تبلیغات
E باروگر E سیب F چوب و هنر
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

16 اردیبهشت 1394

طراحی داخلی اداری برای جذب مشتری بیشتر

فضاهای اداری: شما فکر می کنید طراحی داخلی فضاهای اداری تا چه حد در بهبود شفافیت، ارتباطات و همکاری‌ها میان کارکنان و مراجعان تاثیر گذار است؟! طراحی داخلی اداری و تاثیر آن بر روانشناسی کار موضوعی است که به روش های مختلف توسط متخصصان مورد بررسی قرار گرفته است و تاثییرات آن مورد تایید قرار گرفته است. با چیدانه همراه شوید تا نمونه ای از طراحی داخلی اداری با این اهداف راببینید.

شرکت پکوونهارتل برای موسسه رسانه‌ها و ارتباطات استرالیا (ACMA) طراحی نوآورانه‌ای از فضای دفتری در ملبورن استرالیا ایجاد کرده است. این شرکت از سوی موسسه رسانه‌ها و ارتباطات استرالیا ماموریت یافت تا در دو طبقه از برج مشهور ملبورن سنترال (Melbourne Central Tower) فضای داخلی معاصری برای کار طراحی کند. سفارش ارائه شده به دنبال شکلی از طراحی بود که باعث بهبود شفافیت، ارتباطات و همکاری‌ها میان کارکنان و مراجعان شود و همچنین برند و هویت تجاری شرکت را تقویت کند. طراح داخلی باید دنبال راهی منحصر به فرد برای برقراری ارتباط می بود.

پکوونهارتل یک فرایند مشاوره گسترده با مشتری را آغاز کرده و در طول آن سازمان مورد نظر را به سوی راهبردی اختصاصی و سفارشی هدایت کرد که بهترین تناسب را با نیازهای تجاری آن داشت. اهداف کلیدی پروژه تقسیم فضا میان بخش‌های مختلف سازمان؛ ارائه دسترسی برابر به فضاهای ملاقات و برگزاری جلسات و ایجاد فضاهایی بهتر برای همکاری‌های غیررسمی بودند.

مطلب پیشنهادی: تقسیم فضایی ، روش ها و ابزار آن در معماری داخلی

چیدمان فضاها به گونه‌ای طراحی شد که فضاهای مجاور هسته مرکزی ساختمان مورد توجه بیشتری قرار گرفته و استفاده‌ای همگانی از نور طبیعی وارد شده از پنجره‌های ساختمان صورت گیرد. نور طبیعی و تاثیر آن در معماری داخلی می تواند به بهتر شدن حس و حال فضای کار کمک زیادی بکند.

مفهوم کلیدی و اصلی طراحی در این پروژه «همگرایی» بود. این مفهوم به برند ACMA و اصل مرکزی تجارت آن ها یعنی «همگرایی از طریق تفکر اولیه اصلی» مرتبط می‌شد. ارزش‌های مرتبط با «آگاهی»، «فعالیت»، «چابکی»، «نوآوری» و «تاثیرگذاری» به دقت مورد بررسی قرار گرفتند و بر رویکرد نهایی پروژه تاثیرگذار بودند.

طراحی این پروژه دارای یک پلکان اصلی است که دو طبقه را به هم متصل می‌کند.

طراحی داخلی شرکت های مشهور دنیا در چیدانه:
طراحی داخلی و نورپردازی منحصربه‌فرد شرکت فیلیپس
طراحی داخلی شرکت گوگل و گردشی در طبیعت
طراحی داخلی دفتر کوکاکولا در لندن

این پلکان که در نقشه طبقات در مرکز قرار گرفته است با «ستون فقرات» رنگارنگ و زنده خود مورد تاکید قرار گرفته است؛ رویکردی مبتنی بر هویت برند و فلسفه تجاری ACMA.

مطلب پیشنهادی: فضای کار رنگی کمکی به جسم و ذهن

این «ستون فقرات» شامل رنگ‌هایی روشن و بیانگر هستند که در دیواره‌ها بکار رفته‌اند و در عین حال در نرده‌ها هم خصوصیاتی چشمگیر مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این «ستون فقرات» فضاهای مرکزی تعامل شامل فضاهای مشترک، اتاق‌های ملاقات و جلسه، امکانات تفریحی و فضای خوشامدگویی به مشتریان را به هم متصل کرده است.

مطلب پیشنهادی: راز های طراحی داخلی از زبان طراحان

در داخل فضای کاری، عناصر نشان‌دهنده راه و عناصر گرافیکی باعث تقویت مفهوم «همگرایی» می‌شوند و اتصالی مستقیم با «ستون فقرات»، یعنی قلب این فضای کاری دارند. اتاق‌های رنگی جلسات در گوشه‌های هر طبقه عناصر اصلی هدایت‌گر هستند. رنگ‌های اتاق‌ها با توجه به برند ACMA انتخاب شده ‌اند: قرمز، آبی و سبز به خوبی به فضای ساختمانی انتقال داده شدند.

بطور کلی طراحی این فضا توجهی دقیق به فلسفه تجاری این سازمان داشته و فضایی شاد، زنده و متناسب با ارزش‌ها و برند ACMA ایجاد کرده است. 

به ما بگویید: نظرات و ایده های خود را در این باره در بخش مشاوره دکوراسیون با کاربران چیدانه در میان بگذارید. شما می توانید سوالات خود درباره طراحی فضای داخلی اداری و دکوراسیون منزل را در قسمت مشاوره دکوراسیون چیدانه با اهالی فن و کارشناسان در میان بگذارید.  

اگر مشغول ساخت خانه، طراحی دفتر کار و یا بازسازی و تغییر دکوراسیون آنها هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید.

مطالب بیشتر:اثر جدید زاها حدید، سازه ای غرق در گذشته و آینده
طراحی یک دفتر کار موفق فقط در ۶۵ متر!
طراحی یک دفترکار برای دو شرکت متفاوت
آوردن حال و هوای خانه به طراحی داخلی اداری

منبع: officesnapshots | ترجمه شده در تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: لاله داورپناه

مدیر دپارتمان تولیدات چندرسانه ای وبسایت چیدانه سردبیر مجله منزل عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - نویسنده و ادیتور طراح پروژه های معماری، دکوراسیون داخلی و فضای سبز سوابق کاری: عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - ادمین شبکه های اجتماعی دبیر تحریریه مجله منزل سوابق تحصیلی: فارغ التحصیل کاردانی معماری از موسسه آموزش عالی آپادانا- شیراز فارغ التحصیل کارشناسی معماری از موسسه آموزش عالی میرداماد- گرگان دانش آموخته دوره عالی تکنولوژی معماری از قطب علمی معماری دانشگاه تهران دانشجوی کارشناسی ارشد معماری منظر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

نشان کردن
  • 3540 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 16 اردیبهشت 1394

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173