تبلیغات
چوب و هنر E E رومانته F فارست
امتیاز: 0.9 0 نظر | ثبت نظر

3 آبان 1396

جمع آوری برگ های پاییزی، مکانیزه یا دستی؟

- برگ های پاییزی! برگ های پاییزی حیاطت را می خواهی جمع کنی؟ من به خش خش این برگ ها دلبسته شدم...
- باید جمع و جورشان کنم؛ هر چیزی مراقبت می خواهد؛ دیر به داد چمن زارم برسم، زیر برگ های پاییزی خفه می شود!
- قبول! به گمانم بهانه دیگری برای چای خوردن دورهم باید پیدا کنم...

برگ های پاییزی

برگ های پاییزی ام را دوست دارم!

قبول دارم برگ های پاییزی تضمین کننده زیبایی حیاط دلبندتان است و بسیاری از شما اعتقادی به جمع آوری برگ های پاییزی ندارید اما چرا با چیدانه همراه نمی شوید تا کمی بیشتر در این مورد صحبت کنیم. ما قصد داریم در این مطلب روش ها و ابزار مختلف این کار را به شما معرفی می کنیم تا شما بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

برگ های پاییزی در حیاط

بهتر است کمی هم به چمن زارتان توجه کنید!

در ابتدای خزان برگ های پاییزی زیبایی بخش حیاط هستند اما با گذشت زمان خرد می شوند و تغییر رنگ می دهند و بهتر است قبل از اینکه این زیبایی رو به زوال برود برگ ها را جمع کنید. بسیاری فکر می کنند باید برگ ها را رها کرد تا آن ها خودشان تبدیل به کمپوست شوند. این کار غلط نیست اما تنها برای زمانیست که شما نسبت به سطح چمنزارتان برگ های پاییزی کمی دارید ولی اگر قصد تهیه کمپوست دارید بهتر است درهر صورت برگ ها را جمع کنید چون باید زیر خاک دفن شوند تا تبدیل به کمپوست شوند. پیشنهاد دیگر من استفاده از ماشین های چمن زنی مالچ موور است. به گمانم یک بار دیگر باید ماشین چمن زنیتان را از کمد نگهدارنده ابزارتان بیرون بیاورید و با آن برگ های پاییزی را تبدیل به مالچ کنید و روی چمنزارتان بپاشید این کار باعث می شود خاک در زمستان یخ نزند. درست فهمیدید در هر صورت باید دست به کار شوید چون اگر دیر بجنبید چمنزارتان زیر حجم زیادی از زیبایی می پوسد!

ماشین چمن زنی همراه کیسه مخصوص

از ماشین چمن زنیتان خلاقانه استفاده کنید!

اگر ماشین چمن زنیتان محفظه جمع آوری ندارد، کیسه های مخصوص این کار را خریداری کنید و به ماشین چمن زنیتان متصل کنید. حالا با یک تیر دو نشان می زنید! هم برگ ها را خرد می کنید و هم جمع می کنید. می توانید بلافاصله از آن ها به عنوان مالچ استفاده کنید یا به محل پیش بینی شده برای کمپوست انتقال دهید.

جمع آوری برگ های پاییزی به شیوه ماشینی

این ماشین های پر سرو صدا به چه درد می خورند؟

از دمنده دستی استفاده کنید! این ابزار فوق العاده سریع است و در پاک سازی پیاده رو باغ و محوطه شما بسیار کارا عمل می کند. البته بهتر است وقتتان را با این ماشین برای برگ های خیس تلف نکنید کارایی این دستگاه در برخورد با برگ های خشک عیان می شود. لطفا کمی صبر کنید تا برگ های تازه از درخت افتاده خشک شوند. البته دمنده ها صدای بسیار زیادی را تولید می کنند پس اگر همسایه شما به سرو صدا حساس است پیشنهاد می کنم قبل از اینکه به جرم تولید سر و صدا بازداشت نشده اید از خرید یک ماشین دمنده برگ منصرف شوید!

چنگک جمع آوری برگ

حس خوب نوستالژی را تجربه کنید!

چنگک های دستی جمع کننده برگ را همه می شناسیم. پیشنهاد می کنم بهترین وسیله برای وقت گذارنی در باغ را در اختیار بگیرید آواز بخوانید و برگ های پاییزی را جمع کنید. در انتها شاهد لبخند خود از داشتن یک روز پر از انرژی های خوب خواهید بود. نگهداری از این وسیله دستی و سنتی بسیار راحت است و انواع و اقسام مختلف دارد، پس چرا به سراغ قفسه نگهدارنده ابزار مرتبتان نمی روید تا سری به چنگکتان بزنید و مشغول جمع کردن برگ ها شوید! 

جمع آوری برگ های پاییزی به شیوه دستی

کدام یک را انتخاب کنم؟ ماشینی یا دستی؟

قطعا خیلی از شما ابزار ماشینی را ترجیح می دهید چون زندگی شهری به ما آموخته کارها با ابزار ماشینی بهتر و سریع تر انجام می شود! بله شاید سریع تر انجام شود ولی اغلب ابزار ماشینی نگهداریشان سخت و هزینه تعمیر آن ها بالاست. اغلب سنگین هستند و سر و صدای زیادی تولید می کنند. بسیاری از آنها با سوخت فسیلی کار می کنند که به نظرم بهتر است کم تر محیط زیستمان را آلوده کنیم! پس اگر باغ، حیاط یا محوطه کوچک داریم بهتر است دور ابزار ماشینی را برای جمع کردن برگ های پاییزی خط بکشیم و از ابزار دستی که بسیار سبک هستند استفاده کنیم. بعضی هایشان آنقدر سبکند که کودکان هم می توانند در این کار به شما کمک کنند، مقرون به صرفه و دوست دار محیط زیستند. 

از سایر محصولات چیدانه در این زمینه دیدن کنید:

نویسنده: فاطمه مرادی | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

نشان کردن
  • 1579 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 3 آبان 1396

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
مبلمان هيواهوم مبلمان هيواهوم
6 نمونه کار

تلفن: 02133558964
اریکه چوبین (دلاوران) اریکه چوبین (دلاوران)
39 نمونه کار

تلفن: 02177132503
مبلمان نوآ مبلمان نوآ
6 نمونه کار

تلفن: 02185970
مبلمان صدرا چوب مبلمان صدرا چوب
7 نمونه کار

تلفن: 09129631636
تزیینات داخلی پارس ھوم تزیینات داخلی پارس ھوم
9 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۷۷۹۰۱۸۲۷
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173