Chidaneh.com placeholder image

طراحی این آپارتمان قدیمی و لوکس، شما را شوکه خواهد کرد!

به قلم: تحریریه چیدانه

زندگی در خانه‌های قدیمی و تاریخی می‌تواند بسیار متفاوت و البته باشکوه باشد، آن هم زمانی که در طراحی دکوراسیون آن نیز از وسایل و المان‌های پر زرق و برق و لوکس استفاده شود. در این مطلب از وب سایت چیدانه با شما هستیم تا نگاهی بیندازیم به یکی از آپارتمان‌های قدیمی و نسبتا تاریخی در لندن که خانواده‌ای خوش‌ذوق، آن را به عنوان خانه جدیدشان انتخاب کرده‌اند و آن را با تمام سلیقه و ذوقشان، طراحی کرده‌اند. 

نوژا دیزاین

اواخر همه‌گیری ویروس کرونا بود که صاحب این خانه، برای پیدا کردن ایده‌های طراحی این خانه به ایتالیا سفر کرد، جایی که کاملا می‌توان آن را دنیای خلاقیت و هنر در طراحی خانه‌های لوکس و پر زرق و برق دانست. کل فرآیند طراحی و چیدمان این خانه، حتی تا آخرین قسمت که آویزان کردن المان‌های تزئینی خواهد بود، چیزی حدود 10 ماه زمان برد. 

فرش ذوالانواری

شروع طراحی خانه‌ قدیمی و لوکس

تمامی بخش‌های این خانه، مملو از خلاقیت و ایده‌های سفارشی است و هیچ عجله و فشاری نیز برای طراحی آن وجود نداشت. اعضای این خانواده در طراحی دکوراسیون منزل خود، تصمیمات جسورانه‌ای گرفتند و سعی کردند تا با پیدا کردن نقاط اشتراک خود در انتخاب وسایل و سلیقه مشترکشان، همدیگر را درک کنند و در نهایت هم، جزء به جزء طراحی این خانه را قدم به قدم با هم پیش ببرند. به همین دلیل هم هست که در نهایت، فضا کامل مطالبق با سلیقه و البته شخصیت اعضای خانواده طراحی شده است. 

نکته مهمی که در طراحی دکوراسیون این خانه مورد توجه قرار گرفت آن بود که طراحی و چیدمان وسایل، باعث نشود که این فضا، مانند یک گالری به نظر برسد! اعضای این خانواده سعی کردند که تمامی بخش‌ها هویت منحصر به فردی پیدا کند و به نوعی امضای خودش را داشته باشد.

در چیدمان و طراحی این خانه، از المان‌های طلایی بسیاری استفاده شده تا زرق و برق و شکوه بیشتری در خانه استفاده شود. به همین دلیل هم در تمامی ساعات روز و به ویژه نیمه‌های شب، این خانه درخشش طلایی رنگ بسیاری پیدا می‌کند. استفاده از رنگ‌آمیزی و پالت رنگی‌های مناسب در فضاهایی همچون آشپزخانه، بسیار هوشمندانه و درست به نظر می‌رسد. 

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون لوکس خانه: شیک‌ترین و لاکچری‌ترین مدل‌ها

طراحی دیوارها در این عمارت

حالا می‌رسیم به بررسی دقیق‌تری از طراحی دیوارها در این عمارت باشکوه و قدیمی. مهم‌ترین نکته‌ای که می‌توان در این رابطه اشاره کرد این است که دیوارهای این خانه بارها و بارها خراش خورده و لایه‌بندی شده‌اند. به همین دلیل نیز بارها رنگ آمیزی شدند و در نهایت نیز با آویختن آثار هنری مهم و زیبا به تکامل رسیده‌اند. 

بسیاری از آثار هنری که روی دیوارهای این خانه آویخته شده‌اند بیش از 50 سال قدمت دارند و در نتیجه، فضا را کلاسیک‌تر و باشکوه‌تر ساخته‌اند. تمامی تابلوهای نقاشی این خانه، مملو از حوصله و هنر هستند و در نتیجه، به تلطیف فضا و ایجاد حس خوب در آن کمک می‌کنند. 

نکته دیگری که در این رابطه باید به آن اشاره کنیم استفاده از طاق نمای بزرگ از جنس آینه است که با پایه‌های اکریلیک کامل شده است. در کنار این مجسمه‌های سفالی یونانی قدیمی که با فیبر نوری روشن شده‌اند مجموعه‌ای برجسته و باشکوه ایجاد کرده‌اند که انعکاس زیبایی را در سراسر عمارت به نمایش می‌گذارند!

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی لوکس، شیک ترین ایده ها در خانه های ایرانی!

کمی هم درباره کتابخانه‌ای متفاوت

بخش جذاب دیگری که در این خانه به خوبی به چشم می‌خورد و نمی‌توان به سادگی از کنار آن عبور کرد، کتابخانه ایت فضاست. این قسمت از خانه، دقیقا همان جایی است که هیچگاه دلتان نمی‌خواد آن را ترک کنید. انگار که شما را در آغوش می‌گیرد و احساس بی‌نظیری را در وجودتان بیدار می‌کند. 

استفاده از کاغذ دیواری پلنگی که اثر یک هنرمند ایتالیایی مشهور است، فضا را کمی لوکس و متفاوت کرده، به علاوه آنکه فرش ایرانی و رنگ‌های باشکوه آن و قفسه‌های کتاب انگلیسی قرن نوزدهمی، همه و همه به شکوه و زرق و برق فضا افزوده‌اند. 

جمع‌بندی

ایجاد هارمونی در فضای کلی این خانه باعث شده که سلیقه افراد خانه به مراتب بیشتر دیده شود، سلیقه‌ای که با صرف هزینه بسیار زیادی منجر به طراحی داخلی یک آپارتمان قدیمی و متمدن لوکس و پرزرق و برق شده است. در بخش دیدگاه‌ها نظرتان را در رابطه با دکوراسیون این خانه باشکوه بنوبسید. 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه