امتیاز: 0.2 0 نظر | ثبت نظر

19 دی 1398

طرح کابینت وکیوم جدید، بهترین‌های بازار متری چند؟

شاید طرح کابینت وکیوم جدید خانه مردم را در اینستاگرام دیده و برای اطلاع از قیمت سری هم به بازار کابینت‌کارها زده‌‌ باشید که ببینید کابینت وکیوم متری چند است؟ حالا که در سه ماهه زمستان به قدم به قدم به عید نوروز نزدیک می‌شویم، بسیاری از خانواده‌ها به این فکر می‌افتند که دکوراسیون آشپزخانه‌شان را عوض کنند و چون طرح کابینت وکیوم جدید است، خیلی از خانم‌ها از همسران‌شان می‌خواهند که برای نوروز 1399 کابینت وکیوم بخرند؛ پس در چیدانه تصمیم گرفتیم درباره این نوع کابینت یک سری اطلاعات جامع برای شما چیدانه‌ای ها تدارک ببینیم؛ این شما و این راهنمای خرید کابینت وکیوم.

کابینت وکیوم چیست؟

اگر بخواهیم طرح کابینت وکیوم جدید را برای‌تان توضیح دهیم باید ابتدا با مفهوم کابینت وکیوم آشنا شوید. کابینت وکیوم را با نوعی متریال می‌شناسند که از نظر متریال سومین نسل کابینت هستند که چون کابینت‌های چوبی کار نجارها را سخت می‌کردند و کاملا یک شکل نمی‌شدند؛ کابینت‌های نسل سوم یعنی کابینت وکیوم پا به عرصه وجود گذاشتند و ریتم یکسانی را در آشپزخانه‌های مشتری‌ها ایجاد کردند. 

شاید بپرسید نسل دوم کابینت آشپزخانه چه بود؟ کابینت‌های چوبی قبل از این که طرح کابینت وکیوم جدید به خود بگیرند، ابتدا در حدود 20-30 سال پیش، فلزی شدند. این‌ کابینت‌ها که عمر نوح را داشتند و هیچ‌وقت خراب نمی‌شدند، برای مشتری‌ها جذاب نبودند. مهم‌ترین ایرادشان هم سادگی آنها بود؛ چهارگوش بدون کوچک‌ترین تزئیناتی. طراح نمی‌توانست ذهن خلاق خود را روی این کابینت‌ها اجرا کند.

 طرح کابینت وکیوم جدید، همان MDF است؟

وقتی دوره کابینت‌های فلزی تمام شد، کابینت‌های MDF بازار را پر کردند و چون MDF خام ارزان بود؛ مردم به استفاده از کابینت MDF روی آوردند اما این مدل کابینت‌ها علی‌رغم مزایا، عیب‌های زیادی داشتند که عمده آنها ضعف MDF در برابر رطوبت بود؛ درنتیجه تولیدکنندگان کابینت به فکر ایجاد روکشی مقاوم روی این کابینت‌ها افتادند. این بود که طرح کابینت وکیوم جدید کم‌کم پیدا شد.

طرح کابینت وکیوم جدید چطور ایجاد شد؟

با پیدایش تکنولوژی وکیوم و اختراع دستگاه‌ تراش CNC، طرح کابینت وکیوم جدید، تمام نقاط بازار کابینت را گرفت. این نوع کابینت، یعنی کابینت وکیوم با افزایش مقاومت در برابر رطوبت باعش شد، مردم علاقه زیادی برای خرید کابینت وکیوم پیدا کنند و در ضمن چون کابینت‌ساز‌ها می‌توانستند تکرار‌های ظریف را روی کابینت‌های وکیوم ایجاد کنند، طرح کابینت وکیوم جدید کم‌کم تمام آشپزخانه‌های جدید را گرفت.

تعریف طرح کابینت وکیوم جدید چیست؟

 در دسته‌بندی کابینت‌های آشپزخانه به آن دسته از کابینت‌هایی که با دستگاه CNC یک روکش وکیوم روی آن بکشند، کابینت وکیوم می‌گویند. 

مطلب پیشنهادی:

باور غلط در طرح کابینت وکیوم جدید

چیدانه‌ای‌های عزیز دقت کنیدکه وکیوم یک کابینت به خصوص نیست بلکه به یک نوع تکنولوژی در تولید کابینت، «وکیوم» می‌گویند که با فشردن ذرات و ایجاد خلا طرح کابینت وکیوم جدید را به وجود می‌آورند. 

آشنایی با تکنولوژی طرح کابینت وکیوم جدید 

در تکنولوژی طرح کابینت وکیوم جدید با یک دستگاه که در کارخانه کابینت‌سازی وجود دارد تمام هوای بین سطح و روکش کشیده و تخلیه می‌شود؛ به این ترتیب محیط خلا ایجاد می‌شود و روکش کابینت کاملا به سطح مورد نظر می‌چسبد.

خوبی این تکنولوژی چیست؟

با توجه به فشردگی ذرات و خلا ایجاد شده، تکنولوژی وکیوم کابینت کمک می‌کند تا مقاوم‌ترین و محکم‌ترین روکش‌ها را با حداقل ضخامت ممکن بر روی سطوح ایجاد کنیم و در آشپزخانه مشتری‌ها بهترین کابینت‌ها را نصب کنیم؛ به این دلیل مردم دراین‌سال‌ها به دنبال طرح کابینت وکیوم جدید هستند.

نحوه ساخت طرح کابینت وکیوم جدید

نوع ساخت طرح کابینت وکیوم جدید را می‌توان به این صورت توضیح داد که:

 1. ساخت: کابینت وکیوم از ورق MDF ساخته می‌شود. 
 2. روکش: یک لایه PVC به وسیله حرارت، چسب و فشار ناشی از خلاء (وکیوم) روی طرح کابینت وکیوم جدید قرار می‌گیرد. 
 3. طرح جدید: مشتری می‌تواند جدید‌ترین طرح‌های زیبا را از طراح کابینت بخواهد.

مطلب پیشنهادی:

مزایا و معایب کابینت وکیوم چیست؟

َشاید بپرسید طرح کابینت وکیوم جدید اصلا به درد می‌خورد؟ ما به شما می‌گوییم بله زیرا روکش وکیوم نه تنها به زیبایی و مقاومت کابینت شما کمک می‌کند؛ بلکه تکنولوژی وکیوم باعث می‌شود سطوح زیبا، یکنواخت و تکرارپذیری در خانه داشته باشید.

مزایای طرح کابینت وکیوم جدید

 • با محیط زیست سازگار است: در اصل کابینت وکیوم از MDF ساخته شده و می‌توان آن را کامپوزیت چوب متشکل از الیاف و ضایعات چوب دانست ه خود چوب. بنابراین اگر طرح کابینت وکیوم جدید میان مردم جا بیافتد در دنیا درختان کمتری قطع می‌شوند و جالی است بدانید، کابینت های وکیوم سازگاری بیشتری نسبت به کابینت‌های چوبی اولیه دارند.

 • جذابیت کابینت وکیوم : طرح کابینت وکیوم جدید میان خانم‌های خانه‌دار خیلی طرفدار جذب کرده و بسیار محبوب است و کسانی که می‌خواهند خانه خود را بازسازی کنند، سراغ این مدل کابینت‌ها می‌روند  زیرا طراح کابینت می‌تواند جزییات باکیفیت‌تری را در مدلی که مشتری می‌خواهد داشته باشد، پیاده کند. این مقایسه با کابینت‌های فلزی و چوبی واقعا نشان می‌دهد که طرح کابینت وکیوم جدید چقدر کارآمد‌تر است.
 • مقاوت در برابر رطوبت: هنگامی که با لایه PVC روی طرح کابینت وکیوم جدید کشیده می‌شود؛ کابینت و دکوراسیون داخلی ایروکو می‌تواند با تقریب خوبی بگوید، عمر مفید کابینت وکیوم چندین سال بیشتر از کابینت‌های MDF معمولی است زیرا این لایه PVC از نفوذ آب به لایه‌های زیرین جلوگیری می‌کند. 

 

 • تنوع طرح‌ و رنگ  مناسب برای دکوراسیون سنتی و مدرن: همین که در اینترنت یا بازار بچرخید، مشاهده می‌کنید، طرح کابینت وکیوم جدید آن‌قدر متنوع است و رنگ‌های مختلف دارد که برای هر سلیقه‌ای گزینه‌ای دارد. در ادامه این مطلب با انواع رنگ‌های کابینت وکیوم آشنا می‌شوید و می‌‌‌توانید بسته به سلیقه‌تان در دکوراسیون مدرن یا سنتی آشپزخانه به کار ببرید.
 • طرح کلاسیک و سه بعدی 3D:  نقش و نگارهای طرح کابینت وکیوم جدید برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌های زیادی دارند که اگر قرار بود این طرح‌ها روی چوب حکاکی شود، خریدار باید پول خیلی زیادی پرداخت می‌کرد و یک ست کابینت چوبی تا صد میلیون تومان قیمت پیدا می‌کرد اما امروزه طرح کابینت وکیوم جدید با هزینه به مراتب پایین‌تر برای مشتری اجرا می‌شود که در ادامه با ریز قیمت آن آشنا می‌شوید. در کابینت و دکوراسیون داخلی ایروکو تمامی طرح‌های مورد نظر مشتری با نرم‌افزار طراحی می‌شوند و با دستگاه‌های پیش‌رفته روی MDF  پیاده می‌‌شوند.

وزن سبک کابینت وکیوم: کامپوزیت یا سازه‌های چوبی که در ساخت کابینت وکیوم به کار می‌روند سبب کاهش وزن کل کابینت می‌‌شوند و در کل طرح کابینت وکیوم جدید فشار کمتری به سیستم نگهداری وارد می‌کند. 

طول عمر و دوام بالا: اگر به بازار بروید و طرح کابینت وکیوم جدید را که بخرید می‌توانید مطمئن باشید که به دلیل وزن سبک آن فشار کمتری به ریل، نگهدارنده و جک‌های کابینت می‌آید؛ در نتیجه عمر کابینت آشپزخانه‌‌تان بالا می‌رود.

هزینه نگهداری کم: عمر بالاتر کابینت وکیوم باعث می‌شود هر از گاه لازم نباشد قطعات و لوازم جانبی برای طرح کابینت وکیوم جدید آشپزخانه‌تان بخرید. در اصل می‌توانید هزینه تعمیر و نگهداری کابینت وکیوم را از هزینه‌های سالانه خانه حذف کنید.

سازگاری با تجهیزات توکار: اگر از اهالی فن بپرسید و مشاوره بگیرید، حتما متوجه می‌شوید که انعطاف پذیرترین نوع کابینت بازار برای تجهیزات برقی توکار، طرح کابینت وکیوم جدید است. مثلا اگر بخواهید هود، فر یا ماکروفر توکار در آشپزخانه باشید، کابینت و دکوراسیون داخلی ایروکو کابینت‌های وکیوم را به شما پیشنهاد می‌دهند زیرا این موع کابینت مثل پوشش روی اسکلت فلزی قرار می‌گیرد و برای اجزای توکار عالی است.

مطلب پیشنهادی: کابینت های گلاس سفید نقره‌ای، بخرم یا نخرم؟

 کابینت آشپزخانه ممبران، پر از جزییات زیبا

معایب طرح کابینت وکیوم جدید

هنگامی که از خوبی‌های کابینت وکیوم می‌گوییم باید اگر نکته بدی هم در مجموع از طرح کابینت وکیوم جدید می‌دانیم، با شما در میان بگذاریم که در کل بتوانید تصمیم درستی بگیرید:

 • مشکل پوشش PVC در طرح‌های ظریف: اگر منبت‌کاری‌ها و طرح‌های برجسته یا فرورفته طرح کابینت وکیوم جدید خیلی ظریف انتخاب شود؛ پوشش دادن لایه PVC برای کابینت‌ساز سخت می‌شود. در چنین مواردی کنده‌کاری‌هاه یا CNC باید در طراحی، درشت‌تر در نظر گرفته شود.
 • افت کیفیت کار کابینت‌ساز‌های بی‌تجربه: البته این ویژگی طرح کابینت وکیوم جدید را می‌توا جز مزایای آن دانست زیرا اگر کابینت‌سازی تازه‌کار یا بی‌تجربه باشد، عیب کار او خیلی سریع و واضح مشخص می‌شود. وقتی کابینت‌ساز از متریال نامرغوب استفاده کند به شدن در سطح و تاج کابینت وکیوم مشخص می‌‌شود. مثلا:
 1. سپردن کار به کارگاه وکیوم بی‌کیفیت 
 2. استفاده از چسب نامرغوب در وکیوم
 3. استفاده از ورق PVC نامرغوب


 • حساسیت به نور و گرما: یکی از مشکلات طرح کابینت وکیوم جدید، حساسیت لایه PVC روی کابینت به نور آفتاب و منابع گرمازا، مثلا شعله گاز و بخار آب است و ممکن است در صورت استفاده از مواد نامرغوب:
 1. به مرور زمان تغییر رنگ بدهد
 2. چسبش به تدریج ضعیف بشود به اصطلاحً خودش را ول کند)

 3. روکش کابینت بادکند 

 • خش افتادن: یکی دیگر از مشکلات طرح کابینت وکیوم جدید، حساسیت آن به اجسام نوک‌تیز است. در نتیجه افرادی که از این نوع کابینت می‌خرند باید مراقب باشند، اشیای نوک تیز روی آنها خط و خش نیاندازد.

مطلب پیشنهادی: تعمیر کابینت آشپزخانه، از هزینه های اضافی بکاهید!

 • تعویض سخت: اگر بعد از مدتی بخواهید طرح کابینت وکیوم جدید را تغییر دهید یا بخشی از کابینت را تعمیر کنید، ممکن است دقیقا همان کد رنگ را پیدا نکنید زیرا به دلیل مشکلات واردات و تولید گاهی برخی مدل‌ها و کدرنگ‌ها مجددا در بازار موجود نیست.
 • نظافت سخت‌تر: چون تاج و منبت‌کاری‌های طرح کابینت وکیوم جدید خیلی ریزه‌کاری دارد ممکن است، گرد، خاک و چربی در آن‌ها جمع شود و اگر صفحه کابینت براق باشد، جای دست روی آن بماند.

مطلب پیشنهادی: ساده ترین روش پاک کردن لکه کابینت ها و سطوح چوبی!


  حالا که با انواع کابینت وکیوم آشنا شدید بهتر است دیگر مطالب چیدانه را هم بخوانید

   

  تبلیغات

  نویسنده: یاسمین ثریا

  نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

  نشان کردن
  • 9454 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 19 دی 1398

  کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
  مبل ایرانیان مبل ایرانیان
  کمتر از 2 نمونه کار

  تلفن: 02644237237
  دکوشار دکوشار
  3 نمونه کار

  تلفن: ۰۲۱۲۳۵۴۷
  شرکت کورین ثامن شرکت کورین ثامن
  8 نمونه کار

  تلفن: 09126981139
  نظرات
  نظری ثبت نشده است
  ثبت نظر
  استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
  از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
  021-23051173