خانه آشیانه، خانه‌ای با الهام از آشیانه پرنده!

خانه آشیانه، خانه‌ای با الهام از آشیانه پرنده!

به قلم: سمانه زارعی

نوژا دیزاین

انسان‌های با ذوق زیادی در دنیا وجود دارند که از زندگی شهری خسته شده‌اند و به دنبال راهکاری برای آوردن طبیعت به فضای زندگی خود هستند. پروژه خانه آشیانه، خانه‌ای برای زوج جوان ویتنامی در پاسخ به نیاز آنها به حضور طبیعت در خانه‌شان است. در این مطلب با این خانه جذاب و سبز آشنا شوید.

کی پلاس

خانه‌ای با الهام ازلانه  آشیانه

ایده طراحی این خانه برگرفته از نیازهای زوج جوانی که معلم و روزنامه‌نگار هستند شکل گرفته است. این زوج به دنبال طراحی خانه‌ای سبز و الهام بخش بود که به پرورش خلاقیت آنها و فرزندان کمک کند. در ابتدا این زوج ویتنامی ایده لانه آشیانه را بیان کردند. طراحی خانه‌ای که در آن خانواده و فرزندان رشد کنند و علایقشان را دنبال کنند. در نهایت در گفتگو با معمار ایده درختستان شکل گرفت. خانه‌ای سبز که طبیعت را به فضای زندگی بیاورد.

مطلب پیشنهادی: خانه 16 متری در ژاپن، تصاویری باورنکردنی از خانه نقلی در توکیو!

طراحی خانه‌ی آشیانه

این خانه 150 مترمربع وسعت دارد و در سه طبقه ساخته شده است. ساخت آن در سال 2023 تکمیل شد و آن را گروه معماری Ho Khue Architects طراحی و اجرا کرده است. قسمت اصلی سکونتگاه خانه یک ساختمان سه طبقه و مینیمال است. بخش دیگر خانه فضایی به صورت باغی سرسبز طراحی شده است که روی آن یک بلوک به حالت معلق دیده می‌شود و شاید مهم‌ترین بخش طراحی خانه این قسمت است. ساختار این سازه با الهام از یک درخت طراحی شده است.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون شفاف‌ترین خانه دنیا در ژاپن + عکس

معماری خانه آشیانه در ویتنام

برای ساخت این خانه از مصالحی استفاده شده که در شهر باستانی هوی‌ان (یکی از شهرهای تاریخی و توریستی ویتنام) به کار رفته است. ساختار سنتی سقف، چهارچوب‌های در چوبی، بلوک‌های رو به حیاط مرکزی هم نوعی احترام به طبیعت و ساختار باغ است و هم از خانه‌های شهر هوی آن ایده گرفته شده است. بدنه بتنی ساختمان حس استحکام و دوام را القا می‌کند.

دکوراسیون داخلی خانه آشیانه

فضای داخلی خانه به شکلی مینیمال و ساده طراحی شده است. پارکت‌های چوبی و پنجره‌های بزرگ که نمایی سبز از باغ مرکزی را به خانه می‌آورد حس زیبایی و گرما ایجاد کرده است.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه