تبلیغات
F فارست E رومانته چوب و هنر E
امتیاز: 0.2 0 نظر | ثبت نظر

27 شهریور 1398

اگر می خواهید گرمای عشق و صمیمیت را در خانه ای گرم و صمیمی تجربه کنید و از دکوراسیون جدیدتان لذت ببرید، پس با ما همراه باشید!

نشیمن گرم و صمیمی

شما از چیدانه پرسیده اید:

  • قسمت پذیرایی خانه ی ما با یک در جدا شده و خانه مان، هال و گلخانه هم دارد. چطور آن ها را دکوراسیون کنم که گرم و صمیمی باشد؟

چیدانه به شما پاسخ می دهد:

  • خانه باید آنقدر گرم و صمیمی باشد که خستگی و سردی مشکلات و گرفتاری های روزمره را بتوان با خیال راحت، پشت درِ خانه رها کرد و با عشق و اشتیاق، قدم در آن گذاشت....

پذیرایی، معمولاً فضایی رسمی‌تر، و نشیمن، کمی خودمانی تر و صمیمی تر است. اگر این دو فضا از هم جدا شده باشند،( به واسطه ی طراحی فضا در پلان یا عوامل فیزیکی نظیر در و ...) می توانند چیدمان متفاوت از یکدیگر داشته باشند. اما اگر هال و پذیرایی، مجاور یکدیگر باشند حس و حال هر فضا بر دیگری تاثیر گذار است. بنابراین بهتر است تناسب و هارمونی نسبی میان این دو فضا رعایت شود.

هال و پذیرایی مجزا

هال و پذیرایی مجزا

چیدمان هال و پذیرایی، باهم یا مجزا؟!

یکی از مزایای هال و پذیرایی یکسره یا مجاور هم این است که فضای خانه بزرگتر و دلباز تر از حالت مجزا به نظر می رسد. البته  اگر دوست داشته باشید می‌توانید با برداشتن دیوار میانی هال و پذیرایی، آن را به یک فضای واحد تبدیل کنید. حتی اگر به واسطه ی وجود ستون در دیوار، نتوانید آن را خراب کنید، با حذف قسمتی از دیوار و ایجاد دید مستقیم میان دو فضا، نقش موثری در دلبازی و وسیع شدن فضای هال و پذیرایی خواهید داشت.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون پذیرایی، این 16 خانه ایرانی را از دست ندهید!

 اما چطور دکوراسیون هال و پذیرایی ایرانی گرم و صمیمی داشته باشیم؟  

دکوراسیون جذاب برای هال و پذیرایی ایرانی

با گل ها طراوت و زیبایی را به خانه مهمان کنید!

گل ها، مظهر زیبایی و شادابی اند و حال و هوای دکوراسیون شما را به کلی دگرگون خواهند کرد. با قرار دادن چند شاخه گل طبیعی در یک گلدان زیبا، روی میز جلو مبلی یا میزهای عسلی و یا قرار دادن چند گلدان سبز کوچک در گوشه و کنار هال و پذیرایی، می توانید نشاط و شادابی و جریان انرژی مثبتی که در خانه ایجاد می شود را به خوبی احساس کنید.

می توانید آن ها را از سقف آویزان کنید یا در گلدان های زیبا و فانتزی جمع و جور که این روزها انواع و اقسام مدل های مختلفش را همه جا می بینیم قرار داده و به دیوار نصب کنید. حتی اگر خانه‌تان پر نور نیست، نگران نباشید؛ آنقدر گل های مصنوعی زیبا و متنوع وجود دارند که تا از نزدیک لمسشان نکنیم متوجه مصنوعی بودنشان نخواهیم شد!

مطلب پیشنهادی: شادابی دکوراسیون منزل با گل آرایی های زیبا و ساده

یک پرده فانتزی و رنگارنگ انتخاب کنید!

لزومی ندارد برای فضای هال خصوصی تان هم از پرده های سنگین سلطنتی استفاده کنید. این پرده ها اغلب مناسب فضای پذیرایی اند. برای آنکه یک هال خصوصی گرم و صمیمی داشته باشید، باید تا جایی که می‌توانید تجمل و رسمیت فضا را در هم شکسته و از المانهای ساده تر و خودمانی تر استفاده کنید.

این پرده حتی می‌تواند پرده ی دست دوز خودتان باشد که با رنگهای مخصوص پارچه (که ثابت و قابل شستشو هستند) ، طرح مورد علاقه خودتان را بر آن به تصویر کشیده یا با هنر گلدوزی و ... ، رنگ و لعاب هنری به آن بخشیده اید. سعی کنید رنگ های گرم و شاد در تزیین پرده تان بیشتر به کار ببرید تا انرژی بیشتری به فضای هال خصوصی منتقل کنید. 

مطلب پیشنهادی: پرده فانتزی، برای دکوراسیونی خیال انگیز و رؤیایی!

با مبلمان خاص، یک چیدمان خاص و متفاوت ایجاد کنید!

گاهی باید تابوها را شکست، جرات به خرج داد و تفاوت را انتخاب کرد! این تفاوت در هر کدام از وسایلی که برای هال خصوصی تان انتخاب می کنید می تواند باشد... می تواند ترکیب خلاقانه ای از فرش چرم یا پوست حیوانات باشد به جای فرش های معمول و متداول که در همه ی خانه ها می بینیم، در کنار یک پاف با ظاهری متفاوت مثلاً به شکل مجسمه حیوانات!...

یا قسمتی از مبلمان را شامل شود، مثلاً یک راکچیر(صندلی گهواره ای) با ظاهری مدرن... ویا حتی می تواند یک میز چوبی باشد اما این بار نه با ظاهری صاف و صیقلی؛ بلکه به شکل طبیعی و انحنادار چوب واقعی!

مطلب پیشنهادی: مبلمان فلزی، 40 مدل جدید به جای مبل های همیشگی!

از دست ساخته های هنری خودتان، برای دیزاین هال خصوصی استفاده کنید!

اگر شما یک هنرمند یا طراح هستید، می توانید از آثار هنری زیبای خود در چیدمان هال و پذیرایی استفاده کنید تا ضمن اینکه از تماشای آنها لذت می برید، به فضای خانه رنگ و بوی دلنشین و صمیمی تری بدهید.

دست ساخته های هنری

البته لازم نیست حتماً مهارت هنری خاصی را فرا بگیرید؛ به ساده ترین شکل و با دم دستی ترین وسایل هم می توانید یک اثر هنری زیبا خلق کنید؛ کافیست کمی ذوق و سلیقه ی هنری به خرج بدهید و یک پالت رنگی زیبا بسازید!

چند شمع دکوری دست ساز، یک گلدان تزیین شده، مجسمه های کوچک و بزرگ، یک تابلوی هنری، فرش یا گلیم بافته ی دست خودتان و هزاران ایده دست ساز مشابه  اینها، می‌توانند هال و پذیرایی خانه ی شما را به کلی دگرگون کنند.

مطمئنم هر بار که خودتان یا اعضای خانواده یا حتی مهمان‌ها، چشمشان به اثر هنری شما می‌خورد، با دنیایی از تحسین و تشویق مواجه خواهید شد و علاقه تان به فضای دل انگیز و هنری هال و پذیرایی خانه، صد چندان خواهد شد!

مطلب پیشنهادی: وسایل تزیینی دست ساز، خانه با هنر سپیده زیباتر می شود!

سادگی را با یک میز چوبی دو نفره به خانه بیاورید!

یک میز چوبی ساده ی دو نفره، شاید در نگاه اول چندان جذابیتی نداشته باشد؛ اما اگر بتوانید جایی در گوشه و کنار دکوراسیون اتاق هال به آن بدهید، قول می دهم صمیمیت و گرمی خاصی به فضای شما خواهد داد، و همین میز ساده ی چوبی می تواند به وعده گاه قرارهای عاشقانه ی شما و همسرتان به صرف یک فنجان چای عصرانه در خانه ی گرم و صمیمی تان تبدیل شود! 

...
بزودی با ادامه ی ترفندهای دکوراسیون جذاب خانه های گرم و صمیمی، در شماره ی بعدی این مطلب، آشنا خواهید شد!

 

مطالب پیشنهادی:

چیدمان نشیمن اِل؛ چه طوری بچینم؟!

دکوراسیون پذیرایی و هال، چگونه در یک فضا هر دو را داشته باشیم؟!

چیدمان مبل در دکوراسیون پذیرایی کوچک، 12 ایده ناب!

انواع مبل، 10 مدل پرطرفدار از کالاهای ایرانی!

 

سوالات خود را در زمینه ی دکوراسیون از طریق اینستاگرام چیدانه، از متخصصین ما بپرسید و بهترین پاسخ ها را از ما دریافت کنید!

تبلیغات

نویسنده: نجمه مهران پور

آرشیتکت.. طراحی معماری و دکوراسیون داخلی.. مشاور دکوراسیون و کارشناس محتوا در چیدانه

نشان کردن
  • 15088 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 27 شهریور 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
شرکت کورین ثامن شرکت کورین ثامن
8 نمونه کار

تلفن: 09126981139
دفتر شما دفتر شما
3 نمونه کار

تلفن: 02128420
لوازم خانگی بوش لوازم خانگی بوش
11 نمونه کار

تلفن: 0218582
دکوراسیون چشم سوم دکوراسیون چشم سوم
1 نمونه کار

تلفن: 09121509733
گالری فرش کیمیا گالری فرش کیمیا
9 نمونه کار

تلفن: 02126641563
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173