visibility 26864 today 1399/6/17

مبل چسترفیلد، بهترین انتخاب برای دکوراسیون لوکس!

مبلمان چسترفیلد نه فقط برای خانه های بسیار مجلل و اشرافی بلکه برای دکوراسیون داخلی مدرن نیز بسیار شیک و زیبا خواهد بود. درست است که مبل چسترفیلد بسیار سنتی و مجلل است اما این بدان معنا نیست که از مد روز فاصله گرفته اند. طرح هایی با دکمه کاری روی پارچه پرزدار و دسته های لوله استوانه ای بزرگ دقیقا همان نمونه های خاص و زیبایی هستند که راحت و دلنشین نیز خواهند بود. مبلمان چسترفیلد از قرن 18 ام مورد تحسین افراد زیادی قرار گرفته و قصرها و بناهای مهم و لوکسی نیز با این برند مبله شده اند. این کار باعث ایجاد نوعی برجستگی، زیبایی و تازگی به دکوراسیون داخلی شما خواهد بود. در این مطلب می خواهیم درباره تمام آن چیزی که درباره استایل، تاریخ و نوع استفاده از مبل چسترفیلد این برند محبوب باید بدانید صحبت کنیم.

blog post

مبلمان راحتی


طراح مبل چستر

نکته برجسته مبل چستر نامشخص بودن طراحان آن است و علاوه بر آن اصالت مبلمان که برای نسل های بعد هم ماندگار خواهد بود نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. طراحان این برند در مبلمان خود از چرم استفاده بسیاری دارند چرا که می خواهند به مرور زمان و بر اثر استفاده از ظاهر شکیل خود فاصله نگرفته و دچار چین و چروک نشود.

مطلب پیشنهادی : مبل چرم چستر، تو دکوراسیون خونه یکه تازی می کنه!

blog post

مبلمان راحتی

شکل نهایی چسترفیلد

محصولات چسترفیلد به عمود و استوار بودن، استفاده از دکمه، دسته های استوانه ای و پشتی های تر و تمیز و برابر مشهور بوده و معمولا از جنس چرم و مخمل هستند که هر دو آن ها به مرور زمان ظاهری بی نظیر ساخته و به مبلمان شما شخصیتی خاص می بخشند. استفاده از هر کدام این متریال ها برای مبل چستر به سبک دکوراسیونی شما بستگی دارد. معمولا مبل چرم چستر در دکوراسیون کلاسیک و آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرد اما در سبک های مدرن تر و حتی با فرش های ایرانی نیز ست می شود. 

مطلب پیشنهادی : نکات مهم در خرید مبل مناسب، چگونه مبل خوب بخریم؟

blog post

عکاسی از منزل آقای طالبی

دکوراسیون منزل با مبلمان چسترفیلد

چسترفیلد تصویری زیبا از استراحت با خیال راحت و جادویی است که در کنار کتابخانه های تیره رنگ و وسایلی این چنینی قرار می گیرد و زیبایی آن ها را هم دوچندان می کند. نکته قابل اهمیت این است که در عصر ویکتوریا استایل بیشترین اهمیت را داشت و زیگموند و فروید نیز بر اهمیت این موضوع تاکید داشته اند. امروزه مبلمان چسترفیلد تنها خاص بزرگان نبوده و با توجه به سنت های انگلیسی و مردانه، در تنوع گسترده ای برای دکوراسیون داخلی به روز شده است. به این صورت که شما می توانید تنها از یک مبل چستر سه نفره برای طراحی یک دیوار خالی منزل تان بهره ببرید و مطمئن باشید که خود به تنهایی همه چیز را تکمیل می کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ سبک مبلمان، کدام مبل برای کدام دکوراسیون؟

blog post

مبل چستر

مبل چستر در دکوراسیون اتاق نشیمن، کتابخانه و یا دفتر کار

پیشنهاد ما استفاده از مبلمان چسترفیلد راحت و دائمی مناسب برای نشیمن، کتابخانه و دفترهای کار است تا به دکوراسیون منزل شما شخصیت، وقار و زیبایی لازم را القا کند. مسلما استفاده از این مدل مبل باید با هماهنگی کل دکوراسیون انجام پذیرد، اما در حالت کلی برای فضاهای گفته شده کاربردی تر خواهد بود. 

مطلب پیشنهادی : نکات مهم در خرید مبل مناسب، چگونه مبل خوب بخریم؟

دکوراسیون ساحلی

کاربرد چسترفیلد در سبک های دکوراسیون

دکوراسیون به سبک ساحلی

شاید کمی شگفت آور باشد اما همان گونه که تصویر گواهی می دهد، مبلمان چسترفیلد برای سبک های ساحلی نیز بسیار مناسب بوده و توصیه می شود. شما می توانید با اضافه کردن نور مناسب و طبیعی، پشتی های آبی و حصیرهای طبیعی دکوراسیون داخلی خود را تصویری از یک فضای ساحلی و راحت جلوه دهید.

مطلب پیشنهادی :10 سبک مبلمان، کدام مبل برای کدام دکوراسیون؟

سبک اسکاندیناوی

دکوراسیون قرون وسطایی و سبک اسکاندیناوی

چرم قهوه ای رنگ تیره به همراه چوب می تواند فضایی بسیار گرم و زیبا و به سبک مبلمان قرون وسطی و اسکاندیناوی بسازد. در این تصویر می بینید که دسته های استوانه ای و زیبای این مبلمان و رنگ آن ها درکنار زمینه روشن چقدر به فضا زیبایی بخشیده است.

مطلب پیشنهادی : سبک اسکاندیناوی، خانه پرنور زهره و یاشار در تهران!

blog post

عکاسی از منزل آقای طالبی

مبل چستر در دکوراسیون داخلی مدرن

همان طور که قبلا نیز اشاره کردم، مبل چستر برای دکوراسیون های مدرن هم به کار می رود. شاید آن چه که بیش تر در این نوع چیدمان جلب توجه می کند کنار هم قرار گرفتن مدل مبلمان های متفاوت در کنار مبل چستر است. البته که باید ترکیب رنگ های هر مبل نیز دقت داشته باشید و این که چگونه با این همه تفاوت، هارمونی در فضا برقرار می شود.

مطلب پیشنهادی : مبلمان راحتی مدرن، 3 مدل برای چیدمانی مهمان پسند!

مبل چسترفیلد در سبک صنعتی منزل

دکوراسیون به سبک صنعتی با مبل چسترفیلد

معمولا چرم با لوازم صنعتی دیگری مثل آجر، بتن و چوب تناسب پیدا کرده و به لحاظ استحکام زیادی که دارد باعث ماندگاری این برند شده است. شما به راحتی می توانید این مبل را حتی با مدل چرمی، در کنار میزها یا اکسسوری های فلزی قرار داده و هارمونی خوبی در فضا ایجاد نمایید.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون شیک اما مقرون به صرفه به سبک صنعتی

blog post

دکوراسیون نشیمن به رنگ سفید

مبل چستر برای لوکس بودن

البته که مبلمان چسترفیلد به دلیل ذات مجللی که دارند در دکوراسیون های داخلی لوکس برجستگی بسیار زیادی خواهد داشت. در این تصاویر اتاقی را می بینید که ترکیبی فوق العاده از رنگ هایی گران قیمت و لوکس وجود دارد که با هاله هایی از رنگ کرم و طلایی نیز ترکیب شده است. مبلمان چسترفیلد معمولا با رنگ های آبی تیره و طلایی درخشان ترکیب فوق العاده ای خواهد ساخت.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون لوکس، چه مدرن و چه کلاسیک این مبلمان را ببینید!

blog post

عکاسی منزل خانم موسوی

blog post

فرش ایرانی در خانه مدرن روشنک امیریان

سبک دکوراسیون سنتی با مبل چستر

در نهایت هم بدیهی ترین حالت استفاده از این نوع مبلمان در فضاهای داخلی با دکوراسیونی سنتی است. در این تصاویر ترکیب فوق العاده اشکال مختلف این مبلمان در کنار یکدیگر و دسته های استوانه ای مشهور آنها به همراه میز قهوه را می بینید که جذابیت خیره کننده ای را خلق کرده است. مسلما که در این ترکیب رنگ های ایرانی و به خصوص فرش ایرانی را زیاد خواهید دید.

blog post

مبل چستر

"مبل چسترفیلد را می توانید در تنوع گسترده ای از طرح و مدل، از گروه مبلمان انسوییت سفارش دهید"

منبع: Houzz |مترجم: طلوع حقیقت 

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
مبلمان لوکس، هم برای خانه های بزرگ هم کوچک!

مبلمان لوکس، هم برای خانه های بزرگ هم کوچک!

چیدمان مبل لوکس، 2 مدل کاناپه در دکوراسیون

چیدمان مبل لوکس، 2 مدل کاناپه در دکوراسیون

انواع مدل چستر، 4 مدل رایج + چیدمان

انواع مدل چستر، 4 مدل رایج + چیدمان

کسب و کارها پیشنهادی
بازارمبل پاسارگاد certificate
بازارمبل پاسارگاد

بازارمبل پاسارگاد

گروه معماری و طراحی داخلی سمیرا جلالی  certificate
گروه معماری و طراحی داخلی سمیرا جلالی

گروه معماری و طراحی داخلی سمیرا جلالی

خانم مهندس مهشید رئیسی - مدرس تخصصی دکوراسیون و بازاریابی دکور certificate
خانم مهندس مهشید رئیسی - مدرس تخصصی دکوراسیون و بازاریابی دکور

خانم مهندس مهشید رئیسی - مدرس تخصصی دکوراسیون و بازاریابی دکور

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent