چند گزینه ایده‌آل برای سفر در تعطیلات عید فطر

چند گزینه ایده‌آل برای سفر در تعطیلات عید فطر

سفر در تعطیلات عید فطر

از چندین سال قبل که تعطیلات عید فطر به دو روز افزایش پیدا کرد؛ مردم راحت‌­تر می­‌توانند برای سفر در این تعطیلات برنامه‌­ریزی کنند، مخصوصا اگر با تعطیلات آخر هفته ادغام شود؛ به راحتی می­‌توان از این فرصت سه چهار روزه استفاده کرد و یک سفر عالی را برنامه‌­ریزی کرد. اگر به دنبال پیشنهاداتی برای سفر در تعطیلات عید فطر هستید؛ این مطلب از چیدانه را بخوانید.

سرویس خواب بالسا

تعطیلات عید فطرکجا برویم؟

گشت و گذار در فصل بهار، لذت­‌های خاص خودش را دارد. امسال عید فطر در اردیبهشت ماه قرار دارد و فرصتی عالی برای سفری کوتاه به مقصدی خوش آب و هوا و زیباست. اغلب شهرهای غربی و شمالی ایران در این فصل میزبان مسافران زیادی هستند. در ادامه چند مقصد سفر برای تعطیلات عید فطر معرفی شده است.

 

طاق بستان کرمانشاه
طاق بستان کرمانشاه

سفر به کرمانشاه در تعطیلات عید فطر

یکی از شهرهایی که می‌توانید برای سفر در تعطیلات عید فطر انتخاب کنید، استان کرمانشاه است. اگر به این استان سفر نکرده­اید؛ این تجربه را از دست ندهید. استان کرمانشاه علاوه بر طبیعت زیبا، جاذبه‌های تاریخی و دیدنی زیادی دارد. در استان کرمانشاه می‌توانید از مجموعه بیستون، طاق بستان، تکیه معاون‌الملک، بازار سنتی کرمانشاه‌، کاروانسرای شاه عباسی، غار قوری قلعه بازدید کنید.

 

باغ ارم شیراز
باغ ارم شیراز

سفر به شهر زیبای شیراز

بهترین زمان برای سفر به شهر زیبای شیراز، فصل بهار؛ به خصوص اردیبهشت ماه است. باغ‌های زیبای شیراز در این فصل؛ پر از گل‌های زیبا است. آرامگاه حافظ و سعدی از مهم‌ترین فضاهای پر گردشگر این شهر است. اگر در عید فطر به شیراز سفر کردید؛ به باغ ارم، باغ جهان‌نما، آرامگاه شاه‌چراغ، ارگ کریم‌خان و موزه تاریخ طبیعی سر بزنید.

 

خانه طباطبایی‌ها در کاشان
خانه طباطبایی‌ها در کاشان

کاشان، مقصدی جذاب برای سفر در عید فطر

یکی از مقصدهای گردشگری که در فصل بهار رونق زیادی دارد؛ شهر کاشان است. مراسم گلاب‌گیری در مزرعه‌های گل محمدی، یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های این شهر در فصل بهار است. در شهر کاشان و مناطق اطراف آن می‌توانید از باغ فین، تپه سیلک، روستای ابیانه، غار نیاسر و خانه‌های تاریخی کاشان بازدید کنید.

 

طبیعت گردی در تعطیلات عید فطر
طبیعت گردی در تعطیلات عید فطر

ازطبیعت استان خود غافل نشوید!

تعطیلات عید فطر فرصتی مناسب برای دیدن شهر و استان خودتان است. ممکن است همه‌ی جاذبه‌های استان را ندیده باشید. سه یا چهار روز تعطیلات عید فطر، زمان کافی برای دیدن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی شهر را به شما می‌دهد. جاذبه‌هایی که دورتر از داخل شهر هستند و کمتر شناخته شده‌اند؛ برای افرادی که سفر به فضاهای خلوت را دوست دارند انتخاب خوبی است.

کلام آخر:

عید فطر امسال، با تعطیلات آخر هفته ادغام شده است و فرصت سه چهار روزه برای سفر به جاهای دیدنی است. اگر فرصت زیادی برای سفر در طی سال ندارید؛ با برنامه‌ریزی درست، از این زمان نهایت استفاده را ببرید و مقصدی جذاب برای سفر انتخاب کنید.

 

ممکن است این مطالب برای شما جذاب باشد:


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه