روف گاردن لوکس، طراحی بام سبز لاکچری با این ایده‌ها

روف گاردن لوکس، طراحی بام سبز لاکچری با این ایده‌ها

به قلم: سمانه زارعی

چه عناصری باعث می‌شوند یک فضا لوکس و مجلل به نظر برسد؟ نکته‌های زیادی برای طراحی روف‌گاردن لوکس وجود دارد که در این مطلب از چیدانه قرار است راجع به آنها صحبت کنیم. روف گاردن فضایی سبز و جذاب است که از فضای بی استفاده پشت بام برای تفریح و استراحت استفاده می‌شود.

بالسا

 

روف گاردن لوکس چیست؟

آنچه باعث مجلل و لوکس شدن فضای روف گاردن می‌شود؛ متریال به کار رفته، سبک طراحی، وجود دید و منظر زیبا، نوع گیاهان، نورپردازی و تناسب و هماهنگی بین فضاهای مختلف و رنگ‌هاست. انواع روف گاردن مدرن و کلاسیک می‌توانند جلوه‌ای لوکس داشته باشند و این موضوع بستگی به طراحی و اجرای فضای بام سبز دارد. هرچه روف گاردن لوکس‌تر طراحی شود قیمت اجرای آن بیشتر خواهد بود. در ادامه با ایده‌های طراحی روفگاردن لوکس آشنا شوید.

1. در طراحی آلاچیق از شیشه استفاده کنید!

اگر می‌خواهید روف گاردن لوکس داشته باشید، از آلاچیق شیشه‌ای استفاده کنید. شفافیت شیشه، باعث لوکس شدن فضای روف گاردن خواهد شد. در مطلب روف گاردن شیشه‌ای راجع به ویژگی‌های این مدل از بام سبز صحبت کردیم.

 

2. گیاهان لوکس در روف گاردن لوکس

بعضی از گیاهان، جزو گیاهان خاص و با قیمت بالاتری در بازار وجود دارند. هرچند ممکن است نیاز به نگهداری آنها هم بیشتر باشد ولی فضای روف گاردن را مجلل‌تر می‌کنند. بعضی از انواع گیاهان سوزنی برگ کاج و سرو و همچنین نخل‌ها و یا گیاهان پوششی خاص اگر در جای مناسبی از روف گاردن قرار بگیرند، فضایی لوکس ایجاد می‌کنند.

3. جکوزی در بام سبز!

استخر و جکوزی همیشه فضاهای محوطه و حیاط را لوکس جلوه می‌دهند. یکی از کارهایی که می‌توانید برای بام خود انجام دهید، قرار دادن جکوزی روف گاردن در پشت بام سبز ساختمان است.

 

4. مبلمان شیک در روف گاردن

یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی روف گاردن انتخاب و خرید مبلمان است. بر خلاف آنچه که در مورد روف گاردن ارزان و ساده گفتیم، در روف گاردن لوکس، بهتر است مبلمانی لوکس و کاربردی تهیه کنید. انواع مبلمان روف گاردن که بتواند در شرایط بام سبز مقاومت و زیبایی خود را حفظ کند و از نظر شکل و فرم با روف گاردن متناسب باشد، انتخاب خوبی برای روف گاردن لوکس است.

 

5. نورپردازی در روف گاردن لوکس

اگر می‌خواهید بتوانید شبها هم از فضای بام سبز استفاده کنید، نورکافی لازم دارید. نورپردازی داخل باغچه، نور پردازی از کف و دیوارهای روف گاردن، ایده‌هایی برای روشن کردن فضای روف گاردن لوکس ساختمان شماست.

 

6. یک آتشدان در وسط مبلمان قرار دهد.

آتشدان در روف‌گاردن لوکس مانند آتش شومینه در فضای داخلی یک خانه مجلل است. انواع مختلفی از آتشدان‌های روف‌گاردن در فروشگاه‌ها وجود دارد. به شکل و فرم مبلمان توجه کنید و آتشدان را متناسب با آنها تهیه کنید. چیدمان مبلمان دورتادور آتشدان قرار می‌گیرد.

 

7. چوب گرما بخش فضای روف گاردن

چوب یکی از مصالح پرطرفدار در هر فضایی است. انواع ترموود و چوب پلاست دو نوع از متریال‌های چوبی هستند که در اجرای روف گاردن لوکس به کمک شما می‌آیند. برای اینکه بام سبزی مجلل و لوکس داشته باشید. از ترموود در کفسازی، دیوار و یا آلاچیق استفاده کنید.

 

8. هارمونی بین فضاها در روف گاردن لوکس

هماهنگی و انسجام بین انتخاب مصالح و شکل و فرم بخش‌های مختلف پشت بام، یکی از مولفه‌های لوکس شدن فضای روف گاردن است. به طور مثال اگر هدفتان ایجاد روف گاردن لوکس مدرن است، لازم است هم شکل و فرم الاچیق و هم مبلمان روف گاردن به شکلی مدرن طراحی شوند.

 

9. فضایی برای آشپزی در روف گاردن

هرچه امکانات روف گاردن بیشتر باشد، فضا کاربردی‌تر خواهد بود در نتیجه می‌توانید فعالیت‌های بیشتری در روف گاردن برنامه ریزی کنید. یکی از این کارها، برگزاری مهمانی و دورهمی است. با طراحی یک فضای آشپزی که در آن یک باربیکیو و سکویی برای آشپزی وجود دارد، روف گاردن لوکس ساختمان را کاربردی‌تر کنید.

 

کلام آخر:

به نظر می‌رسد روف‌گاردن بهترین گزینه برای استفاده از فضای بی استفاده بام ساختمان باشد. در این مطلب ایده‌هایی برای تبدیل بام به روف گادرن لوکس گفته شد. موارد دیگری مانند آبنما، پرگولا و استفاده از سنگریزه در کفسازی روف گاردن از جمله ایده‌های کاربردی هستند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه