چیدمان هال و پذیرایی ایرانی، راهکارهای معجزه گر!

اگر می خواهید گرمای عشق و صمیمیت را در خانه ای گرم و صمیمی تجربه کنید و از دکوراسیون جدیدتان لذت ببرید، پس با ما همراه باشید! در این مقاله با راهکارهای هیجان انگیز چیدمان هال و پذیرایی ایرانی همراه شما هستم.
 

نشیمن گرم و صمیمی

شما از چیدانه پرسیده اید:

  • قسمت پذیرایی خانه ی ما با یک در جدا شده و خانه مان، هال و گلخانه هم دارد. چطور آن ها را دکوراسیون کنم که گرم و صمیمی باشد؟

blog post

منزل خانم سلیمانی

چیدانه به شما پاسخ می دهد:
 

  • خانه باید آنقدر گرم و صمیمی باشد که خستگی و سردی مشکلات و گرفتاری های روزمره را بتوان با خیال راحت، پشت درِ خانه رها کرد و با عشق و اشتیاق، قدم در آن گذاشت....

blog post

عکاسی منزل آقا و خانم پیرانی

پذیرایی، معمولاً فضایی رسمی‌تر، و نشیمن، کمی خودمانی تر و صمیمی تر است. اگر این دو فضا از هم جدا شده باشند، (به واسطه ی طراحی فضا در پلان یا عوامل فیزیکی نظیر در و...) می توانند چیدمان متفاوت از یکدیگر داشته باشند. اما اگر هال و پذیرایی، مجاور یکدیگر باشند حس و حال هر فضا بر دیگری تاثیر گذار است. بنابراین بهتر است تناسب و هارمونی نسبی میان این دو فضا رعایت شود.

هال و پذیرایی مجزا
هال و پذیرایی مجزا

چیدمان هال و پذیرایی، باهم یا مجزا؟!

یکی از مزایای دکوراسیون هال و پذیرایی یکسره یا مجاور هم این است که فضای خانه بزرگتر و دلباز تر از حالت مجزا به نظر می رسد. البته  اگر دوست داشته باشید می‌توانید با برداشتن دیوار میانی هال و پذیرایی، آن را به یک فضای واحد تبدیل کنید. حتی اگر به واسطه ی وجود ستون در دیوار، نتوانید آن را خراب کنید، با حذف قسمتی از دیوار و ایجاد دید مستقیم میان دو فضا، نقش موثری در دلبازی و وسیع شدن فضای هال و پذیرایی خواهید داشت.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون پذیرایی، این 16 خانه ایرانی را از دست ندهید!

چیدمانی جذاب برای هال و پذیرایی ایرانی

 اما چطور دکوراسیون هال و پذیرایی ایرانی، گرم و صمیمی داشته باشیم؟  
 

blog post

عکاسی منزل مسکونی پاسداران

blog post

عکاسی منزل مسکونی پاسداران

با گل ها طراوت و زیبایی را به خانه مهمان کنید!

گل ها، مظهر زیبایی و شادابی اند و حال و هوای دکوراسیون شما را به کلی دگرگون خواهند کرد. با قرار دادن چند شاخه گل طبیعی در یک گلدان زیبا، روی میز جلو مبلی یا میزهای عسلی و یا قرار دادن چند گلدان سبز کوچک در گوشه و کنار هال و پذیرایی، می توانید نشاط و شادابی و جریان انرژی مثبتی که در خانه ایجاد می شود را به خوبی احساس کنید.

blog post

عکاسی منزل مسکونی کرج (شهرک بنفشه)

blog post

ویلای خانواده زندی در قلب مزرعه

می توانید آن ها را از سقف آویزان کنید یا در گلدان های زیبا و فانتزی جمع و جور که این روزها انواع و اقسام مدل های مختلفش را همه جا می بینیم قرار داده و به دیوار نصب کنید. حتی اگر خانه‌تان پر نور نیست، نگران نباشید؛ از گل های مصنوعی در چیدمان هال و پذیرایی استفاده کنید. آنقدر گل های مصنوعی زیبا و متنوع وجود دارند که تا از نزدیک لمسشان نکنیم متوجه مصنوعی بودنشان نخواهیم شد!

مطلب پیشنهادی: شادابی دکوراسیون منزل با گل آرایی های زیبا و ساده

blog post

منزل آقا و خانم فرهنگ زاده در هروی

blog post

منزل رضوانه

یک پرده فانتزی و رنگارنگ انتخاب کنید!

لزومی ندارد برای فضای هال خصوصی تان هم از پرده های سنگین سلطنتی استفاده کنید. این پرده ها اغلب مناسب فضای پذیرایی اند. برای آنکه یک هال خصوصی گرم و صمیمی داشته باشید، باید تا جایی که می‌توانید تجمل و رسمیت فضا را در هم شکسته و از المانهای ساده تر و خودمانی تر استفاده کنید.
 

این پرده حتی می‌تواند پرده ی دست دوز خودتان باشد که با رنگهای مخصوص پارچه (که ثابت و قابل شستشو هستند) ، طرح مورد علاقه خودتان را بر آن به تصویر کشیده یا با هنر گلدوزی و ... ، رنگ و لعاب هنری به آن بخشیده اید. سعی کنید رنگ های گرم و شاد در تزیین پرده تان بیشتر به کار ببرید تا انرژی بیشتری به فضای هال خصوصی منتقل کنید. 
 

مطلب پیشنهادی: پرده فانتزی، برای دکوراسیونی خیال انگیز و رؤیایی!

blog post

عکاسی خانه ی خاص محمدرضا ماندنی در شهرک اکباتان

blog post

خانه بازسازی شده خانم دلیران

با مبلمان خاص، چیدمان هال و پذیرایی خود را خاص کنید!

گاهی باید تابوها را شکست، جرات به خرج داد و تفاوت را انتخاب کرد! این تفاوت در هر کدام از وسایلی که برای هال خصوصی تان انتخاب می کنید می تواند باشد... می تواند ترکیب خلاقانه ای از فرش چرم یا پوست حیوانات باشد به جای فرش های معمول و متداول که در همه ی خانه ها می بینیم، در کنار یک پاف با ظاهری متفاوت مثلاً به شکل مجسمه حیوانات!...

blog post

دکوراسیون خانه من

یا قسمتی از مبلمان را شامل شود، مثلاً یک راکچیر(صندلی گهواره ای) با ظاهری مدرن... ویا حتی می تواند یک میز چوبی باشد اما این بار نه با ظاهری صاف و صیقلی؛ بلکه به شکل طبیعی و انحنادار چوب واقعی!

مطلب پیشنهادی: مبلمان فلزی، 40 مدل جدید به جای مبل های همیشگی!
 

blog post

تابلوی دکوری نقاشی آبرنگ دوچرخه

blog post

عکاسی منزل مسکونی بابل 2

از دست‌ساخته‌های هنری خودتان در چیدمان هال و پذیرایی استفاده کنید!

اگر شما یک هنرمند یا طراح هستید، می توانید از آثار هنری زیبای خود در چیدمان هال و پذیرایی استفاده کنید تا ضمن اینکه از تماشای آنها لذت می برید، به فضای خانه رنگ و بوی دلنشین و صمیمی تری بدهید.

دست ساخته های هنری

blog post

عکاسی تور خانه گردی

البته لازم نیست حتماً مهارت هنری خاصی را فرا بگیرید؛ به ساده ترین شکل و با دم دستی ترین وسایل هم می توانید یک اثر هنری زیبا خلق کنید؛ کافیست کمی ذوق و سلیقه ی هنری به خرج بدهید و یک پالت رنگی زیبا بسازید!

blog post

عکاسی خانه ای با چشم انداز آبی!

blog post

عکاسی تور خانه گردی

چند شمع دکوری دست ساز، یک گلدان تزیین شده، مجسمه های کوچک و بزرگ، یک تابلوی هنری، فرش یا گلیم بافته ی دست خودتان و هزاران ایده دست ساز مشابه  اینها، می‌توانند هال و پذیرایی خانه ی شما را به کلی دگرگون کنند.

blog post

ظرف سفالی

مطمئنم هر بار که خودتان یا اعضای خانواده یا حتی مهمان‌ها، چشمشان به اثر هنری شما می‌خورد، با دنیایی از تحسین و تشویق مواجه خواهید شد و علاقه تان به فضای دل انگیز و هنری هال و پذیرایی خانه، صد چندان خواهد شد!

 مطلب پیشنهادی: وسایل تزیینی دست ساز، خانه با هنر سپیده زیباتر می شود!

blog post

خانه بازسازی شده خانم دلیران

چیدمان هال و پذیرایی با یک میز چوبی دو نفره؛ ساده و جذاب!

یک میز چوبی ساده ی دو نفره، شاید در نگاه اول چندان جذابیتی نداشته باشد؛ اما اگر بتوانید جایی در گوشه و کنار دکوراسیون اتاق هال به آن بدهید، قول می دهم صمیمیت و گرمی خاصی به فضای شما خواهد داد، و همین میز ساده ی چوبی می تواند به وعده گاه قرارهای عاشقانه ی شما و همسرتان به صرف یک فنجان چای عصرانه در خانه ی گرم و صمیمی تان تبدیل شود! 

در پایان:

اگر از دیدن ترفندهای دکوراسیونی جذاب برای داشتن خانه ای با هال و پذیرایی گرم و صمیمی لذت می برید، بخش دکوراسیون هال و پذیرایی مجله را از دست ندهید.

می توانید سوالات خود را در زمینه ی چیدمان هال و پذیرایی ایرانی از طریق اینستاگرام چیدانه، از متخصصین ما بپرسید و بهترین پاسخ ها را از ما دریافت کنید!

 

مطالب پیشنهادی:

نجمه مهران پور
نویسنده: نجمه مهران پور

آرشیتکت.. طراحی معماری و دکوراسیون داخلی.. مشاور دکوراسیون و کارشناس محتوا در چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
مخفی کردن شوفاژ و رادیاتور با 11 ترفند دکوراسیونی!

مخفی کردن شوفاژ و رادیاتور با 11 ترفند دکوراسیونی!

1398/11/21 ادامه مطلب
مبلمان هال و پذیرایی، این 3 مدل برای دوتاش مناسبه!

مبلمان هال و پذیرایی، این 3 مدل برای دوتاش مناسبه!

1398/11/21 ادامه مطلب
دیوار دکوراتیو مدرن، چارچوب یک پروژه لوکس در جنت‌آباد

دیوار دکوراتیو مدرن، چارچوب یک پروژه لوکس در جنت‌آباد

کسب و کارها پیشنهادی
گالری فرش ماشینی فیروزه certificate
گالری فرش ماشینی فیروزه

گالری فرش ماشینی فیروزه

محوطه سازی و فضای سبز گرین باکس certificate
محوطه سازی و فضای سبز گرین باکس

محوطه سازی و فضای سبز گرین باکس

پتینه و نقاشی دکوراتیو سبزی certificate
پتینه و نقاشی دکوراتیو سبزی

پتینه و نقاشی دکوراتیو سبزی

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent