ترکیب رنگ آجری دیوار، چند ایده برای مهار این رنگ گرم در خانه!

استفاده از رنگ‌های گرم در دکوراسیون منزل می تواند خانه‌ای دنج، دلنشین و گرم را برای شما مهیا کند. به همین دلیل هم هست که ترکیب‌های متفاوتی از رنگ های گرم، انتخاب های هوشمندانه و خوبی در دکوراسیون منزل به حساب می‌آیند. رنگ آجری به عنوان یکی از پرطرفدارترین رنگ‌ها در میان پالت‌های رنگ گرم شناخته می‌شود. به همین دلیل هم بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که از رنگ آجری برای دیوار منزل خود استفاده نمایند.

نکته‌ای که در رابطه با استفاده از رنگ‌های گرمی همچون آجری در دکوراسیون منزل وجود دارد، انتخاب ترکیب رنگی درست و هوشمندانه است، چرا که استفاده سرتاسری و کنترل نشده از رنگ‌های گرم موجب می‌شود که فضا تعادل گرمایی خود را از دست داده و تمام زحمت های شما هدر رود. به همین دلیل هم در این مطلب از وب سایت چیدانه با شما هستیم تا به موضوع ترکیب رنگ آجری دیوار بپردازیم و شما را با برخی از ترکیب‌های زیبا و درست رنگ آشنا کنیم.

دیوار آجری هماره با تابلو

رنگ آجری در دکوراسیون منزل

استفاده از رنگ آجری به عنوان یکی از اعضای پرطرفدار از خانواده رنگ های گرم، نیازمند توجه به برخی نکات و مسائلی است که می تواند زیبایی این رنگ در فضا را به مراتب افزایش دهد. پیش از این در مطلبی با عنوان «رنگ های گرم در دکوراسیون منزل، 18 ایده جسورانه!» گفته شده است که همه ما می دانیم که قرمز، نارنجی، زرد و قهوه ای جزء رنگ های گرم به حساب می آیند. استفاده از این رنگ ها در دکوراسیون منزل طرفداران بسیاری دارد، چرا که این کار می تواند باعث گرم تر شدن فضای خانه و ایجاد حس و حالی امن و آرام شود و محیط بسیار دنج و گرمی را برایتان فراهم می آورد. با مطالعه این مطلب می توانید طیف های متفاوتی از رنگ های گرم در خانه را مشاهده کرده و ایده های فوق العاده ای از آنها دریافت نمایید.

دیوارآجری و قهوه ای

ترکیب رنگ آجری دیوار با قهوه ای

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید آن دست که استفاده یک دست از رنگ آجری در دکوراسیون منزل می تواند بسیار یکنواخت و خسته کننده به نظر برسد، به علاوه آنکه انرژی بالای این رنگ در منزل باید حتما کنترل شود تا زیبایی فضا نیز به تناسب برسد.

اگر تصمیم دارید که در منزل خود از رنگ های گرمی مثل آجری به صورت یکنواخت استفاده کنید و با آوردن رنگ خیلی متفاوتی، تناسب گرمای فضا را از بین نبرید توصیه ما این است که طیف های تیره و روشن تری از رنگ آجری را استفاده نمایید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید در ترکیب رنگ آجری دیوار این منزل از طیف تیره تری از رنگ آجری که در واقع همان قهوه ای است استفاده شده است. با این کار می توانید یکنواختی رنگ آجری را در منزل خود کاهش دهید.

اتاق خواب آجری

ترکیب رنگ آجری دیوار با کاغذ دیواری

اگر می خواهید که برای دیوار منزل خود از رنگ آجری استفاده کنید و در عین حال یکنواختی استفاده از رنگ گرم را نیز مهار نمایید توصیه ما این است که از کاغذ دیواری کمک بگیرید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید استفاده از بخش هایی از کاغذ دیواری با طیف رنگی متفاوت موجب شده که فضا از یکدستی خارج شده و تعادل پیدا کند. با این کار هم چنین می توانید نقطه ای کانونی در دیوار منزل خود ایجاد کنید و زیبایی فضا را نیز به مراتب افزایش دهید.

نشیمن آجری و آبی

ترکیب رنگ آجری دیوار با آبی

تقریبا همه ما می دانیم که رنگ آبی مکمل رنگ نارنجی به حساب می آید و در نتیجه استفاده از توناژهای رنگی متفاوت از این دو رنگ می تواند انتخاب هوشمندانه ای به شمار آید. از آنجایی که رنگ آجری از خانواده رنگ نارنجی است می توان با کمک طیف های متفاوتی از رنگ آبی، آن را مهار کرده و به تعادل رساند. به همین دلیل هم اگر در دکوراسیون منزل خود دیوار آجری دارید می توانید از وسایلی همچون مبلمان آبی استفاده کنید و فضا را به ترکیب رنگی ایده آلی برسانید.

ترکیب رنگ آجری و خنثی

ترکیب رنگ آجری دیوار با رنگ خنثی

بسیاری از طراحان داخلی معتقدند که یکی از راه های مهار رنگ های گرم در دکوراسیون منزل، همنشینی آنها با رنگ های خنثی است. به همین دلیل هم شما می توانید برای ترکیب رنگ آجری دیوار منزل خود به سراغ رنگ های خنثی بروید و انرژی و گرمای موجود در خانه را مهار کرده و به تعادل برسانید. برای این کار هم راه های متفاوتی وجود دارد. برای مثال شما می توانید مانند این تصویر از مبلمانی با رنگ خنثی استفاده کنید و با کمک آن ترکیب زیبا و ایده آلی را از رنگ آجری دیوار منزل خود به جا بگذارید.

آجری و صورتی

استفاده از دو ترکیب رنگ آجری در دیوار

یکی از ترفندهای دکوراسیونی که می توانید در رابطه با ترکیب رنگ آجری دیوار منزل خود به کار ببرید استفاده از دو رنگ در یک دیوار است! اگر به این تصویر با دقت نگاه کنید متوجه منظور ما خواهید شد. شما می توانید با یک انتخاب جسورانه، دیوار منزل خود را به دو نیم کرده و هر کدام از آنها را به یک رنگی، رنگ آمیزی نمایید. در چنین شرایطی همنشینی رنگ آجری دیوار منزل شما با هر رنگ هوشمندانه دیگری، خود را به شکل منحصر به فردتری نشان خواهد داد. برای مثال صاحب این خانه تصمیم گرفته که با کمک رنگ دیوار صورتی و آجری، دکوراسیون منزل متفاوتی را طراحی نماید. همان طور که می بینید ترکیب رنگی دیوار در سایر وسایل نیز رعایت شده و همین موضوع نیز در افزایش زیبایی و جذابیت فضا تاثیر بسیاری داشته است.

شما می‌توانید برای تزیینات دیوارهای منزل‌تان از متخصصین تزئینات و خدمات کف و دیوار در این زمینه کمک بگیرید.

مطالب پیشنهادی:

ساناز بهبودی*
نویسنده: ساناز بهبودی*

نویسنده و کارشناس تولید محتوا در تیم تحریریه چیدانه، فارغ التحصیل کارشناسی معماری از دانشکده معماری و شهرسازی سوره و دانشجوی ارشد طراحی شهری، علاقه‌مند به فعالیت در حیطه طراحی معماری و طراحی داخلی آشنا به امور کامپیوتری و نرم افزارهای معماری مسلط به زبان انگلیسی

more_horiz
مطالب پیشنهادی
لاک فلزات چیست؟

لاک فلزات چیست؟

ترکیب رنگ شامپاینی، با چه رنگ‌هایی خوب ست میشه؟

ترکیب رنگ شامپاینی، با چه رنگ‌هایی خوب ست میشه؟

ترکیب رنگ آجری دیوار، چند ایده برای مهار این رنگ گرم در خانه!

ترکیب رنگ آجری دیوار، چند ایده برای مهار این رنگ گرم در خانه!

کسب و کارها پیشنهادی
بلومیس certificate
بلومیس

بلومیس

خانه هوشمند نستک certificate
خانه هوشمند نستک

خانه هوشمند نستک

گالری آریازی certificate
گالری آریازی

گالری آریازی

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent