visibility 26324 today 1399/7/27

مدل پرده برای پنجره بالای شوفاژ، بالاخره بلند یا کوتاه ؟

اگر در خانه ای با شوفاژ زندگی می کنید، احتما با مشکلاتی که برای تان به وجود می آورد آشنایی دارید. اگر پشت شوفاژ تنها دیوار وجود داشته باشد، با سیاه شدن آن روبه رو شده و اگر پنجره ای بالای آن باشد، احتمالا با انتخاب پرده مناسب با مشکل روبه رو خواهید شد. مسلما مدل پرده یا کوتاه و بلند بودن آن باید متناسب با پنجره در نظر گرفته شود اما با حضور شوفاژ همه چیز تغییر می کند. در ادامه 8 ایده راه گشا مدل پرده برای پنجره بالای شوفاژ را به شما معرفی می کنم.

پنجره بالای شوفاژ

پرده بالای شوفاژ: پرده ثابت + پرده کوتاه

با وجود یک شوفاژ در زیر پنجره، امکان استفاده از پرده های بلند که امکان جمع شدن نیز داشته باشند به سادگی امکان پذیر نیست. یک راه حل این است که از پرده های طولی ثابت (غیرقابل حرکت) استفاده نمایید و به عنوان پرده دوم، مدل حریر یا کرکره ای کوتاه را برای کنترل نور رابه کار بگیرید.

مطلب پیشنهادی: کدام پرده برای کدام فضا در دکوراسیون منزل مناسب است؟

پرده بالای شوفاژ

پرده بالای شوفاژ: پرده جمع شونده + پرده بلند

پرده های کوتاه جمع شونده یک مدل پرده عالی برای کنترل میزان نور ورودی به جای مدل های قدیمی وسنتی تری است که بر روی میل پرده نصب می شوند. در کنار این پرده ها، می توانید یک پرده بلند را از یک طرف نصب کرده تا در صورت نیاز به روی شوفاژ نیز کشیده شود.

مطلب پیشنهادی: 6 نکته‌ای که باید قبل از انتخاب پرده‌ها بدانید!

پنجره بالای شوفاژ

پرده بالای شوفاژ: پرده خیلی بلند + پرده غلتکی

این مدل پرده بیش تر برای اتاق خواب ها که حفظ حریم خصوصی اهمیت زیادی دارد، به کار می رود. به این صورت که پرده غلتکی را برای بالای شوفاژ در نظر گرفته و سپس یک پرده بسیار بلند، که چند سانتی متر نیز روی زمین ادامه پیدا می کند، به عنوان پرده جلویی نصب می نمایند. اپر پرده بلند را کمی جلوتر از پنجره آویزان کنید، با وجود پرده غلتکی، مانعی برای باز و بسته کردن آن وجود نخواهد داشت. 

مطلب پیشنهادی: آموزش دوخت پرده ساده، خودتان دست به کار شوید!

پرده بالای رادیاتور

پرده بالای شوفاژ: پرده های حصیری + پرده بلند

مدل پرده های حصیری برای پنجره یکی از موارد خاصی است که بستگی زیادی به سبک دکوراسیونی شما دارد. اما مانند تصویر بالا، می توان از مدل پرده های حصیری برای اتاق غذاخوری رسمی استفاده کرد و دو پرده بلند را نیز در دو طرف پنجره آویزان نمود. 

مطلب پیشنهادی: انواع مدل پرده در دکوراسیون داخلی

پرده بالای شوفاژ

مدل پرده های کوتاه برای پنجره

مدل پرده های کوتاه برای پنجره یک انتخاب مناسب برای بالای شوفاژها هستند که تنوع بسیار زیادی نیز دارند. به عنوان یک قاعده کلی، بعضی از فضاها مانند اتاق کودک و آشپزخانه با وجود مدل پرده های کوتاه جذاب تر و زیباتر خواهند بود. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که با دیده شدن شوفاژ مشکلی ندارند، پس از پارچه های کوتاه و سنگین استفاده نمایید. ارتفاع پرده ها می تواند تا روی شوفاژ ادامه داشته باشد. 

مطلب پیشنهادی: شیک ترین پرده های مدرن در دکوراسیون داخلی: پرده زبرا

پرده بالای شوفاژ

مدل پرده کرکره برای پنجره بالای شوفاژ

مدل پرده کرکره های چوبی برای پنجره بالای شوفاژ می توانند در رنگ ها و سبک های مختلف مدرن و کلاسیک برای بالای شوفاژ انتخاب شوند. معمولا مدل پرده های کرکره ای در بالای شوفاژ را به تنهایی استفاده شده و مانند نمونه های قبلی با پرده دیگری همراه نمی شوند. 

مطلب پیشنهادی: پرده کرکره ای و مزایای آن در دکوراسیون داخلی منزل!

تزیین پنجره بالای شوفاژ

مدل پرده رومی بالای شوفاژ

مدل پرده های رومی یک انتخاب کلاسیک هستند که البته هیچ گاه هم از مد نمی افتند. اما بیش تر برای بالای شوفاژ در فضاهایی مانند حمام، آشپزخانه و اتاق خواب به کار می رود. اگر این پرده ها را با طرح و نقش خاصی انتخاب می کنید، می توانید آن ها را به تنهایی به کار بگیرید اما در صورت ساده بودن یک پرده بلند یک طرفه در کنارش آویزان نمایید.  

مطلب پیشنهادی: شیک ترین پرده های مدرن در دکوراسیون داخلی: پرده زبرا

تزیین پنجره بالای شوفاژ

ترکیب مدل پرده مختلف در یک اتاق

اگر شوفاژ فقط در زیر برخی از پنجره های اتاق شما وجود داشته باشد، یکی از گزینه ها این است که مدل پرده های متفاوت را به کار ببرید. به عنوان مثال، مانند نشیمن در تصویر بالا، از مدل پرده های غلتکی برای پنجره بالای شوفاژ استفاده شده، در حالی که پنجره های بلند بدون شوفاژ با مدل پرده های ساده و بلند پوشانده شده اند. هنگام فقط هنگام ست کردن مدل پرده های مختلف، اطمینان حاصل کنید که از لحاظ رنگ و الگو هماهنگی لازم وجود داشته باشد.

"برای سفارش و خرید انواع مدل پرده از ثبت درخواست رایگان چیدانه کمک بگیرید"

اگر می خواهید درمورد پرده ها بیش تر بدانید مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید :

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
5 مدل پرده پذیرایی جدید، روی مد باشید!

5 مدل پرده پذیرایی جدید، روی مد باشید!

انواع میله پرده ولوازم جانبی پرده + عکس

انواع میله پرده ولوازم جانبی پرده + عکس

مدل پرده ساده، سادگی و زیبایی در کنار هم!

مدل پرده ساده، سادگی و زیبایی در کنار هم!

کسب و کارها پیشنهادی
مبل اریکه certificate
مبل اریکه

مبل اریکه

دکوراسیون داخلی ایده نو certificate
دکوراسیون داخلی ایده نو

دکوراسیون داخلی ایده نو

آریا پنل certificate
آریا پنل

آریا پنل

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent