دیزاین داخل کابین فضاپیما برای تجربه سفر فضایی! + عکس

دیزاین داخل کابین فضاپیما برای تجربه سفر فضایی! + عکس

به قلم: نرگس مهردادیان

طراحی داخلی فضا پیمای The Aurora

نوژا دیزاین

خانه طراحی، فرانک استفنسون دیزاین از طراحی داخلی فضا پیمایی برای Halo Space به نام The Aurora رونمایی کرد. این مراسم رونمایی در لندن، بریتانیا برگزار شد. طراحی داخلی فضا پیمای The Aurora، اوج طراحی نوآورانه، لوکس بودن، تجمل، راحتی، کیفیت، سبکی و ایمنی را به نمایش می‌گذارد تا تجربه گردشگری در فضا را بازتعریف کند. در طراحی داخلی The Aurora، منابع پیشرفته، اصول طراحی و فناوری ترکیب می‌شود تا تجربه بصری فراموش نشدنی یک سفر بی نظیر در فضا را به مسافران ارائه دهد.

کی پلاس

در این مطلب چالش‌ها، هدف و روند طراحی داخلی فضا پیمای The Aurora بررسی خواهد شد. پس در ادامه با چیدانه همراه باشید.

طراحی داخلی فضا پیمای The Aurora

چالش‌های طراحی داخل فضا پیمای The Aurora

به گفته فرانک استفنسون، بنیانگذار و مدیر خلاق خانه طراحی: “کار بر روی پروژه‌ای به این بزرگی چالش‌های زیادی را از منظر طراحی به همراه دارد. ساخت یک فضای داخلی زیبا برای مسافران با در نظر گرفتن عواملی مانند مقررات ایمنی سختگیرانه و توزیع وزن، موانع چالش برانگیزی را به همراه داشت. در حالی که کاملا متعهد بود که جذابیت لوکس و زیبایی شناختی را همراه با عملکرد ارائه دهد. من به آنچه به دست آورده‌ایم بسیار افتخار می‌کنم."

چالش‌های طراحی داخل فضا پیمای The Aurora

فضا پیمایی لوکس و ظریف با حداکثر ایمنی و کارایی

کارلوس میرا، مدیر عامل Halo Space می‌گوید: “ما می‌خواستیم هر دقیقه از سفر، برای مسافران ما فراموش نشدنی باشد. فرانک و تیمش، فضا پیمایی طراحی کردند که نه تنها لوکس و ظریف است، بلکه ایمنی و عملکرد را نیز در اولویت قرار می‌دهد. این گواهی بر تعهد ما به ارائه بهترین تجربه پرواز فضایی است."

فضا پیمایی لوکس و ظریف با حداکثر ایمنی و کارایی

طراحی داخلی فضا پیمای  The Aurora

فضا پیمای The Aurora از متریال سبک وزن مانند آلیاژ آلومینیوم و کامپوزیت ساخته شده و میزان وزن کلی برخاست 3500 کیلوگرم را تضمین می‌کند. همچنین فضای داخلی، محیطی جادار برای 8 مسافر و 1 خلبان فراهم می‌کند. این فضا پیما دارای پنجره‌های بزرگی است که در مجموع 2.82 مترمربع مساحت دارند. با این پنجره‌ها مناظر خیره کننده‌ زمین، از لبه فضا قابل مشاهده خواهد بود.

Aurora با الهام از معماری و طراحی عصر فضا، دارای خطوط منحنی، لبه‌ها و مواد بازتابنده است که زیبایی شگفت‌انگیز کیهان را تداعی می‌کند. چیدمان صندلی ها که یادآور بازوهای کهکشان راه شیری است، زوایای دید مطلوبی را برای مسافران فراهم می‌کند و تجربه کلی کاوش در فضا را افزایش می‌دهد.

طراحی داخلی فضا پیمای  The Aurora

گردشگری فضایی برای مخاطبان گسترده‌تر با The Aurora

پروازهای تجاری استراتوسفر HALO Space یک صعود منحصر به فرد را از طریق یک بالون هلیومی فراهم می‌کند و صعود تدریجی با حداقل نیروهای G را تضمین می‌کند. با میانگین زمان پرواز چهار تا شش ساعت و حداکثر ارتفاع تا 35 کیلومتر، مسافران می‌توانند برای مدت طولانی در شگفتی‌های فضا غوطه‌ور شوند. Halo Space با برنامه‌ریزی برای خدمات دهی به 10000 مسافر تا سال 2030، قصد در دسترس قرار دادن گردشگری فضایی برای مخاطبان گسترده‌تری را دارد.

گردشگری فضایی برای مخاطبان گسترده‌تر با The Aurora

و در آخر

در این مطلب، طراحی داخلی فضا پیمای The Aurora با هدف گسترش گردشگری فضایی برای مخاطبان بیشتر بررسی شد. فضاپیمایی که توسط خانه طراحی، فرانک استفنسون دیزاین طراحی شده و علاوه بر لوکس، مجلل و ظریف بودن، ایمنی و عملکرد را نیز در اولویت قرار می‌دهد.

برای آشنایی با دیگر طراحی‌های داخلی اعجاب‌انگیز، مطلب دکوراسیون خانه‌ای که مخصوص مدیتیشن طراحی شده! را از دست ندهید.

گردشگری فضایی برای مخاطبان گسترده‌تر با The Aurora

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه