تبلیغات
F فارست
امتیاز: 0.6 0 نظر | ثبت نظر

27 اردیبهشت 1397

چیدمان فرش در منزل، پاسخ به 5 پرسش متداول شما

در اردیبهشت ماه، شما دوستان همیشه همراه منزل و چیدانه در مورد اشکالات دکوراسیون خود سوال پرسیدید. یکی از رایج ترین ایراداتی که در بیش تر خانه های ایرانی به چشم میخورد انتخاب نامناسب شکل یا سایز فرش و نحوه پهن کردن آن است! با چیدانه همراه باشید! در این مطلب از سری مطالب مشاوره دکوراسیون قصد داریم به تمام سوالات شما در مورد رنگ، سبک، شکل، اندازه و شیوه درست پهن کردن فرش در دکوراسیون منزل، پاسخ دهیم.

فرش ایرانی در دکوراسیون منزل

دغدغه شما در اردیبهشت ماه: فرش های اصیل ایرانی و مبلمان مدرن

برای استفاده از هر دوی این وسایل با سبک های متفاوت باید قوانین سبک تلفیقی را رعایت کنید. اگر مبلمانتان مدرن است و فرش اصیل ایرانی استفاده کرده اید؛ در کنارش از اکسسوری های اصیل ایرانی دیگر هم استفاده کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید طرح کف پوش منزلتان است. اگر کف پوش منزلتان طرح دار است از طرح های منظم تر و سادهتر فرش ایرانی استفاده کنید.

برای آشنایی بیش تر با طرح های فرش اصیل ایرانی مطلب کدام فرش ایرانی مناسب دکوراسیون منزل شماست؟ را مطالعه کنید.

تعیین مرز فضاها یکی از کاربردهای فرش در دکوراسیون منزل

تعیین مرز فضاها یکی از کاربردهای فرش در دکوراسیون منزل

سوالات پر تکرار شما درمورد فرش در دکوراسیون منزل

1- منزلمان پذیرایی و نشیمن متصل دارد که سه فرش برای پوشاندن کف لازم است. هیچ دیواری هم بینشان وجود ندارد. آیا فرش ها باید مثل هم باشند؟

در خانه هایی که با فضای یکپارچه روبه رو هستیم، قطعا به فکر جداسازی فضاها می افتیم. بهتر است فضای نشیمن یا تی وی روم از فضای پذیرایی که بیشتر حالت رسمی تر دارد، جدا شود. استفاده از فرش های متفاوت یکی از ساده ترین راهکار های جداسازی فضاها از یکدیدگر است. درست است که فرش ها باهم متفاوت هستند اما باید هماهنگی نیز باهم داشته باشند. می توانید از یک طرح فرش، دو رنگ را تهیه کنید تا وحدت طرح داشته باشند یا دو طرح متفاوت ولی با ترکیب رنگ مشابه انتخاب کنید تا در عین تفاوت وحدت رنگ نیز در آن ها به چشم بخورد.

فرش لاکی و مبلمان خنثی در دکوراسیون منزل

2- فرش با شکل های گرد یا بیضی دوست دارم. آیا استفاده از این فرش ها با شکل متفاوت در خانه بلامانع است؟

استفاده از فرش هایی با شکل متفاوت بسیار بستگی به نوعع مبلمان و فضای مورد استفاده دارد. اگر مبلمانتان به صورت گرد چیده می شود یا میز غذاخوری شما بیضی شکل است؛ استفاده از این فرش ها در خانه بسیار جذاب است. برعکس اگر شکل مبلمانتان غیر از شکل های منحنی وار است و سایر فرش هایتان هم مربع یا مستطیل هستند، استفاده از یک فرش دایره ای موجب آشفتگی بصری و بی نظمی در دکوراسیون منزلتان می شود.

برای آشنایی بیش تر با کاربرد فرش گرد مطلب فرش گرد در دکوراسیون داخلی، پر نقش بود دایره مینایی... را مطالعه کنید.

فرش لاکی در دکوراسیون آبی منزل

فرش لاکی و مبلمان خنثی در دکوراسیون منزل

3- فرش ایرانی به رنگ لاکی را بسیار دوست دارم. چه رنگ مبلمانی را می توانم با رنگ لاکی نوستالژیک ست کنم؟

رنگ کف نقش اساسی در چیدمان منزل دارد. استفاده از تنالیته قرمز در فرش و قالیچه برای کف منزل محیطی دوستانه ایجاد می کند. برای خرید مبلمانتان می توانید آبی های تیره و روشن یا رنگ های خنثی را در نظر بگیرید. البته فام های ملایم تر هلویی هم می تواند انتخابی منحصر به فرد باشد!

فرش در دکوراسیون اتاق کودک

پوشاندن کف توسط فرش در دکوراسیون اتاق کودک

پوشاندن کف توسط فرش در دکوراسیون اتاق کودک

4- برای اتاق کودکم قصد خرید فرش دارم ولی سایز مناسب فرش را نمی دانم! فرش اتاق کودک باید چه سایزی انتخاب شود آیا فقط جلوی تخت را بپوشاند کافیست؟

قوانین دکوراسیون در اتاق کودک کمی پیچیده تر می شوند. کودک شما حتما برای بازی، روی زمین خواهد نشست یا دراز خواهد کشید! شاید هم در بین بازی روی کف اتاق خوابش ببرد. یادتان باشد برای کودکان نمی توانیم مرز تعیین کنیم و بگوییم اینجا که فرش دارد؛ بازی کن! برای راحتی و آزادی بیش تر فرزندتان فرشی تهیه کنید که بیش تر کف اتاق خوابش را بپوشاند.

در زمینه فرش اتاق کوک مطالب زیر را مطالعه کنید: 

اینفوگرافیک پهن کردن فرش در دکوراسیون منزل

اینفوگرافیک پهن کردن فرش در دکوراسیون منزل

5- برای خرید جهیزیه اقدام کرده ایم ولی برای سایز مناسب فرش در نشیمن گیج شده ایم. فرش باید در نشیمن چطور پهن شود؟

نحوه پهن کردن فرش در معرفی فضای منزلتان بسیار تاثیر گذار است. برای اینکه سایز مناسب فرش را در نظر بگیرید باید بدانید که زیر پای افراد چه رو مبل نشست باشند یا روی صندلی میز غذاخوری، باید فرش باشد و در خصوص میز غذاخوری برای حفظ تعادل صندلی حداقل شصت سانت از هر طرف فرش باید بیرون زده باشد. برای آشنایی بیش تر با قوانین پهن کردن فرش در فضاهای مختلف مطلب فرش پهن کردن هم قوانینی دارد را مطالعه کنید!

از همراهی همیشگی شما با مجله منزل و وب سایت چیدانه بسیار سپاسگزاریم! شما می توانید سوالات دکوراسیون خود را از طریق  تلگرام  09361810916 از مشاوران دکوراسیون ما بپرسید.


نویسنده و مشاور: فاطمه مرادی(کیمیا) | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

نشان کردن
  • 7228 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 27 اردیبهشت 1397

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
گروه طراحی فرحی گروه طراحی فرحی
16 نمونه کار

تلفن: 09122023302
مجله منزل   مجله منزل
3 نمونه کار

تلفن: 02123051170
گروه صنعتی لگسی گروه صنعتی لگسی
5 نمونه کار

تلفن: 02155289691
گروه معماری دکوشیان گروه معماری دکوشیان
14 نمونه کار

تلفن: 02126402760
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173