جدیدترین مدل های پرده پذیرایی برای تغییر دکوراسیون در خانه تکانی

جدیدترین مدل های پرده پذیرایی برای تغییر دکوراسیون در خانه تکانی

به قلم: سمانه زارعی

چندین روز تا سال نو مانده است، اغلب ما در تکاپوی خانه تکانی و تغییر دکوراسیون برای سال جدید هستیم. در مطلب نکات تغییر چیدمان منزل هنگام خانه تکانی راجع به نکته‌ها و ایده‌هایی که لازم است در تغییر دکوراسیون سال جدید به آنها توجه کنید، صحبت کردیم. اگر به تغییر پرده‌های پذیرایی فکر می‌کنید، این مطلب به درد شما می‌خورد.

قالیشویی ادیب

 

خانه تکانی و تغییر دکوراسیون با تغییر پرده

برای تغییر دکوراسیون منزل برای سال جدید، گزینه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید آنها را اجرایی کنید و حال و هوای خانه را تغییر دهید. پرده یکی از عناصر مهم در خانه‌های ایرانی است. در زمستان اغلب از پرده‌های ضخیم برای جلوگیری از ورود سرما استفاده می‌کنیم. حالا که نزدیک به بهار است، پرده‌های روشن‌تر می‌توانند هوای عید را به خانه بیاورند. روزهای خانه‌تکانی که همه جا مخصوصا شیشه‌های پنجره تمیز می‌شوند، زمان خوبی برای عوض کردن پرده‌هاست.

مطلب پیشنهادی: خانه تکانی عید نوروز؛ تا دیر نشده با ما همراه شوید!

 

عوض کردن پرده پذیرایی برای تغییر دکوراسیون در خانه تکانی

رفت و آمد و مهمانی در ایام نوروز، بخش مهمی از روزهای عید را تشکیل می‌دهد. ما ایرانی‌ها برای مهمان ارزش قائلیم و دوست داریم خانه برای پذیرایی از مهمان، زیباترین دکوراسیون را داشته باشد. پرده که اغلب یک دیوار از پذیرایی را تشکیل می‌دهد، تاثیر زیادی در دکوراسیون دارد. با عوض کردن پرده پذیرایی در خانه تکانی احساس تغییر بزرگی در دکوراسیون را خواهید داشت.

  مطلب پیشنهادی: 7 ترفند کاربردی برای تغییر چیدمان آشپزخانه هنگام خانه تکانی!

 

بهترین مدل پرده برای تغییر دکوراسیون در خانه تکانی

سبک طراحی دکوراسیون پذیرایی در تعویض پرده‌ها اهمیت زیادی دارد. اگر یک خانه مدرن و ساده دارید، با هدف تغییر دکوراسیون، پرده‌ای کلاسیک و مجلل انتخاب نکنید، در این صورت پرده یک وصله ناجور برای پذیرایی خواهد بود. خانه مدرن با پرده مدرن زیباست و خانه مجلل و کلاسیک با پرده‌ای کلاسیک.

مطلب پیشنهادی: خانه تکانی عید 1403 و تغییر دکوراسیون اتاق خواب با ایده‌های جذاب بهاری!

 

تغییر پرده در خانه تکانی، چه رنگی انتخاب کنم؟

انتخاب پرده جدید برای خانه بستگی به عوامل زیادی دارد. به جز مدل و سبک طراحی پرده که در بخش قبلی در مورد آن گفتیم، رنگ پرده یکی از ویژگی‌های مهم آن است. وقتی به پرده فروشی مراجعه می‌کنید، احتمالا با این جمله روبرو می‌شوید که امسال این مدل و این رنگ‌ها مد شده است! ولی قبل از اینکه تحت تاثیر مد روز و اینکه بقیه چه پرده‌ای انتخاب می‌کنند قرار بگیرید، به شرایط فضای پذیرایی توجه کنید و این نکته‌ها را برای انتخاب رنگ پرده در نظر بگیرید:

  • رنگ پرده باید با رنگ مبلمان و فرش پذیرایی هماهنگ باشد، این هماهنگی را می‌توانید با انتخاب رنگی مکمل یا هم طیف با رنگ فرش و مبلمان و یا انتخاب رنگی خنثی ایجاد کنید.
  • در انتخاب رنگ‌های شاد و روشن حساس‌تر باشید و با دقت بیشتری انتخاب کنید زیرا ممکن است شما را زود خسته کند.
  • اگر در منطقه‌ای با گرد و خاک زیاد زندگی می‌کنید، و یا در خانه کودک دارید به انتخاب رنگ و کثیف شدن پرده‌ها توجه بیشتری داشته باشید.
  • اگر پرده اجزای مختلفی دارد و می‌خواهید یک قسمت از آن مثلا حریر پرده را عوض کنید، به تناسب رنگ و مدل بخش‌های مختلف آن دقت کنید.
  • اگ پذیرایی کوچکی دارید، سراغ رنگ‌های روشن بروید. اگر پذیرایی‌تان بزرگ است می‌توانید به رنگ‌های تیره هم فکر کنید.

 

چند نکته برای عوض کردن پرده در خانه تکانی عید

برنامه‌ریزی در انجام کارهای خانه تکانی بسیار اهمیت دارد. مخصوصا اگر به فکر تغییر دکوراسیون در هنگام خانه تکانی هستید. در مورد تعویض پرده هم باید برای روند انجام کارها برنامه‌ریزی کنید. این نکته‌ها به دردتان می‌خورند:

  • سفارش خرید و دوخت پرده را برای روزهای آخر اسفند نگذارید، زیرا دوخت پرده آن هم در اسفند ماه که ماه شلوغی است زمان‌برتر خواهد بود. مطلب لیست کارهای خانه تکانی برای انجام کارهای نوروز برایتان مفید خواهد بود
  • در مورد رنگ و مدل پرده تحقیق کنید و نمونه تصاویر مختلف مدل پرده پذیرایی را در فضاهای مختلف ببینید و بعد تصمیم بگیرید تا از انتخاب خود پشیمان نشوید.
  • بهتر است قبل از آماده شدن پرده، خانه تکانی پذیرایی را انجام دهید تا پذیرایی برای نصب پرده جدید آماده باشد.
  • حتما قرار نیست پرده جدید بخرید، می‌توانید برای ایجاد تنوع، از پرده‌ی ساده‌ای که قبلا در پذیرایی استفاده می‌کردید و هنوز سالم است دوباره استفاده کنید.
  • اگر پرده پذیرایی سالم است ولی از آن خسته شده‌اید، می‌توانید آن را به یک خیاط باسلیقه بسپارید تا پرده را تبدیل به پرده‌ای برای اتاق خواب و یا فضایی دیگر کند. این کار هم هزینه شما را کم می‌کند و هم استفاده مجدد از پرده کاری پایدار از نظر محیط‌زیست است.

 

کلام آخر:

در این مدل انواعی از مدل‌های پرده پذیرایی را دیدیم. برای انتخاب جدیدترین مدل‌های پرده پذیرایی برای تغییر دکوراسیون در خانه تکانی، نکته‌هایی را بیان کردیم که به دردتان می‌خورد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه