visibility 6646 today 1400/7/7

مراحل اجرای دکوراسیون داخلی، همه چیز از صفر تا صد!

در گذشته، بحث تغییر دکوراسیون، طراحی داخلی و یا بازسازی فضاهای داخلی ساختمان آنقدرها مطرح نبود ولی امرزوه افراد از تاثیر محیط زندگی و یا محل کار بر کیفیت زندگی آگاهند و دوست دارند از محیط اطرافشان انرژی مثبتی بگیرند. اینجاست که طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اهمیت پیدا می­ کند. در این مطلب با  شرکت معماری و دکوراسیون داخلی حسین سالمی (گروشه) همراه هستیم و راجع به مراحل اجرای دکوراسیون داخلی صحبت خواهیم کرد. این مطلب را از دست ندهید.

 

blog post

طراحی و اجرای ویلای مدرن در لواسان

مراحل اجرای دکوراسیون داخلی؛ قدم به قدم پیش بروید!

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مانند هرکار دیگری نیازمند طی شدن مراحل مشخصی است. ممکن است هر پیمانکار روند کار متفاوت داشته باشد، ولی به طور کلی همه پیمانکاران مراحل اجرای دکوراسیون داخلی که در ادامه مطلب آمده است را طی می ­کنند و گاهی در جزئیات با هم متفاوتند. اولین سوال این است که چه کسی کار اجرای دکوراسیون داخلی را برای ما انجام خواهد داد؟

 

blog post

بهترین طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

اجرای دکوراسیون داخلی چه مراحلی دارد؟

به طور کلی اجرای دکوراسیون داخلی را می ­توان در چند مرحله زیر تقسیم بندی کرد. در ادامه راجع به هریک توضیحاتی آورده­ایم:

 1. انتخاب شرکت دکوراسیون داخلی معتبر
 2. بازدید از فضا و بررسی اولویت­ های کارفرما
 3. تعیین سبک طراحی دکوراسیون داخلی
 4. بررسی و برداشت ابعاد و اندازه­ های فضا
 5. ارائه طرح دوبعدی 
 6. ارائه طرح سه بعدی
 7. برآورد هزینه­ ها
 8. شروع کار و اجرای دکوراسیون

 

blog post

طراحی و اجرای رستوران مراکشی خاقان در جردن

1.اولین قدم در طراحی داخلی، یک پیمانکار ماهر انتخاب کنید!

انتخاب یک شرکت معتبر و پیانکار خوب برای اجرای دکوراسیون مهم ­ترین مسئله است. چرا که انجام به موقع کار، رعایت اصول کار و استانداردها و همچنین مهارت کافی پیمانکار باعث می­ شود صفر تا صد پروژه به خوبی پیش برود. برای پیدا کردن یک شرکت معتبر دکوراسیون داخلی می ­توانید از طریق روش ­های مختلف؛ فضاهای مجازی، تبلیغات و بنرها، جستجو در سایت­ های مختلف و یا پرس و جو از آشنا و فامیل اقدام کنید. 

مهم نیست به چه روشی با یک شرکت آشنا می ­شوید؛ ولی به خاطر داشته باشید که بررسی سوابق کاری و نمونه کارهای اجرا شده­ ی پیمانکار و همچنین رضایت افرادی که قبلا کارفرمای آنها بوده­ اند به شما کمک زیادی خواهد کرد. با بستن قرارداد با یک شرکت معتبر خیالتان از انجام مراحل اجرای دکوراسیون داخلی راحت خواهد بود.

 

blog post

طراحی و اجرای ویلای مدرن در لواسان

2. بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی، اولویت شما چیست؟

یک جلسه ­ی حضوری با پیمانکار به روشن شدن خواسته ­های شما کمک می­ کند. اولین موضوع این است که طراحی دکوراسیون برای کدام فضا صورت بگیرد؟ بعد از مشخص شدن فضاها، می­توانید راجع به مواردی مانند: رنگ دیوارها، نورپردازی، کفپوش و دیوارپوش، چیدمان وسایل و حتی تغییر در پلان ساختمان با پیمانکار صحبت کنید. یک پیمانکار خوب از بین صحبت­ های شما خواسته و الویت­های تان را به خوبی تشخیص می­ دهد. همه درخواست­ های خود را به صورت شفاف بیان کنید. ممکن است با چند کار کوچک تعمیراتی و انجام تغییرات به طرح دلخواهتان برسید و یا ساختمان شما نیاز به بازسازی داشته باشد.

 

blog post

طراحی و اجرای ویلای مدرن در لواسان

3. طراحی دکوراسیون داخلی؛ سلیقه خود را بیان کنید!

حالا که همه خواسته i­ای شما مشخص شده است و طراح هم به خوبی منظور شما را فهمیده و همه الویت­ ها را لیست کرده است، می­ تواند چندین طرح برای دکوراسیون داخلی ساختمان شما آماده کند! برای هر فضایی شاید بتوان ده ها طرح مختلف پیشنهاد داد، ولی برای اینکه این همه کار را سخت و زمان­بر نشود عاقلانه ­تر است که شما سبک مورد علاقه خود را بیان کنید. مثلا دوست دارید دکوراسیونی مدرن و شیک داشته باشید و یا به دکوراسیون مجلل و کلاسیک علاقه­ مند هستید. و یا ممکن است طراحی به سبک نئوکلاسیک بیشتر به مذاقتان خوش بیاید. در نتیجه در این مرحله راجع به سبک­ طراحی با طراح صحبت کنید و سلیقه خود را بگوئید. در این مرحله میزان بودجه ­ای که می­ توانید صرف کنید را بگویید.

 

blog post

طراحی و اجرای ویلای مدرن در لواسان

4. مراحل اجرای دکوراسیون داخلی؛ بررسی شرایط محیط

در این مرحله شرکت پیمانکار، برای اجرای دکوراسیون داخلی، بررسی فضا را انجام می ­دهد و هر ابعاد و اندازه­ای که لازم است را برداشت می­کند. همچنین اگر اجرای دکوراسیون داخلی نیاز به بازسازی و تغییرات زیادی داشته باشد باید محدودیت­ های طراحی و یا امکانات موجود را بررسی کند و طبق این اطلاعات طرح مناسب با خواسته شما را ارائه دهد.

 

blog post

بهترین طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

5. مراحل اجرای دکوراسیون داخلی، ارائه طرح دو بعدی

در طراحی دکوراسیون داخلی اگر تغییرات پلان صورت بگیرد، بهتر است در ابتدا میزان و نوع تغییرات به صورت نرم افزاری و به شکل دو بعدی ارائه شود. در این صورت کارفرما تغییرات را بهتر درک خواهد کرد. و در صورت نیاز به تغییر طراح تغییرات لازم را در آن انجام می­ دهد.

 

blog post

بهترین طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

6. مراحل اجرای طراحی داخلی، ارائه طرح سه بعدی

طراحی سه بعدی بهترین ابزار برای ارائه طرح به کارفرما است و یک دید کامل و سه بعدی از طراحی دکوراسیون را به کارفرما ارائه می­ دهد. در طراحی سه بعدی نوع سبک و متریال استفاده شده در اجرای دکوراسیون به خوبی مشخص است. میزان بودجه بر روی متریال مصرفی در دکوراسیون تاثیرگذار است. در این مرحله با مشاوره طراح و ایجاد تغییراتی می ­توانید از هزینه­ ها بکاهید. برخی از طراحان یک یا دوبار تغییرات مد نظر کارفرما را اجرا و ارائه می­ دهند. در این مورد با طراح صحبت کنید.

 

blog post

طراحی مدرن ‌کلاسیک تالار و لابی لواسان جناب آقای عروجی

7.برآورد هزینه ­ها در طراحی داخلی

شاید برآورد میزان هزینه ­ها برای طراحی دکوراسیون داخلی، جزو اولین سوالات کارفرما باشد. یک شرکت پیمانکار متخصص در ابتدا هزینه­ ی حدودی را به شما می­گوید تا کلیتی در ذهنتان باشد. ولی مطمئنا با عدم ثبات قیمت ­های بازار و همچنین مشخص شدن همه تغییرات لازم این هزینه ­ها قابل تغییر هستند. در نتیجه پیمانکار و کارفرما باید با کمی انعطاف کار اجرای دکوراسیون را پیش ببرند.

 

blog post

شیک‌ترین نمونه‌های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

8.مراحل اجرای دکوراسیون داخلی توسط پیمانکار

پس از تایید طرح و توافق بر سر هزینه­ ها کار اجرای دکوراسیون شروع می ­شود. پیمانکار با داشتن اطلاعات کافی و با زمان بندی مناسب شروع به خرید متریال انتخابی و انجام تغییرات ساختمان می­ کند. با توجه به میزان تغییرات کار اجرای دکوراسیون داخلی می ­تواند به صورت روز و مدت زمان مطرح شود. با این حال ممکن است در حین انجام کار موانع و مسائلی پیش بیاید و کار با کمی تاخیر انجام شود. لازم است در این مورد کمی صبور باشید.

به طور کلی اجرای دکوراسیون داخلی می ­تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تخریب بخش ­هایی که باید حذف شود
 • جمع ­آوری نخاله­ های ساختمانی
 • تعویض و تعمیر لوله­ کشی­ های آشپزخانه و سرویس
 • تعویض و تعمیر سیستم گرمایش و سرمایش
 • نصب کابینت ­های آشپزخانه
 • تغییر کاشی و یا سرامیک کف و دیوار
 • اجرای کفپوش در انواع لمینت، پارکت، سرامیک و یا موکت
 • اجرای پنجره دوجداره
 • اجرای رنگ و یا کاغذ دیواری
 • نصب و تعویض شیرآلات

 

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفتر اداری ساده و شیک

کلام آخر:

اجرای دکوراسیون داخلی هر ساختمانی اگر با توجه به اصول و استانداردها انجام شود، به خوبی پش خواهد رفت و دردسرهای کار را کم می­ کند. در طراحی دکوراسیون داخلی علاوه بر زیبایی و ظاهر باید به کاربردی بودن فضا هم توجه شود. اگر قصد تغییر و بازسازی و یا اجرای طراحی دکوراسیون جدید و نو طبق سلیقه خودتان دارید، یک شرکت معتبر را انتخاب کنید و کار را به کاردان بسپارید.

گروه آرت گروشه یکی از شرکت­ های متخصص در زمینه دکوراسیون است که در زمینه ارائه خدمات، مشاوره کارشناسی، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فعالیت می­ کند. برای دیدن نمونه کارهای بیشتر از این گروه به پروفایل شرکت معماری و دکوراسیون داخلی حسین سالمی (گروشه) سر بزنید و با کارشناسان در ارتباط باشید.

 

مطالب پیشنهادی:

سمیه زارعی
نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

more_horiz
مطالب پیشنهادی
طراحی و اجرای تخصصی ساختمان، نکته هایی که باید بدانید!

طراحی و اجرای تخصصی ساختمان، نکته هایی که باید بدانید!

1400/10/11 ادامه مطلب
مراحل بازسازی خانه، در این نمونه‌های ایرانی ببینید!

مراحل بازسازی خانه، در این نمونه‌های ایرانی ببینید!

تناسب در معماری؛ از طراحی داخلی تا طراحی نما

تناسب در معماری؛ از طراحی داخلی تا طراحی نما

کسب و کارها پیشنهادی
بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی هیرادانا certificate
بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی هیرادانا

بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی هیرادانا

شرکت توکا certificate
شرکت توکا

شرکت توکا

خانه هوشمند کاسپین certificate
خانه هوشمند کاسپین

خانه هوشمند کاسپین

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent