Chidaneh.com placeholder image

راهنمای نگهداری از گیاهان آپارتمانی، به گفته نازنین نباید ترسید!

به قلم: تحریریه چیدانه

نگهداری از موجود زنده مسئولیت دارد. حتی یک گلدان کوچک هم نیاز به مراقبت دارد و نمی تواند به تنهایی از پس زندگی خودش بر بیاید. زمانی که ما این گیاهان را به فضای داخلی خانه خود می آوریم، باید از آنها به درستی مراقبت کنیم و نیازهایشان را پیش رویشان قرار دهیم. گیاهان آپارتمانی با توجه به نوع و گونه خود نیازهای متفاوتی دارند و باید هر کدام را به سبک خودش مراقبت کرد. در این مطلب از تور سبز، نازنین راهنمای نگهداری از گیاهان آپارتمانی را بدون ترس از اتفاق ناخوشایند پیشنهاد می کند. در دکوراسیون خانه نوعروس گیاهان خانگی به دوستان همیشگی زوج جوان تبدیل شده اند. بهتر است ادامه مطلب را خودتان مطالعه کنید.

آرویج

گیاه خانگی

خانه سبز نازنین در یک نگاه 

  • تعداد گیاهبان های خانه: دو نفر
  • شغل: عكاس و شغل آزاد
  • موقعیت شهر: تهران/ محله: درياچه چيتگر
  • محدوده نگهداری گیاهان: حدود ٢٠ متر مربع
  • تعداد گلدانها: 20 عدد
  • مدت زمان حضور گیاهان در خانه: دو ماه
  • هزینه تهیه گیاهان: حدود 700 هزار تومان

استند گل در خانه

ما در جاى جاى فضاى كلى خانه مان سعى كرديم که از گياهان متناسب با شرايط نور دهى آن محدوده از منزل، استفاده كنيم. به طور ميانگين فضاى حدودى ٢٠ متر مربع در خانه و به طور گسترده متعلق به گياهانمان است و در همين فضا سعى كرديم گونه هاى مختلفى از گياهان آپارتمانى را داشته باشيم.

سانسوریا

بيست گلدان كوچك و بزرگ زينت بخش خانه ما در هر گوشه از آن هستند .بر اساس ديزاين و رنگبندى اتاق ها، دکوراسیون پذيرايى و همينطور آشپزخانه هر گياه گلدان خاص خودش را دارد. نكته جالب اين است كه هيچ دو گياهى در منزل ما گلدان مشابه ندارند.

مطلب پیشنهادی: گیاهان آپارتمانی؛ چگونه در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

گیاه پوتوس

تمام اين گياهان به مرور و همزمان با حضور ما دو ماه است كه در اين خانه تهيه شده و در كنار ما قد مي كشند! هزينه حدودى جمع آورى اين مجموعه سبز حداكثر هفتصد هزار تومان و حداقل پانصد هزار تومان بوده است.گران ترين گياه در اين مجموعه فيكوس ليراتا با هزينه دويست و پنجاه هزار تومان است، بقيه گياهان با قيمتى كمتر از صد و سى هزار تومان تهيه شده اند.

قلمه زدن گیاه

نام مرکز تولیدی یا فروشگاهی که گیاهان و وسایل باغبانی را تهیه می کنید چیست؟

انتخاب هميشگى من براى خريد گیاه، ابزار و گلدان ها بازار گل و گياه محلاتى است. تنوع گیاهی و قيمت مناسب اين مركز توانسته رضايت خانوادگى ما را در طى چند سال برآورده كند.

گیاهان اتاق خواب

برای نگهداری گیاهان آپارتمانی از چه وسایل باغبانی استفاده می کنید؟

خاك، كود، آفت كش، اسپرى آب، پوكه و بيلچه، ابزار باغبانى من در فضاى خانه هستند، همينطور عشق!

مطلب پیشنهادی: ابزار باغبانی، 8 وسیله برای باغبان های تازه کار!

راهنمای نگهداری از گیاهان آپارتمانی

نام گیاهان را به ما بگویید.

پوتوس، بنت قنسول، فيكوس ليراتا، نخل اريكا، نخل شامادورا، برگ انجيرى، لاكى بامبو، افوربیا تیروکالی، سانسوريا نقره اى، سانسورياى ابلق، سانسورياى كراواتى، دراسنا كامپكت، بنساى، ژينورا و يك گیاه ديگر كه نام آن را فراموش كردم.

مطلب پیشنهادی: گیاهان آپارتمانی، 8 نکته طلایی برای مراقبت بهتر!

گیاهان آپارتمانی

گیاهان خانه پدری

تجربه چه کسانی برای مراقبت و تکثیر شما را یاری کرده است؟

مادرم هميشه از كودكى مرا با گياهان آشتى داده بود. من از كودكى در خانه اى رشد يافتم كه هميشه سبز بود و دوستان نزديكم همين گلدان هاى مادرم بودند، با آنها حرف مي زدم، براى آنها شعر مي خواندم و در همان سنين گاهاً سوگوار از دست دادن يا خشك شدن گلدان هايمان مي شدم! همسرم هم به واسطه من عاشق اين سبزهاى دوست داشتنى شد و هميشه همراه من در حفظ و نگهدارى آنها كمك مي كند.

گیاهان اتاق کار

توصیه اصلی شما برای نگهداری گیاهان چیست؟

هميشه در منزل يا محل كارتان گلدان گیاهی داشته باشيد، حتى يك عدد! گياه به خانه شما روح مي بخشد و قدرت جادويى در ايجاد حال خوب براى شما دارد. نيازى نيست كه فضاى بزرگ يا نور زياد براى داشتن گلدان هاى سبز داشته باشيد.

مطلب پیشنهادی: نگهداری گیاهان در پاییز، بیاین ببینیم ماجرا از چه قراره!

سانسوریا ابلق

شما مي توانيد با كمترين هزينه و كمترين ميزان نور و حتى آبدهى نه چندان زياد، يك گلدان در گوشه ميز يا گوشه كتابخانه تان داشته باشيد، همانطور كه من در خانه پدرى ام داشتم. فقط كافي است يكبار جرات كنيد و يك گلدان را وارد خانه تان كنيد. از خشك شدن، بيمار شدن يا زرد شدن برگ هاى گياه نترسيد و آنقدر آزمون و خطا كنيد تا بالاخره بتوانيد عاشق آنها بشويد!

تصاویر گیاهان توسط صاحب خانه تهیه شده است. شما هم تصاویر گیاهان خود را از طریق صفحه اینستاگرام چیدانه کالا برای ما ارسال کنید و از تجربیات خود بگویید.

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه