گروه طرح و ساخت کهن

نمونه کار از شرکت : گروه طرح و ساخت کهن

امتیاز: 0.9 0 نظر | ثبت نظر

23 مهر 1398

طراحی داخلی ویلای مدرن، از نوع دوبلکس و تریبلکس

اگر طراحی داخلی ویلا مدرن باشد؛ ممکن است با خودتان فکر کنید که صاحب ویلا فقط برای چند قوطی رنگ ساده و یکی دو دست مبل راحتی، هزینه کرده است و شما هم می‌توانید به راحتی همین کار را انجام دهید اما معماری داخلی ویلای مدرن یکی از رشته‌های تخصصی دکوراسیون داخلی است؛ خصوصا در مورد طراحی داخلی ویلای مدرن، معمار‌ها برای ارائه بهترین نتیجه به صاحب ویلا، اصول کلی و دقیقی را در نظر می‌‌گیرند، کلی محاسبات و طراحی نقشه انجام می‌دهند و همه این کارهای که تمام شد؛ تازه باید با تکیه بر اصول معماری داخلی ، مبلمان و اکسسوری مناسب طراحی داخلی مدرن ویلا را انتخاب کنند. در ادامه با مراحل طراحی داخلی ویلای مدرن، آشنا می‌شوید و درک می‌کنید که چرا نمای طراحی داخلی ویلای مدرن به ظاهر این‌قدر ساده اما در باطن این‌قدر پرخرج است.

اصول طراحی داخلی ویلای مدرن با ویلای عادی

اهمیت نقشه در طراحی داخلی ویلای مدرن

تقارن در طراحی داخلی ویلا مدرن

در طراحی ویلاهای قدیمی‌تر شاهد بودیم که بیشتر معمارها با سلیقه خودشان بخش‌های مختلف ویلا را در نقشه جای می‌دادند؛ مثلا ممکن بود یک اتاق کوچک یا یک اتاق خواب خیلی بزرگ باشد و مثلا پشت پارکینگ ویلا قرار بگیرد؛ شاید در سرویس بهداشتی وسط پذیرایی باز می‌شد. این طراحی‌های بی‌قاعده به‌هیچ عنوان در طراحی داخلی ویلای مدرن دیده نمی‌شود. بلکه معمار به اصل تقارن پایبند است و برای ایجاد نمای خارجی و داخلی یک‌پارچه، مدت‌ها زمان گذاشته می‌شود تا تمی یک‌دست در تمام بخش‌های ویلا حفظ شود.

 • نتیجه: هنگامی که طرحی یک دست را در فضای بیرونی و داخلی ویلا ببینید؛ کل ویلا به نظرتان بزرگ‌تر و زیباتر می‌آید. این تقارن و یکپارچگی در طراحی داخلی ویلای مدرن دوبلکس یا تریبکس باید بین نیم‌طبقه‌ها هم به وضوح دیده شود. 

پارتیشن در طراحی داخلی ویلای مدرن 

در طراحی داخلی ویلا مدرن می‌توان از پارتیشن‌های زیبایی برای جداسازی بخش‌ها استفاده کرد. حین نقشه‌کشی، معمار گروه طرح و ساخت کهن می‌تواند اتاق‌هایی با کاربرد مشابه را کنار هم قرار دهد و برای جداسازی کاربرد، بین آنها پارتیشن بکشد.

 • نتیجه: با استفاده از پارتیشن یک فضای بزرگ بین چند بخش تقسیم می‌شود و برای هر بخش می‌توان از اکسسوری مناسب کاربرد آن فضا استفاده کرد تا در کل فضا بزرگ‌تر به نظر برسد.

بال غربی و شرقی در طراحی داخلی ویلا مدرن

 بسیاری از معماران برای طراحی داخلی مدرن ویلا از نوع دوبلکس یا تریبیلکس، سعی می‌کنند اتاق‌های با کاربری مشابه را در بال شرقی یا غربی قرار دهند تا فضای یکدستی در یک سمت ویلا ایجاد کنند.

نتیجه: یکپارچگی ایجاد شده، نظم بصری را به ذهن شما القا می‌کند و در فضای ویلا دوبلکس یا تریبلکس احساس آرامش و راحتی بیشتری دارید.

 

اجزای نقشه طراحی ویلای مدرن دوبلکس و تریبلکس

 دیوار‌ها در طراحی داخلی ویلای مدرن

 1. دیوارها کنار می‌روند: در طراحی داخلی ویلای مدرن سعی می‌شود در یک فضای بزرگ کمترین دیوار میانی به کار رود. همان‌طور که در بخش اهمیت نقشه در طراحی داخلی ویلای مدرن گفته شد؛ بخش‌هایی از خانه که کاربری مشابه دارند، در معماری داخلی ویلای مدرن کنار هم قرار می‌گیرند. مثلا بخش ناهارخوری، آشپزخانه، فضای پخت‌و‌پز و انبار آشپزخانه همه در یک منطقه خانه هستند اما با پارتیشن مختلف و زیبا از هم جدا می‌شوند.
 2. توازن طرح روی دیوارها: برای طراحی داخلی ویلای مدرن، نباید تمام دیوارها را شبیه به هم بسازید بلکه یک دیوار که مرکز توجه است را مطابق سلیقه خودتان با طرح یا رنگ اصلی تم دکوراسیون خانه پر کنید و بقیه دیوارها را با طرح‌های بسیار ساده یا رنگ‌های ملایم‌تر جلوه ببخشید. مثلا در تصویر زیر با این سبک طراحی، بیننده در نگاه اول،  فقط متوجه دیوار تلویزیون می‌شود و هنر طراحی داخلی شما، نگاهش را بر جزییات آن دیوار اصلی می‌دوزد.
 3. یکپارچگی رنگ دیوار: در طراحی داخلی ویلای مدرن تصویر گروه طرح و ساخت کهن می‌‌بینید که طیف رنگ دیوار اصلی بخش ناهارخوری آپارتمان زرد است و دیوارهای مجاور آن، طرح خاصی ندارند، تنها تابلویی روی آنها آویزان شده است. هم‌چنین در بخش نشیمن خانه، طرح‌های زیبا و براق دیوار در زمینه کرم-طلایی ملایم، جلوه خاص و زیبایی به محدوده تلویزیون بخشیده‌اند و از طرفی رنگ دیوار تلویزیون، ضمن هماهنگی با تم اصلی خانه، هنگام تماشای تلویزیون، توجه را از برنامه در حال پخش منحرف نمی‌کند.


پنجره‌ها در طراحی داخلی ویلای مدرن

در طراحی داخلی ویلای مدرن از پنجره‌های دو جداره تمام قد استفاده می‌شود. اگر ویلا دوبلکس یا تریبلکس باشد این پنجره‌ها به صورت قرینه اطراف ساختمان قرار می‌گیرند. به این ترتیب نور در هر ساعت روز تمام فضای ویلا را پر می‌کند.

سقف در طراحی داخلی ویلای مدرن

امروزه طراحان داخلی، طرح‌های کناف متنوعی را در اختیار مشتری‌ها قرار می‌دهند اما این‌که یک آلبوم را جلوی خودمان بگذاریم و هر کدام جلوه بهتری دارند را انتخاب کنیم، اصلا حرفه‌ای نیست. هنگام طراحی داخلی ویلای مدرن ‌باید دید کدام طرح با فضای کلی و اثاثیه مد نظر مشتری هماهنگی دارد. طراحی سقف این ویلا با هماهنگی خوبی با دیوار تلویزیون ادغام شده و در نگاه اول ذهن بیننده را خسته نمی‌کند. هم‌چنین نور به کار رفته دورتادور سقف با بخش مرکزی و لوستر فاصله معقولی دارد و روشنایی ملایمش، فضایی صمیمی به اتاق نشیمن داده است.

 

تفکیک هر بخش ویلا در طراحی داخلی ویلای مدرن

لابی در طراحی داخلی ویلای مدرن

طراح در لابی‌ این ساختمان سعی کرده ضمن استفاده از متریال لوکس و سنگ‌های مرغوب به بخش‌های مختلف فضای لابی شکل دهد، تا افراد هنگام تردد از این فضای بزرگ حس نکنند، در کوریدور یک اداره یا بیمارستان راه می‌روند. معمار هم‌چنین با استفاده از طرح‌‌های زیبا و گلدان‌های متنوع، فضای سبز حیاط را در گوشه ذهن افراد این خانه تداعی کرده است. در انتهای لابی هم مانند دیوار حیاط، از دیوارک‌های مشبک و پیچ‌های زیبای آراسته به گل استفاده شده و تمام این‌ها نشان‌دهنده اوج خلاقیت و سلیقه‌ای است که برای این لابی، به کار رفته است. در طراحی این لابی سعی شده دیوارها و کف زیبای فضا،  بیشتر به نظر برسند، در نتیجه مبل‌هایی که برای بخش انتظار انتخاب شده‌اند، رنگی خنثی دارند و البته یک لوستر با طرح مدرن به سقف آویزان شده که بیان‌گر تم اصلی طراحی این ساختمان، یعنی مدرنیته است.

آشپزخانه در طراحی داخلی ویلا مدرن

آشپزخانه را اگر با دقت طراحی نکنی، هر قسمتش نغمه خودش را می‌خواند. در طراحی داخلی ویلای مدرن هر المانی باید با دقت انتخاب شود و اگر نه نمای مدرن خانه، شبیه خانه مادربزرگ‌ها می‌شود. در یک آشپزخانه اپن باید دید، دکوراسیون هال، پذیرایی و ناهارخوری با چه تمی کار شده و آشپزخانه نیز با همین تم هماهنگ شود. در این آشپزخانه، تم کرم، خردلی، زرد تیره در آشپزخانه تکرار شده است. از طرفی سقف کمی طراحی کرم روشن دارد که با توجه به محیط آشپزخانه، سبب برانگیختن اشتها و بهبود روحیه می‌شود. از طرفی چون ست یخچال و لوازم برقی خانه مشکی براق است، برای هماهنگ شدن آشپزخانه با فضای هال، از چراغ‌های آویز مشکی استفاده شده که هم مرزی را بین آشپزخانه و هال ایجاد کند هم رنگ تیره لوازم آشپزخانه، ناگهان در نگاه بیننده نخورد. نکته مهم دیگر این‌که کابینت‌ها دستگیره ندارند. این ویژگی باعث شده فضای آشپزخانه مرتب‌تر به نظر برسد.

اتاق خواب در طراحی داخلی ویلای مدرن

در طراحی طراحی داخلی ویلای مدرن، نباید تمام فضاها را یک شکل سازید. خصوصا اتاق خواب که با شخصیت صاحب اتاق باید هماهنگ باشد و  به صورت برجسته نشان دهد که صاحب این اتاق چه نوع آدمی است؟ مثلا رنگ آبی مایل به طوسی هم آرامش‌بخش است و هم  با طیف‌های متفاوت طوسی و خاکستری کلکسیونی از المان‌های ریلکس‌کننده را در اتاق خواب به وجود می‌آورد. در اتاق خواب پروژه گروه طرح و ساخت کهن  رنگ آبی بر فضا حاکم شده و در مقابل میز توالت و پاتختی‌ها ساده و روشن طراحی شده‌اند، تا نمای زیبای تخت‌خواب و ترکیب رنگ تند سقف، با آن نامتوازن نشود. از طرفی رنگ روشن تخت‌خواب ناگهان با رنگ سقف آمیخته نشده و طرح راه‌راه سقف و دیوار، دو بخش تیره سقف و فضای لطیف تخت‌خواب را با هم مرتبط کرده است.

 

اکسسوری در طراحی داخلی ویلای مدرن

در طراحی داخلی ویلای مدرن، لوازم آنتیک ممنوع

هنگامی که طراحان داخلی می‌خواهند خانه‌ای کاملا مدرن را طراحی کنند، برای انتخاب اشیای زینتی، کمتر به دنبال لوازم آنتیک و کلاسیک می‌روند. هرچند زمانی گفته می‌شد که باید بین اشیای قدیمی و مدرن، توازنی برقرار شود اما امروز در طراحی داخلی ویلای مدرن، اثری از عتیقه‌های دکوری دیده نمی‌شود و برعکس، جلوه‌های هنر مدرن در طراحی داخلی ویلای مدرن به کار می‌رود. روی میز جلوی مبل، از ظروف دکوری با طرح‌هایی مدرن استفاده شده و شمعدان‌های روی میز تلویزیون، به جای این‌که نقره‌ای و چند شاخه باشند، بلوری و ساده هستند.


گل‌‌ و گیاه در طراحی داخلی ویلای مدرن

اتاق کار و فضای مطالعه در خانه‌های مدرن امروزی بسیار مورد توجه طراحان داخلی قرار می‌گیرد؛ زیرا صاحب چنین خانه مدرنی احتیاج دارد، در زمان‌هایی از روز پشت میز کارش بنشیند و به فعالیت ذهنی بپردازد. در صورتی‌که فضای مطالعه خیلی سرد و بی‌روح باشد، ذهن پس از مدتی خواب‌آلوده می‌شود. برای پیش‌گیری از چنین وضعی می‌توان در طراحی داخلی ویلای مدرن از عناصری مثل چوب‌های به رنگ ملچ و گل و گیاه استفاده کرد که فضای بسیار مدرن و ماشینی آپارتمان، تلطیف شود.

 

پروژه طراحی داخلی ویلای مدرن را به شرکت‌های ماهر بسپارید

هنگامی که قصد دارید طراحی داخلی ویلای مدرن را طراحی کنید بهتر است شرکت‌هایی را انتخاب کنید که صفر تا صد پروژهه را خودشان انجام دهند. شرکت‌های معماری و ساخت بنا نباید هر قسمت کار را به یک پیمانکار یا خدمات دهنده بسپارند. از طرفی مدیر یک پروژه ساختمانی موفق، باید بتواند با تامین‌کنندگان اصلی مصالح ساختمانی در ارتباط باشد و دست واسطه‌ها را از پروژه مشتری خود کوتاه کند. مثلا گروه طرح و ساخت کهن به طور اختصاصی بر پروژه‌های ویلاهای لوکس تک‌واحدی تمرکز دارد؛ هم‌چنین بهترین انواع مصالح و تجهیزات را از تولیدکنندگان اصلی دریافت می‌کند. این در حالی است که بسیاری از شرکت‌ها،  مصالح مرغوب را در ساختمان به کار نمی‌برند یا با خرید از واسطه‌ها، هزینه تمام شده برای مشتری را افزایش می‌دهند.

همان طور که مشاهده کردید، طراحی داخلی ویلای مدرن دوبلکس یا تریبلکس، اصولی بسیار دقیق دارد که ما توانستیم تنها بخشی از آنها را برای شما بازگویی کنیم. دوست دارید در مطالب بعدی در زمینه طراحی داخلی ویلا مدرن، از اهالی فن چیدانه چه چیزی را یاد بگیرید؟ برای ما بنویسید. بد نیست مطالب دیگر چیدانه را هم درباره طراحی داخلی مدرن و لوکس بخوانید.


طراحی داخلی 

طراحی داخلی خانه تان بازتابی از شخصیت شماست!

طراحی و دکوراسیون داخلی، بایدها و نبایدهایش را بدانید!

6 توصیه ساده طراحی دکوراسیون از زبان طراحان داخلی!

10 درس طراحی داخلی که همه باید از آن‌ها آگاه باشند

طراحی دکوراسیون داخلی منزل، 5 اصل که ابزار کار طراحان است!

گرافیک محیطی در طراحی داخلی، زیبایی روانشناسی در خانه!

طراحی داخلی خانه لوکس

دکوراسیون خانه های لوکس، از کوکو شانل یاد بگیریم!

 لوازم دکوری لوکس، 9 برندی که کل دنیا قبول دارند!

ویلاهای لوکس

ویلاهای مدرن ایرانی، آخر هفته دلپذیر در ویلای توتستان!

طراحی ویلا مسکونی با ترمووود، طبیعت در دل خانه!

اصول طراحی ویلا، چگونه دکوراسیونش را امروزی کنیم؟!
10 ویلای مدرن در ایران با معماری خارق العاده!
تبلیغات

نویسنده: یاسمین ثریا

نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

نشان کردن
 • 1325 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 23 مهر 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
شرکت معماران کارینا شرکت معماران کارینا
15 نمونه کار

تلفن: ۰۲۶۳۴۲۴۱۷۸۰
شرکت سازه گستر شرکت سازه گستر
5 نمونه کار

تلفن: 09121230766
 کاور فرش زکسیس کاور فرش زکسیس
6 نمونه کار

تلفن: 02155100794
آینه آرمان آینه آرمان
12 نمونه کار

تلفن: 02166255070
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173