کابینت آشپزخانه ممبران، پر از جزییات زیبا

کابینت آشپزخانه جزء جدایی ناپذیر هر آشپزخانه است. امروزه با پیچیده تر شدن و خلاقانه تر شدن طراحی دکوراسیون داخلی منازل، طراحان کابینت آشپزخانه نیز از قافله عقب نمانده اند و با ابداع و تولید کابینت های خلاقانه و زیبا در صدد زیباتر کردن آشپزخانه های منازل هستند. کابینت آشپزخانه ممبران که در آن از هنر اصیل منبت استفاده شده و کابینت منحنی دو مورد از انواع زیبا و خلاقانه کابینت هستند که دکوراسیون آشپزخانه شما را می توانند به زیبایی آراسته کنند.

هنر دست ایرانی آنچنان بی نظیر است که نیازی به تمجید بیش از این نیست؛ با این حال در سال های اخیر تکنولوژی یار و همراه این هنر اصیل شده است.

کابینت آشپزخانه ممبران

به طوری که امروزه در صنعت کابینت سازی به کمک دستگاه های سی ان سی می توان انواع خراطی و کنده کاری را بر روی ام دی اف و ممبران که حاصل از ضایعات چوب است را انجام داد و دکوراسیون آشپزخانه زیبا و کم نظیری خلق کرد. البته همچنان کنده کاری و منبت کاری بر روی کابینت های کلاسیک تمام چوب به وسیله هنر دست استادان منبت کاری است که بر اساس نقش و نگار های اصیل ایرانی، رومی و ... شکوه و عظمت خاصی را به دکوراسیون آشپزخانه می بخشد.

کابینت آشپزخانه ممبران

یکی از کابینت های پرطرفدار و محبوب در دکوراسیون آشپزخانه کابینت ممبران است. این کابینت یکی از بهترین و زیباترین طرح های کابینت آشپزخانه محسوب می شود. شما می توانید با سفارش و نصب کابینت ممبران در آشپزخانه خود، آشپزخانه ای مجلل و سلطنتی داشته باشید. کابینت آشپزخانه ممبران از جمله کابینت های کلاسیک ایرانی است که با درهم آمیزی هنر منبت، معرق و کنده کاری روی چوب نمایی زیبا پیدا کرده و جایگاه خود را در بین آشپزخانه های ایرانی به خوبی باز کرده است.

کابینت ممبران

به دلیل تنوع فراوان کابینت ممبران شما می توانید بر اساس سلیقه خود آن را در طرح ها و رنگ های مختلف معرق و منبت کاری شده سفارش دهید. چرا که به دلیل حکاکی و خراطی بر روی ام دی اف توسط دستگاه های پیشرفته سی ان سی تنوع طرح های به کار رفته شده در کابینت ممبران بالا است. لازم به ذکر است به دلیل استفاده از لایه محافظتی pvc بر روی کابینت ممبران، از نفوذ رطوبت و حرارت به کابینت آشپزخانه جلوگیری خواهد شد.

منبت کاری بر کابینت های ممبران

منبت هنر کنده کاری و ایجاد نقش های برجسته روی زمینه های مختلف است. منبت کاری چوب نیز برجسته ترین شاخه هنر منبت است که در ایران قدمتی چند هزار ساله دارد؛ امروزه منبت کاری و سایر هنرهای کنده‌کاری روی چوب جایگاه خود را در صنعت کابینت سازی بازکرده که البته با استقبال مشتریان روبه‌رو شده است.

منبت کاری بر کابینت ممبران

استفاده از هنر منبت بر روی کابینت های آشپزخانه جلوه ای باشکوه و زیبا به آشپزخانه هر ایرانی می بخشد. تماشای نقش و نگارهای منبت و کنده کاری شده بر روی محصولات مختلف آشپزخانه، آنچنان زیبا است که آدمی را وادار به تحسین می کند.

در زیر به تعدادی از محصولات منبت آکس چوب که در کابینت های ممبران به کار میبرند صحبت خواهیم کرد. که منبت گل و سرستون چوبی از محبوب ترین آنهاست.

1- پایه جزیره منبت

در طراحی مدرن آشپزخانه های امروزی بخشی به نام جزیره آشپزخانه وجود دارد که به طور کاملا مستقل در میان آشپزخانه خودنمایی می کند. پایه جزیره منبت آشپزخانه آشپزخانه انواع و طرح های مختلفی دارند که می توان با سفارش مشتری به صورت ساده و یا مجلل تر طراحی شوند.

2- سرستون منبت

اگر شما هم تا به حال گذرتان به تخت جمشید افتاده باشد، حتما سرستون های مجلل و اشرافی آنجا را دیده اید. سرستون‌ها در معماری کلاسیک به کرار دیده می‌شوند. به طور کلی کاربرد سر ستون منبت کاری شده در دکوراسیون آشپزخانه جلوه بخشی زیبا به دکوراسیون آشپزخانه و به طور خاص کابینت کلاسیک آشپزخانه است. سرستون منبت نیز بنا به سلیقه مشتری می تواند در طرح های مختلف از طرح گل و اشکال هندسی اسلیمی گرفته تا طرح های هخامنشی انسان، حیوان و ... طراحی و تولید شوند.

سرستون منبت برای کابینت ممبران

3-  تاج گل منبت

یکی دیگر از هنرهای منبت کاری تاج گل است که آنها را به کرات در دکوراسیون لوازم منزل از جمله مبل ها دیده اید. در صنعت دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک نیز تاج گل منبت کاربرد فراوانی دارد. برای مثال شما می توانید تاج گل منبت را در کمد دیواری ها و‌ کابینت های آشپزخانه مشاهده کنید.

تاچ گل منبت

4- پایه خراطی منبت

تراش و شکل بخشیدن چوب به وسیله حرکت دورانی ابزارهای مختلف را خراطی می گویند. خراطی چوب یکی از هنرهایی است که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه نیز کاربرد دارد، با توجه به کاربردی که پایه خراطی برای آن طراحی می شود از آنها می توان در کنار کابینت جزیره آشپزخانه و کمد دیواری استفاده کرد.

کابینت منحنی

به دلیل نقش موثر کابینت ها در زیبایی آشپزخانه، طراحان خلاق و خوش ذوق، دست به ابتکارات جدیدی زده اند. حاصل این ذوق و ابتکار، ساخت شکل جدیدی از کابینت، با اشکال پیچیده و خمیده شده است که به کابینت منحنی آشپزخانه معروفند. کابینت منحنی یا کابینت هلال، سبک جدیدی از طراحی آشپزخانه است که به دلیل زیبایی و کارایی مورد استقبال سلایق مختلف واقع شده است.

کابینت منحنی

کابینت منحنی از مواد اولیه ام دی اف تشکیل می شود. MDF خام پس از تغییر شکل، توسط لایه های مختلفی از جمله  PVC ، پوشش داده می شود. بر همین اساس کابینت منحنی می تواند از انواع مختلف مانند کابینت کابینت ممبران، کابینت ام دی اف و سایر کابینت هایی که پایه ی اولیه آن ها ‌MDF خام است، تشکیل شده باشد.

چرا کابینت منحنی؟

کابینت منحنی به دلیل انحنا و خمیدگی هایی که دارند، زیبایی خاصی به آشپزخانه می بخشند. علاوه بر آن کارایی این کابینت ها بالایی دارند. درب کابینت منحنی ضد آب، ضد رطوبت بوده و دارای رنگ ثابتی هستند. شما با سفارش کابینت منحنی، می توانید فضای آشپزخانه خود را به زیبایی تغییر دهید.

طبیعی است که هنر دست استاد کاران ایرانی دارای ارزش و قیمت بالایی است؛ به همین جهت کابینت های تمام چوب منبت کاری شده حاصل دست استادکاران ایرانی گران قیمت هستند.

با این حال اگر شما هم عاشق هنر منبت و کنده کاری روی چوب هستید، با خرید کابینت های ممبران، وکیوم و MDF می‌توانید هنر منبت، معرق و کنده کاری روی چوب را ارزان تر به خانه خود ببرید. چرا که بر روی این دسته از کابینت ها به کمک دستگاه های پیشرفته CNC کنده کاری انجام می شود و طبیعتا از نظر اقتصادی به صرفه تر خواهند بود.

سخن پایانی

هنر زیبا است و هر جا که ردی از هنر باشد زیبایی را با خود به ارمغان می آورد. با استفاده از کابینت تمام چوب منبت کاری شده کابینت ام دی اف منبت و یا کابینت های ممبران منبت آکس چوب زیبایی و ظرافت را همراه با کیفیت برای آشپزخانه های خود به ارمغان ببرید.

نویسنده:

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
مدل کابینت کلاسیک شیک، چه مدلی جدیدتره؟

مدل کابینت کلاسیک شیک، چه مدلی جدیدتره؟

عکس طرح کابینت آشپزخانه، بهترین مدل ها برای خانه های ایرانی !

عکس طرح کابینت آشپزخانه، بهترین مدل ها برای خانه های ایرانی !

کابینت ام دی اف، چرا گزینه اول آشپزخانه ام است؟

کابینت ام دی اف، چرا گزینه اول آشپزخانه ام است؟

کسب و کارها پیشنهادی
پارسیان چوب منجی certificate
پارسیان چوب منجی

پارسیان چوب منجی

گروه معماری و طراحی داخلی روبینا حسینی certificate
گروه معماری و طراحی داخلی روبینا حسینی

گروه معماری و طراحی داخلی روبینا حسینی

فروشگاه لوچیانو certificate
فروشگاه لوچیانو

فروشگاه لوچیانو

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent