visibility 22679 today 1397/11/10

خرید دستگاه بخور سرد، در زمستان گیاهانتان را دریابید!

 

در زمستان بحث خرید دستگاه بخور و استفاده از آن داغ می شود! این مطلب هم به خرید دستگاه بخور می پردازد اما نه برای آسایش افراد منزل؛ بلکه برای گیاهان آپارتمانی! آن هم از نوع گرمسیری! اگر گیاهان آپارتمانی شما هم بومی نواحی گرمسیری هستند، با چیدانه تا انتهای این مطلب همراه شوید.

دستگاه بخور سرد

دستگاه بخور سرد

رطوبت مورد نیاز گیاهان در زمستان!

به طور کلی هوای منزل در زمستان به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی خشک می شود. بسیاری از ما که خشکی هوا اذیتمان می کند از دستگاه بخور استفاده می کنیم. البته این کارعمومیت ندارد! گیاهان با تحمل گرمای مناسب بدن انسان، مشکلی ندارند اما رطوبتی که آن ها نیاز دارند بین 50 تا 60 درصد است. در زمستان رطوبت فضای خانه بین 10 تا 20 درصد نوسان می کند (این عدد تقریبیست و به اقلیم محل زندگیتان بستگی دارد). کسری رطوبت را باید جایگزین کنیم!

اگر می خواهید از میزان رطوبت منزلتان اطلاع پیدا کنید، می توانید از دستگاه رطوبت‌سنج استفاده کنید. البته اصلا مقرون به صرفه نیست!

مطلب پیشنهادی: انواع گیاهان آپارتمانی، منصوره از تجربه هایش می گوید!

خرید دستگاه بخور

چرا دستگاه بخور سرد؟

دستگاه بخور سرد ارزان‌تر و کم خطرتر از دستگاه بخور گرم است. بخار گرم تمایل به صعود دارد اما بخار سرد در فضا پخش می شود. دستگاه بخور سرد برق کم تری مصرف می کند و کم سر و صداست. بهتر است، از آب مقطر استفاده کنید تا مواد افزوده شده به آب در هوا پخش نشود.

مطلب پیشنهادی: گیاهان آپارتمانی، 8 نکته طلایی برای مراقبت بهتر!

دستگاه بخور سرد

مشخصات دستگاه بخورمناسب گیاهان شما چیست؟

راستش را بخواهید، نمی توان برای تمام گیاهان و تمام فضاها یک نسخه مشترک پیچید! اما راهکارهایی برای تشخیص دستگاه بخور سرد مناسب گیاهان آپارتمانی هست. گیاهان در زمستان آبیاری کم تر و منظم نیاز دارند. رطوبت بیشتر برایشان بهتر است. هوای گرم خانه باعث خشک شدن سریع سطح خاک می شود. درجه حرارت مناسب برای افراد مختلف در زمستان متفاوت است، بنابراین درجه حرارت خانه شما منحصر به خوتان است.

خرید دستگاه بخور

با پاسخ دادن به پرسش های زیر به دستگاه مناسب خود خواهید رسید:

  • در چه اقلیمی زندگی می کنید؟
  • درجه حرارت منزل شما در زمستان چقدر است؟
  • چقدر طول می کشد تا سطح خاک گیاهان خشک شود؟  
  • تعداد گیاهانتان چند عدد است؟
  • فضای منزلتان چند متر مربع است؟

دستگاه بخور آب سرد

بهترین دستگاه بخور

دستگاه بخور سرد برای گیاهان را کجا بگذاریم؟

دستگاه بخور را در فاصله 20 تا 50 سانتیمتری گیاهان آپارتمانیتان قرار دهید. مدت زمان استفاده بستگی به نوع برگ گیاهانتان و تعداد آن ها دارد. هرچه پهنای برگ گیاهانتان بیشتر باشد، جذب رطوبتشان سریع تر اتفاق می افتد. در نهایت نیازشان به رطوبت زودتر برطرف می شود. به طور متوسط صبح و عصر یک ساعت دستگاه را روشن کنید.

راهنمای خرید دستگاه بخور سرد

سعی کنید گیاهانتان را کنار هم بگذارید با این کار هوای کم تری در اطرافشان جریان پیدا می کند و رطوبتشان را دیرتر از دست می دهند. گیاهانتان را زیاد جابه‌جا نکنید. ممکن است قهر کنند! می دانید آشتی کردنشان چقدر مکافات دارد؟

برای انتخاب یک دستگاه بخور مناسب بیش تر بخوانید:

کیمیا مرادی
نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون زمستانی، چگونه خانه مان را برای فصل سرما آماده کنیم؟

دکوراسیون زمستانی، چگونه خانه مان را برای فصل سرما آماده کنیم؟

راهنمای خرید دستگاه بخور، تفاوت بخور گرم و سرد مهمه!

راهنمای خرید دستگاه بخور، تفاوت بخور گرم و سرد مهمه!

خرید دستگاه بخور سرد، در زمستان گیاهانتان را دریابید!

خرید دستگاه بخور سرد، در زمستان گیاهانتان را دریابید!

1397/11/10 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
سرویس بهداشتی و اکسسوری لوکس افراساز certificate
سرویس بهداشتی و اکسسوری لوکس افراساز

سرویس بهداشتی و اکسسوری لوکس افراساز

گروه صنعتی الکومودو certificate
گروه صنعتی الکومودو

گروه صنعتی الکومودو

استودیو معماری نیارش certificate
استودیو معماری نیارش

استودیو معماری نیارش

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent