بهترین رنگ کابینت کلاسیک، آشپزخانه‌ای خوش رنگ و لعاب

بهترین رنگ کابینت کلاسیک، آشپزخانه‌ای خوش رنگ و لعاب

به قلم: سمانه زارعی

کابینت کلاسیک را برای آشپزخانه انتخاب کرده‌اید ولی در مورد رنگ آن هنوز تصمیم نگرفته‌اید. دغدغه‌تان این است که بهترین رنگ کابینت کلاسیک چه رنگی است؟ انتخاب رنگ به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این مطلب نمونه هایی از بهترین رنگ کابینت کلاسیک را معرفی کرده‌ایم. با چیدانه همراه باشید و بعد از خواندن این مطلب به ما بگویید که به نظر شما بهترین رنگ کابینت کلاسیک کدام است؟

تابلو فرش ریحان

 

انتخاب رنگ کابینت کلاسیک

کابینت‌های کلاسیک، انواعی از کابینت‌های آشپزخانه هستند که با وجود طرح و نقش‌ منبت کاری شده شناخته می‌شوند. انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه به عوامل مختلفی بستگی دارد. همچنین برای کابینت‌های کلاسیک چند گزینه انتخاب رنگ وجود دارد که بهترین رنگ کابینت کلاسیک هستند. هرچند که شما می‌توانید هر رنگی را برای کابینت کلاسیک انتخاب کنید ولی تناسب بین طرح و رنگ باعث زیبایی و جذابیت بیشتر می‌شود. مثلا رنگ‌های فانتزی و شاد برای طرح کابینت کلاسیک مناسب نیستند و زیبایی آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

 

بیشتر بخوانید: کابینت ایتالیایی با طراحی کلاسیک

 

 

رنگ قهوه‌ای، بهترین رنگ کابینت کلاسیک

کابینت رنگ چوب طبیعی یکی از اصیل‌ترین رنگ‌های کابینت کلاسیک است. که اغلب در مدل‌های کابینت چوبی کلاسیک  و کابینت‌های روکش چوب از آن استفاده می‌شود. رنگ و طرح چوب، حس طبیعت و آرامش را به آشپزخانه می‌آورد. وجود نقوش منبت کاری روی کابینت قهوه‌ای، زیبایی آشپزخانه را چند برابر می‌کند.

کابینت کلاسیک سفید، از رنگ‌های پرطرفدار برای آشپزخانه

سفید از رنگ‌های پرطرفدار در کابینت‌های آشپزخانه است. در بین انواع کابینت کلاسیک، کابینت ممبران سفید، جزو گزینه‌هایی است که افراد آن را برای آشپزخانه‌های نو عروس، یا آشپزخانه‌هایی که خیلی بزرگ نیستند و همچنین در بازسازی آشپزخانه آن را انتخاب می‌کنند. کابینت کلاسیک سفید، باعث دلباز شدن آشپزخانه می‌شود. ولی باید حواستان به تمیز نگه داشتن آن باشد. اگر می‌خواهید کابینت‌های کلاسیک سفید آشپزخانه، مجلل‌تر شوند، می‌توانید از کابینت کلاسیک سفید طلایی استفاده کنید. این ترکیب رنگی برای آشپزخانه‌های بزرگ کلاسیک مناسب است.

کابینت کلاسیک رنگ خنثی؛ بژ، کرمی یا نسکافه‌ای

اگر به دنبال کابینت‌های کلاسیک با رنگی متفاوت هستید، رنگ‌های بژ، کرمی و یا نسکافه‌ای انتخاب جذابی هستند. این رنگ‌ها در گروه رنگی قهوه‌ای قرار می‌گیرند ولی رنگ‌هایی خنثی و کمرنگ‌تر از قهوه‌ای هستند. اگر دوست ندارید کابینت‌های آشپزخانه‌ کاملا سفید باشند و از طرفی رنگ قهوه‌ای به نظرتان تیره می‌آید، این رنگ‌ها کمک زیادی به شما خواهند کرد.

کابینت کلاسیک دو رنگ، انتخابی متفاوت

اگر به کابینت کلاسیک دو رنگ علاقه دارید، در کنار رنگ قهوه‌ای چوب می‌توانید از رنگ دومی هم استفاده کنید. در این صورت تنوع رنگی باعث زیباتر شدن فضای آشپزخانه می‌شود. البته این انتخاب رنگ باید آگاهانه و با اطلاعات کافی انجام شود، زیرا انتخاب دو رنگ نامناسب در کنار هم باعث از بین رفتن هماهنگی و یکپارچگی فضا و ایجاد آشفتگی خواهد شد. دو نمونه از ترکیب‌های رنگ که در کابینت‌های کلاسیک مخصوصا در کابینت‌های ممبران متداول‌تر هستند در ادامه آورده‌ایم.

کابینت رنگ چوب و سفید

یکی از بهترین رنگ‌های کابینت کلاسیک، کابینت رنگ چوب و سفید است. کابینت‌های تمام چوب و یا کابینت با روکش چوب طبیعی، انواعی از کابینت‌های کلاسیک هستند که اغلب به رنگ طبیعی چوب طراحی و اجرا می‌شوند. بخش‌هایی از این مدل کابینت‌ها را می‌توان به رنگ سفید اجرا کرد. به طور مثال؛ کابینت‌ها به رنگ قهوه‌ای باشند و جزیره کابینت و یا صفحه کابینت رنگ سفید داشته باشد. در این صورت رنگ آشپزخانه خیلی تیره و دلگیر نمی‌شود.

 

کابینت کلاسیک رنگ چوب و طوسی

یکی از رنگ‌هایی که در چند سال اخیر طرفدار زیادی برای کابینت کلاسیک پیدا کرده است، رنگ کابینت قهوه‌ای و طوسی است. می‌توان کابینت‌های پایین و یا بالا را به رنگ چوب و بقیه کابینت‌ها را به رنگ طوسی انتخاب کرد. و یا می‌توانید رنگ جزیره آشپزخانه را متفاوت با رنگ کابینت‌ها در نظر بگیرید.

 

کلام آخر:

در این مطلب راجع به انتخاب بهترین رنگ کابینت کلاسیک صحبت کردیم. چند رنگ متداول و جذاب برای کابینت آشپزخانه در این مطلب معرفی شدند. بهترین رنگ کابینت را با توجه به مساحت آشپزخانه، سلیقه، میزان هزینه و تناسب با وسایل دیگر آشپزخانه انتخاب کنید.برای اینکه بهترین و مناسب‌ترین رنگ کابینت را انتخاب کنید از یک طراح داخلی مشورت بگیرید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه