visibility 1123 today 1396/11/3

مصرف درست آب، از آشپزخانه پرمصرف تا رودهای خشک شده!

شاید هیچ وقت، هیچ یک از ما صحنه خشک بودن زاینده رود و کارون را تصور نمی کردیم. شاید هیچ وقت دریاچه ارومیه با همه عظمتش را بدون آب نمی دیدیم. اما همه شایدها، هرچقدر هم که تلخ، به واقعیت تبدیل شدند و ای کاش ها و اماها و اگرها برایمان باقی ماندند. با همه اندوه و دلگیری از وضعیت آب کشور، تصمیم گرفتم در این مطلب به شما بگویم تنها با مصرف فقط یک لیوان آب کم تر، روزی 17000000 لیتر آب ذخیره می شود! و خبر خوب تر این است که ما می توانیم تنها با ایجاد چند تغییر کوچک در عادت های روزمره ما، این تفاوت بزرگ را ایجاد کنیم. بررسی ها نشان می دهد که بین ٣٠ تا ۴٠ درصد آبی که وارد منازل می شود در آشپزخانه مصرف می شود بنابراین در ادامه روش های ساده ای را برای صرفه جویی در آب به شما معرفی می کنم تا در آشپزخانه خود به کار گیرید با امید به این که خودمان به یکدیگر کمک کنیم.

صرفه جویی در آب : شستن میوه و سبزی

هنگام شستن سبزیجات و میوه ها، همیشه شیر آب زمان زیادی باز می ماند و آب زیادی هدر می رود. اگر مقدار زیادی میوه و سبزی برای شستن دارید می توانید سینک ظرفشویی را تا نیمه آب کنید به جای این که شیر تمام مدت باز بماند. حتی می توانید از یک ظرف بزرگ برای این کار استفاده نمایید. همچنین اگر می خواهید یخ یا هر بسته فریز شده ای را ذوب کنید، نیمی از سینک را آب کرده و داخل آن بگذارید. البته اگر زمان کافی دارید، آن ها را در دمای اتاق گذاشته تا آب شوند. تا وقتی که می توانید از آب استفاده کنید آن را دور نریزید. به طور مثال زمانی که منتظر تغییر درجه حرارت آب هستید می توانید آن مقدار را برای آب دادن به گل ها استفاده نمایید.

blog post

ماشین ظرف شویی 9 برنامه بکو

blog post

ماشین ظرفشویی هاردستون DW-4111-W

blog post

ماشین ظرفشویی میله مدل G ۶۷۳۰ SC

صرفه جویی در آب با ماشین ظرفشویی

شستن ظروف با ماشین ظرفشویی آب کم تری نسبت به شستن با دست مصرف می کند. در حالت کلی ظرف شستن با دست 20 گالن آب مصرف می کند در حالی که ماشین ظرفشویی 4.5 گالن! ماشین ظرفشویی نیمه پر هدر دادن آب است. اگر هنوز جایی برای چند ظرف دارد آن را روشن نکنید. مهم نیست که چه تعداد ظرف داخل آن دارید مهم این است که پر شود. 

blog post

سینک فانتزی روکار 813/60 استیل البرز

blog post

سینک روکار اخوان مدل 33

blog post

سینک گرانیتی Jazz -nera کن

صرفه جویی در آب با شناخت سینک

تمام آشغال ها و تکه های ریز را از درون سینک جمع کنید. همه چیزهایی که ناخواسته داخل سینک می شوند نه فقط برای منابع آب بد است، بلکه در نهایت باعث گرفتن لوله ها و ایجاد هزینه های اضافی برای تعمیر آن ها می شود. می توانید با آگاهی از انواع سینک ها مناسبترین را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایید.

سرفه جویی در آب با تغییر عادت های آشپزی

به جای جوشاندن از بخار آب استفاده نمایید. نه تنها از آب بسیار کم تر استفاده می کند، بلکه در مواد غذایی شما، مواد مغذی بسیار بیش تری را نیز حفظ می کند. درنهایت اگر تمایل به جوشاند آب برای تهیه غذا دارید باید آب را به میزان کم استفاده کرده و باقی مانده را به صورت های دیگری به کار بگیرید.

blog post

شیر ظرفشویی SW130067PH نوبل

blog post

شیر آشپزخانه قهرمان

صرفه جویی در آب با آگاهی از شیرآلات

اجازه ندهید شیرها خراب شوند، اگر هم این اتفاق افتاد واشرها را سریعا تعویض نمایید. چون توسط همین شیرهای خراب میزان زیادی آب هدر می رود. نکته مهم دیگر در مورد شیرآلات این است که : شیر آب با جریان معمولی حدود 5 گالن آب در هر دقیقه مصرف می کند، در حالی که شیر با جریان کم آب 1.5 گالن. امروزه با وجود شیرهای مدرن و هوشمند به راحتی می توانید این مشکل را حل نمایید.

کلام آخر : روش های گفته به قدری آسان و راحت هستند که به راحتی می توانیم آن ها را به کار بگیریم. صرفه جویی در مصرف آب به آشپزخانه خلاصه نمی شود و در تمام بخش های زندگی ما باید رعایت گردد.

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
مصرف درست آب، از آشپزخانه پرمصرف تا رودهای خشک شده!

مصرف درست آب، از آشپزخانه پرمصرف تا رودهای خشک شده!

کود مایع برای گلدان، هر آن چه که باید بدانید!

کود مایع برای گلدان، هر آن چه که باید بدانید!

اقدامات ایمنی برای پیشگیری از آتش سوزی در خانه

اقدامات ایمنی برای پیشگیری از آتش سوزی در خانه

کسب و کارها پیشنهادی
مبلیران اصل certificate
مبلیران اصل

مبلیران اصل

شرکت فرش یلدای کویر کاشان certificate
شرکت فرش یلدای کویر کاشان

شرکت فرش یلدای کویر کاشان

صنایع چوبی آرشیوود certificate
صنایع چوبی آرشیوود

صنایع چوبی آرشیوود

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent