visibility 18862 today 1400/10/24

نگهداری گلهای آپارتمانی در زمستان، چطور تو دامن ننه سرما زنده بمونن؟

برخلاف تصور گیاهان آپارتمانی و گل های داخل منزل در زمستان با چالش های زیادی مواجه می شوند. روزها کوتاه تر شده اند و نور کم تری را از پشت پنجره دریافت می کنند علاوه بر این بسیاری از گلهای آپارتمانی شما با گرمای بیش از حد منزل در زمستان، رابطه خوبی ندارند! چیدانه را دنبال کنید در این مطلب به شما خواهیم گفت در فصل زمستان چگونه از گلها مراقبت کنید و چگونه شرایط ایده آل زمستانه برای رشد گیاهان آپارتمانی را ایجاد نمایید.

blog post

عکاسی منزل خاص مونا و سعید در کرج

نگهداری گیاهان در زمستان: برای آبیاری برنامه ریزی داشته باشید

گیاهان آپارتمانی در زمستان نیاز به آب کم تر اما منظم دارند. آبیاری بیش از حد باعث می شود مفاصل و ریشه های گیاهان تان دچار پوسیدگی شوند. گیاهان دلبندتان در زمستان رشد کم تری دارند البته به جز برخی ساکولنت های آپارتمانی که در زمستان بیش تر رشد می کنند ولی این نکته تازه ای نیست!

blog post

عکاسی منزل دلباز خانم احمدی در نارمک

همان طور که پیش تر اشاره شد در زمستان هوای منزل گرم تر است به همین خاطر سطح خاک زودتر خشک می شود. همیشه با کمی زیر و رو کردن خاک مطمعن شوید که سطح زیری خاک هم خشک است و گیاه نیاز به آبیاری دارد. هنگامی که با انگشت در حال زیر و رو کردن گیاه آپارتمانی هستید مراقب باشید ریشه تکان نخورد.

blog post

خانه آقای نبی زاده

گیاهان خانگی در زمستان رطوبت بیش تری نیاز دارند

در زمستان رطوبت منزل بسیار کم می شود؛ در اصطلاح عامیانه هوای زمستان خشک است. آسایش زیستی گیاهان آپارتمانی که با شما زندگی می کنند با آسایش زیستی انسان ها متفاوت است. برای نگهداری گلهای آپارتمانی در زمستان تنها به 50 در صد رطوبت نیاز دارید این درحالیست که رطوبت منازل در زمستان 10 تا 20 درصد است. بهترین شیوه تامین رطوبت مورد نیاز گیاهان خانگی، استفاده از یک دستگاه بخور است. دستگاه بخور را در نزدیکی گیاهان روشن کنید تا گیاهان تان رطوب را به راحتی جذب کنند و لذت ببرند. شاید متوجه شده باشید گل هایی که در حمام و دستشویی یا آشپزخانه هستند به علت داشتن رطوبت کافی در زمستان از سایر گل های آپارتمانی رشد بهتری دارند!

blog post

عکاسی منزل خاص مونا و سعید در کرج

این راهکار را امتحان نکنید: می توانید به جای استفاده از دستگاه بخور آب را روی برگ های گیاهان تان اسپری کنید ولی این کار برای گیاهانی مانند کاکتوس ها و ساکولنت ها ممنوع است و باعث بیماریشان می شود. پس قبل از انجام هرکاری جهت نگهداری گیاهان آپارتمانی در زمستان، ابتدا درباره نوع گیاهان خانگی خود تحقیق کنید!

مطالب بیشتر: گل های آپارتمانی مقاوم به سرما، 10 مهمون زمستونی من!

blog post

پروژه ی عکاسی منزل مسکونی یافت آباد

برای نگهداری گل در زمستان ناچارید دما را کم تر کنید

باور نکردنی است اینکه در زمستان خانه را آنقدر گرم کنیم که با لباس های تابستانی دور خانه رژه برویم! این ایده از کجا آمده است؛ خدا عالم است. گیاهان آپارتمانی شما دمایی را که شما در آن آسایش دارید می پسندند یا به عبارتی در این زمینه با هم خانه های سبزتان تفاهم دارید البته اگر دمای منزلتان را کم تر کنید و به جای تی شرت یک لباس کلفت تر بپوسید. نگهداری گلهای آپارتمانی در زمستان کاری می کند که در مصرف انرژی هم صرفه جویی کنید!

مراقب باشید: بهتر است برای نگهداری گیاهان آپارتمانی در زمستان آن ها را از وسایل گرمایشی مانند بخاری، اسپیلیت و شوفاژ دور نگه دارید.

مطالب بیشتر: گیاهان مضر برای حیوانات خانگی، باید مراقبشون باشیم!

blog post

عکاسی از منزل سارا و امیر

نگهداری گلهای آپارتمانی در زمستان: با کمبود خورشید چه کنیم؟

مراقبت از نگهداری گلهای آپارتمانی در زمستان در قلمرو ننه سرما کمی دشوار است. خورشید کمتر می تابد البته حواستان به روز های ابری هم باشد. چاره کار جابه جایی گیاهان آپارتمانی است. در طول روز به میزان آفتابی که به درون خانه شما می آید دقت کنید. کدام نقطه بیشترین نور را دریافت می کند؟ کدام نقطه از منزلتان برای مدت زمان طولانی تری از نور خورشید بهرمند می شود؟ دقت کنید! نمی توانید بدون مقدمه گلدان تان را بردارید و به پنجره جنوبی که بهترین نور را دارد انتقال دهید. باید از گیاه اجازه بگیرید! دوستان سبزتان دست به قهرشان عالیست! یک روز قبل با آن ها در میان بگذارید که می خواهید این کار را انجام بدهید با صدای بلند با ان ها صحبت کنید و نوازش شان کنید. اگر گیاهتان از جای جدیدش راضی نبود با کمال احترام به جای قبلی اش باز گردانید.

مطالب بیشتر: آبیاری گیاهان آپارتمانی، چگونه از آنها محافظت کنیم؟

blog post

کافه مانا

تعویض گلدان در زمستان کار درستی است؟

بهترین زمان تعویض گلدان اوایل بهار تا اوایل تابستان می باشد که گیاه میخواهد دوران رشد خود را شروع کند، اما  تجربه ثابت کرده است که برای اکثر گیاهان آپارتمانی زمان تعویض گلدان چندان تفاوتی نمی کند. و آنچه مهمتر بوده، نحوه انجامش است. نکات بیشتر درباره نکات و روش های تعویض گلدان در خانه را اینجا بخوانید.

blog post

عکاسی خانه ای عاشقانه در اندیشه

در پایان:

اگر به انواع گل و گیاه آپارتمانی علاقه مندید، اهالی فن و متخصصین گل و گیاه در چیدانه می توانند به شما کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره گلها و گیاهان خانگی می توانید از متخصصین  کمک بگیرید.
 

مطالب پیشنهادی: 

کیمیا مرادی
نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
گیاهان زمستانی باغچه، تو فصل سرد هم باغچه زنده ست!

گیاهان زمستانی باغچه، تو فصل سرد هم باغچه زنده ست!

خرید گیاهان آپارتمانی، تنوع را در باغ گل فدک ببینید!

خرید گیاهان آپارتمانی، تنوع را در باغ گل فدک ببینید!

1399/12/27 ادامه مطلب
اصول نگهداری کاکتوس در خانه!

اصول نگهداری کاکتوس در خانه!

کسب و کارها پیشنهادی
زران دکور certificate
زران دکور

زران دکور

شرکت توکا certificate
شرکت توکا

شرکت توکا

لوستر و آباژور دکو نور certificate
لوستر و آباژور دکو نور

لوستر و آباژور دکو نور

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent