Chidaneh.com placeholder image

تزئینات بتنی در دکوراسیون منزل، این چیه که انقدر مد شده؟!

به قلم: تحریریه چیدانه

احتمالا شما هم با ویدیوهای آموزشی بسیاری رو به رو شده اید که در آنها گلدان ها و وسایل تزئینی بسیاری با کمک بتن ساخته می شوند و نتیجه بسیار زیبا و البته مدرنی دارند. این کار مدتی است که با استقبال زیادی رو به رو شده و تبدیل به یکی از ترندها و مدهای این چند وقت اخیر شده است. چندی پیش یکی از مخاطبین خوب وب سایت چیدانه سوالی در این زمینه از ما پرسیده بودند که در این مطلب مشاوره تصمیم به پاسخگویی به آن را داریم. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

chidaneh ad banner

گلدانهای بتنی

سوال مخاطب:

این تزئینات بتنی که مد شده چجوری هست و چرا انقدر طرفدار داره؟

پاسخ چیدانه:

بله، کاملا حق با شماست و این تزئینات بتی مدتی است که بسیار رو بورس است و طرفدارای بسیاری را نیز پیدا کرده است، اما اگر می خواهید که برای این مسئله دلایل مشخصی را مطرح کنیم باید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

دکوراسیون منزل با بتن

از تزئینات بتنی تا دکوراسیون صنعتی

تقریبا همه ما تا حدودی با سبکی به نام دکوراسیون صنعتی آشنا هستیم. در این سبک المان ها و عناصری مورد استفاده قرار می گیرند که به صنعت مربوط می شوند و نمونه های آن را نیز به وفور دیده اید. استفاده از بتن در دکوراسیون داخلی چه به صورت تزئینات جزئی و چه کمی بیشتر می تواند تداعی کننده سبک صنعتی در خانه باشد. پس طبیعی است که طرفدار این سبک بیشتر به سمت استفاده از بتن در خانه بروند. این کار تاثیرات بسیار زیادی در تنوع و البته شیک تر شدن دکوراسیون منزل خواهد داشت.

برای استفاده از تزئینات بتنی در خانه راه های مختلفی وجود دارد. شما می توانید یا از کف و یا دیوار خانه شروع کنید و یا آن را در تعدادی گلدان و تزئینات خلاصه نمایید. این کار کمی جسورانه است و بافت بصری فضا را بسیار متفاوت تر از گذشته خواهد کرد، پس بهتر است که برای به انجام رساندن آن ایده های بسیاری را بررسی کرده و از روش درست آن باخبر شوید.

طراحی استودیو اکتامان
گلدان گرد بتنی
طراحی استودیو اکتامان

استفاده از تزئینات بتنی در هر ابعاد و اندازه ای که باشد می تواند به عنوان نقطه کانونی ایفای نقش کند. این یعنی در اولین نگاه، وسیله بتنی شما به چشم می خورد و جلب توجه می کند. به همین دلیل این عوامل، بتن را تبدیل به یکی از بهترین متریال ها برای استفاده در خانه می کند.

مطلب مرتبط: لوازم دکوری بتنی، انتخاب مدرن پسندان!

وسایل بتنی در خانه

نگهداری از وسایل بتنی در خانه

یکی از دلایلی که خیلی از افراد استفاده از وسایل و تزئینات بتنی در خانه را به سایر عناصر ترجیح می دهند، راحتی و سهولت در نگهداری از این متریال است. تقریبا می توان گفت که بخش عمده کار شما صرفا به زمان ساخت و تولید این وسیله محدود می شود و بعد از آن اصلا کاری نخواهید داشت! سعی کنید با انتخاب کیفیت بتن خوب، رنگ آمیزی درست، صیقل دادن سطوح بتنی و… کیفیت وسیله بتنی خود را افزایش دهید تا بعد از آن دیگر دچار هیچ گونه مشکلی نشوید.

استودیو معماران کیوانی
طراحی خانه بتنی
استودیو معماران کیوانی

بخشیدن بافت به فضا

اگر از بتن در دکوراسیون منزل خود در ابعاد بیشتری از چند تکه وسیله تزئینی استفاده کنید می توانید بافت مشخصی به فضا ببخشید. وقتی از این عنصر به عنوان زمینه طراحی داخلی استفاده شود زیبایی فضا به صورت یکپارچه بافت خود را پیدا کرده و شکیل تر می شود.

ممکن است فکر کنید که وجود بتن در ابعاد نسبتا زیاد در خانه می تواند باعث کسل کنندگی و بی روحی فضا شود. در این صورت نیز راهکارهای بسیاری وجود دارد که باعث به تعادل رسیدن فضا و گرم تر شدن آن می شود. اگر تمایل به ایجاد تضاد رنگی و یا برجستگی در المان ها نیز دارید می توانید از عناصر طبیعی مانند چوب نیز کمک بگیرید و از تلفیق آنها استفاده کنید. علاوه بر این استفاده از رنگ های متضاد و برجسته تر در کنار بتن نیز ایده خوبی به حساب می آید.

مطلب مرتبط: استفاده از بتن اسید سابی شده برای طراحی متفاوت

تزئینات بتنی

تزئینات بتنی خودتان بسازید

با کمک روش های خودتان بسازید و یا همان DIY می توان تزئینات بتنی بسیاری را تهیه کرد. ساخت این وسایل اصلا کار سختی نیست و فقط احتیاج به بتن نرم و مرغوب، قالب در اشکال مختلف و کمی حوصله دارد. در ادامه برخی از نمونه های تزئینات بتنی را برایتان می آوریم تا از آنها ایده بگیرید.

گلدان بتنی

جا دستمال کاغذی بتنی

لوستر بتنی

جاشمعی بتنی

جا گلدانی بتنی

پیشنهاد می کنیم که این مطالب را نیز مطالعه نمایید:

بتن اکسپوز در داخل خانه، باور کنید سرد نیست!

بتن در طراحی داخلی، راهکارهای ارزان تررا انتخاب کنید!

بتن شفاف و گذر نور از نمای ساختمان بتنی!

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه