Chidaneh.com placeholder image

حلقه های تزیینی درب ورودی: یک خوش آمد گویی دلچسب!

به قلم: تحریریه چیدانه

خودتان بسازید: آویزها، ریسه‌ها و حلقه‌های گل گزینه مناسبی برای درب های ورودی یا درب اتاق‌خواب‌ها هستند و البته نمادی زیبا برای آمدن یک فصل یا خوش‌آمدگویی به آدم‌های دوست‌داشتنی زندگی. شما می‌توانید برای درست کردن حلقه‌ها از اجزای ریز و درشتی که سلیقه‌تان را نشان می‌دهد استفاده کنید؛ مثلا با آمدن پاییز می‌توانید از یک حلقه که در آن انواع و اقسام برگ‌های خشک‌شده و شاخه و میوه‌ها و گل‌های خشک نارنجی‌رنگ در کنار هم قرار گرفته‌اند، استفاده کنید یا برای آمدن یک مسافر عزیز، حرف اول نامش را روی درب ورودی آویزان کنید. برای این کار از ساده‌ترین وسایل موجود در خانه‌تان استفاده کنید و حسابی با در کنار هم نشاندن این وسایل، آوانگارد عمل کنید. به‌عبارتی لازم نیست حتما در ساخت این حلقه‌ها از انواع گل‌های طبیعی و مرسوم استفاده کنید. بیاید و یک سبک جدید را در ساخت حلقه و تزیینات خانه‌تان رقم بزنید. با ایده های زیبای چیدانه همراه باشید…

اسکای اسکرپر

ساخت حلقه تزیینی درب ورودی با آویز لباس

برای داشتن یک حلقه، اول از همه باید دنبال یک پایه یا سطح گرد بگردید. ساده‌ترین و دسترس‌ترین راه‌حل برای داشتن آن، استفاده از آویز لباس است. کافی است تا رخت‌آویزهای سیمی و فلزی را به کمک انبردست به‌حالتی گرد فرم دهید. همچنین استفاده از چند آویز در کنار هم، ضخامت کار را بیشتر می‌کند.

مطلب پیشنهادی: یک تاج گل طبیعی و زیبا برای درب ورودی منزل تان بسازید!

ساخت حلقه تزیینی درب ورودی به شکل قلب

فوم‌های لوله‌ای‌شکل نیز حجم مناسبی به پایه اصلی می‌دهند. برای درست کردن یک آویز به شکل قلب باید آویزهای لباس را به شکل قلب فرم دهید و سپس فوم‌ها را از درون آن رد کنید. با تکه‌هایی از کاغذ گراف و استفاده از چسب مایع یا چسب چوب، روی تمام سطح کار را بپوشانید. در نهایت یک ریسه از قلب‌ها را با استفاده از کاغذهای رنگی درست کنید و روی کار بچسبانید.

حلقه های گل برای تزیین درب ورودی

حلقه‌ای با مضمون شکوفه‌های بهاری و لانه پرندگان یک انتخاب هیجان‌انگیز برای آمدن بهار است. برای درست کردن این حلقه می‌توانید از شکوفه‌های کاغذی‌ای که در خرازی‌های وجود دارد، استفاده کنید یا اینکه از شکوفه‌های ریز گل‌های مصنوعی برای روی کار کمک بگیرید. شاخه‌های ریز گل‌های خشک یا صحرایی یا شاخه‌های ریز درختان را از شب قبل در آب بگذارید تا حسابی خیس بخورند. لازم نیست شاخه‌ها طول زیادی داشته باشند از کنار هم قرار دادن آنها و پیچیدن‌شان می‌توانید یک حلقه حجم‌دار درست کنید. بعد از اینکه حلقه تزیینی درب ورودی را با کمک شاخه‌ها و سفت کردن جای‌شان با کمک شاخه‌های دیگر آماده کردید، گل‌ها را روی کار بچسبانید و با استفاده از خز و پوشال یک لانه پرنده درست کنید. برای تخم پرنده هم می‌توانید از تخم بلدرچین یا از شکلات‌هایی که به شکل تخم پرندگان موجود است، استفاده کنید.

حلقه تزیینی درب ورودی با میوه های خشک

بعد از اینکه حلقه را با شاخه‌ها درست کردید، آن را نگه‌دارید و برای مراسمی دیگر یا فصل بعدی، تنها تزیینات روی آن را تغییر دهید. با استفاده از میوه‌های خشک‌شده مانند برش‌هایی از پرتقال یا پوست کیوی یا لیموعمانی خشک شده حلقه‌ای را برای در آشپزخانه یا حتی در ورودی تهیه کنید. پوست کیوی را به صورت یک نوار بلند برش دهید و سپس نوار را به دور خودش بپیچید تا شبیه یک گل رز شود و آن را در جایی ثابت قرار دهید تا خشک شود و با چسب آن را روی سطح کار بچسبانید. حلقه‌های پرتقال را هم بعد از خشک شدن روی کار بچسبانید. ترکیب این اجزا با چند گل چوبی بلوط و انگورک‌های وحشی و برگ‌هایی از درخت کاج حسابی حلقه‌تان را خوش آب و رنگ و معطر می‌کند.

مطلب پیشنهادی: خودتان بسازید: ساخت آباژور در کم‌تر از یک ساعت

حلقه تزیینی درب ورودی با کنف و کاموا

کامواها یک عنصر تزیینی اساسی در ساخت حلقه‌های گل به‌حساب می‌آیند. کافی است شما چندین رنگ کاموا را در کنار هم قرار دهید و آن را دورتادور حلقه فومی‌تان بپیچید یا اینکه با گل‌های کاموایی یا توپک‌هایی که با کاموا تهیه می‌شود، کار را تزیین کنید. برای تهیه حلقه این تصویر شاخه‌های نازک درخت مو را بچینید و سپس برگ‌های آن را جدا کنید. اگر شاخه‌ها تر باشند به‌راحتی فرم می‌گیرند در غیر این صورت آنها را خیس کنید تا حالت شکنندگی‌شان را از دست بدهند. بعد از درست کردن یک حلقه گرد با شاخه می‌توانید با نخ کنف دورتادور آن را بپوشانید و سپس با چند رنگ کاموا و توپک آن را تزیین کنید.

 

حلقه تزیینی درب اتاق کودک

برای درست کردن یک حلقه ساده برای اتاق کودکان می‌توانید از خود آنها بخواهید تا حلقه را بسازند. کافی است شما تکه‌هایی هم‌اندازه از پارچه‌های رنگی یا روبان و تور را در اختیارشان قرار دهید و به آنها تنها روش گره زدن تکه‌های بریده شده به دور حلقه را آموزش دهید. این کار می‌تواند حسابی برای‌شان سرگرم‌کننده باشد و انتخاب و کنار هم قراردادن رنگ‌های مختلف، حس زیبایی‌شناسی‌شان را تقویت کند.

تزیین درب با حروف

اگر علاقه‌ای به ساخت حلقه‌ها به شکل دایره ندارید، می‌توانید از حروف فارسی یا انگلیسی برای آویز در اتاق استفاده کنید. بهتر است حرف مورد نظرتان را در سایز دلخواه پرینت بگیرید و سپس آن را روی فوم یا مقوای کلفت منتقل کنید و برش دهید. با استفاده از توپک‌های رنگی موجود در بازار یا توپک‌های دست‌ساز خودتان، می‌توانید روی سطح کار را به شکل دلخواه‌تان تزیین کنید.

تزیین درب ورودی با حلقه های نمدی

استفاده از پارچه‌های نمدی نیز می‌تواند بافت مناسبی برای جزییات حلقه‌ها باشد. یک سری گل یا گیاه مانند کاکتوس‌ها انتخاب کنید. الگوی رسم آنها را از اینترنت جست‌وجو کنید یا اگر نقاشی‌تان خوب است، خودتان آن را بکشید و سپس با استفاده از کاربن آن را روی پارچه منتقل کنید. بعد از بریدن اجزای کاکتوس، آ‌نها را به‌هم بچسبانید و بعد روی یک حلقه که دورتادور آن را نیز با نواری از جنس نمد پوشانده‌اید، متصل کنید.

برای دیدن ایده های مرتبط و جذاب دکوراسیونی و دیدن می توانید مجله منزل را تهیه کرده و از دیدن و خواندن درباره ی چنین دکوراسیون داخلی های زیبا و دوست داشتنی لذت ببرید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: فاطمه علیزاده

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه