکستانی تبار و مسلمان لندن و حمزه تاوزل، شهردار وست مینستر برگزار شد.

سرویس خواب بالسا

در این مطلب تصاویر دیزاین خیابان‌های لندن در رمضان را خواهید دید و با این تزیینات و چراغانی، جمعیت مسلمان لندن و دلایل اهمیت آن برای مسلمانان جهان آشنا خواهید شد. پس در ادامه با چیدانه همراه باشید.

چراغانی و دیزاین خیابان‌های لندن به مناسبت رمضان

چراغانی و دیزاین خیابان‌های لندن به مناسبت رمضان

چراغانی و دیزاین خیابان‌های لندن به مناسبت رمضان، توسط خانم عایشه دیسای و موسسه غیرانتفاعی"Ramadan Lights UK" انجام شده است. هزینه‌های تزیینات از طریق کمک‌های این موسسه و پول‌های پرداختی از جامعه مسلمانان مقیم بریتانیا تامین شده است. در این برنامه، 30 هزار چراغ رنگی و عبارت‌هایی برای تبریک آغاز ماه رمضان در جای جای این خیابان معروف و توریستی نصب شدند. این تزیینات شامل عبارت “رمضان مبارک" انگلیسی با خطی سفید رنگ داخل یک نیم دایره است که توسط هلال ماه، ستاره‌های پنج پر و فانوس‌های نورانی احاطه شده است.

جمعیت مسلمان لندن و دیزاین خیابان‌های لندن برای اولین بار در رمضان

جمعیت مسلمان لندن و دیزاین خیابان‌های لندن برای اولین بار در رمضان

این اولین بار است که ماه رمضان نه تنها در وست اند لندن بلکه در دیگر شهرهای بزرگ اروپا مانند فرانکفورت آلمان به این شکل جشن گرفته می‌شود. از جمعیت 268 میلیون نفری بریتانیا، جمعیت مسلمان بریتانیا بین ۱.۸ تا ۲.۲ میلیون نفر برآورد می‌شود که نزدیک به یک میلیون نفر آنان در لندن و حومه آن زندگی می‌کنند. ماه رمضان در کشورهای اسلامی با جشن و شادی همراه است. روشنایی چراغ‌های لندن هر روز غروب از ساعت 17 عصر تا 1 بامداد و از آغاز ماه رمضان 21 مارس تا 23 آوریل 2023 ادامه خواهد داشت.

چرا دیزاین خیابان‌های لندن در رمضان برای مسلمانان مهم است؟

چرا دیزاین خیابان‌های لندن در رمضان برای مسلمانان مهم است؟

رسانه‌های خبری بزرگ جهان عرب و اسلام، مانند الجزیره و العربیه، این ابتکار که تنوع و تساهل در جامعه بریتانیا را نشان می‌دهد، ستایش کرده‌اند. مسلمانان سراسر جهان، ماه مبارک رمضان را به عنوان فرصتی برای تامل در رابطه‌ خود با خدا و تقویت ایمان‌شان می‌دانند. در این ماه به دعا، صدقه و احسان نسبت به دیگران و روزه گرفتن از طلوع تا غروب خورشید به عنوان یک تمرین معنوی که انضباط نفس، صبر و همدلی را تقویت می‌کند، می‌پردازند. رمضان امسال، ارتباط مردم لندن در سراسر شهر در ماه مبارک رمضان دیدنی بود. مردم از همه مذاهب و ادیان که برای شرکت در افطار گرد هم می‌آیند و از اولین نمایش بزرگ چراغ رمضان در اروپا شگفت زده می‌شوند!

دیزاین خیابان‌های لندن به مناسبت رمضان

دیزاین خیابان‌های لندن به مناسبت رمضان

چراغ‌های رمضان لندن نتیجه 3 سال کمپین اجتماعی است که توسط گروه اجتماعی چراغ رمضان بریتانیا رهبری می‌شود. بنیانگذار عایشه دسای،ی این پروژه را در سال 2021 با یک سازه روشن در شمال لندن “هنلیس گوشه در جاده کمربندی دایره‌ای شمالی" راه‌اندازی کرد. این سازه کمی بزرگتر در سال 2022، در میدان ترافالگار دنبال شد. و امسال با روشن کردن خیابان‌های شهر برای ماه رمضان! این پروژه فرصتی ارزشمند برای دولت‌های محلی سراسر کشور است تا حس مالکیت جوامع مسلمان ساکن را بر مناطق خود تقویت کنند. این امر باعث دیده شدن بیشتر مسلمانان و احساس مشارکت در فضاهای عمومی خواهد شد.

چراغانی خیابان‌های لندن به مناسبت رمضان

برنامه افطارهای آزاد در شیفلد انگستان

همچنین برنامه افطارهای آزاد که امسال توسط جامعه مسلمانان شفیلد در شمال انگلستان در ماه رمضان برگزار شده، در چندین مکان عمومی اطراف شهر، فضایی دلپذیر را برای اشتراک‌گذاری مسلمانان و غیرمسلمانان ایجاد کرده است. افراد با پیشینه‌های مختلف، اعم از مذهبی و غیرمذهبی، گرد هم می‌آیند تا یک وعده غذایی را به اشتراک بگذارند. چنین ابتکاراتی نقش مهمی در تقویت تفاهم و همکاری ایفا می‌کند و باعث انسجام اجتماعی می‌شود.

تصاویر چراغانی و دیزاین جذاب خیابان‌های لندن در رمضان

و در آخر

تصاویر چراغانی و دیزاین جذاب خیابان‌های لندن در رمضان، ماه مبارک برای مسلمانان جهان را مشاهده کردید. با جمعیت مسلمان انگلستان و لندن و دلایل و اهمیت این تزیینات و چراغانی‌ها آشنا شدید. برای دیدن تصاویر تزیینات خیابان‌های آلمان در ماه مبارک رمضان، مطلب تزیین خیابان‌های آلمان به مناسبت ماه رمضان برای اولین بار را از دست ندهید.

چراغانی و دیزاین خیابان‌های لندن در رمضان

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه