اهمیت دکوراسیون داخلی در حوزه جواهرات

 اهمیت دکوراسیون داخلی در حوزه جواهرات

به قلم: تحریریه چیدانه

اهمیت به دکوراسیون داخلی و رعایت چیدمان اصولی تجهیزات در تمامی حیطه های کاری حائز اهمیت می باشد، اما  این اهمیت در حیطه جواهرات و طلا دو برابر می شود. طراحی مغازه های جواهر فروشی و طلافروشی شاید در ظاهر مانند طراحی داخلی مغازه های دیگر باشند اما در باطن دارای نکات بسیار مهمی است. در طراحی داخلی مغازه طلا و جواهر باید به بحث امنیتی توجه ویژه ای شود. در واقع در کنار مسائلی چون نکات زیباشناسی، اهمیت به مبحث امنیت بسیار مهم تر است و رعایت نکات زیباشناسی باید همگام با رعایت نکات ایمنی پیش برود.

بالسا

خرید و فروش طلا و سرویس جواهر از جمله مشاغلی است که در آن معاملاتی با قیمت های بالا انجام می شود، به همین دلیل اهمیت فضای داخلی و رعایت نکات ایمنی بسیار مهم است. البته علاوه بر مسائل ذکر شده، چیدمان ویترین جواهر فروشی هم حائز اهمیت می باشد و نقش بسیار مهمی در جذب مشتری دارد.

بسیاری از افراد مخصوصا بانوان، زمانی برای خرید به مغازه جواهر فروشی مراجعه می کنند که طراحی ویترین و فضای داخلی آن مغازه به شکل قابل توجهی نظرشان را جلب کرده باشد. بنابراین افرادی که در این حیطه فعالیت می کنند باید به دکوراسیون داخلی و طراحی ویترین مغازه خود توجه زیادی داشته و دکوراسیون مغازه خود را به روز نگه دارند تا از نظر جذب مشتری موفق بوده و کسب و کار پرسود تری داشته باشند.

تاثیر دکوراسیون داخلی در فروش جواهرات

در کنار به روز بودن و زیبایی جواهرات و طلاهایی که در مغازه به فروش می رسند باید به امنیت و فضای داخلی مغازه هم اهمیت دهید. در طراحی داخلی مغازه طلا و جواهر باید در کنار توجه به زیبایی فضا به مواردی با رنگ، طراحی ویترین، استفاده از اکسسوری های شیک هم توجه داشته باشید، همچنین علاوه بر یک تیم طراحی حرفه ای باید از یک تیم امنیت باتجربه هم کمک بگیرید.

طلا و جواهراتی مانند انگشتر جواهر گردنبند جواهر ، دستبند جواهر و غیره کالاهایی با ارزش هستند که قیمت بالایی دارند و طراحی داخلی مغازه باید به گونه ای باشد که به فروش آنها کمک کند، همچنین طراحی داخلی باید علاوه بر نمایش تمام کالاها از دسترسی راحت مشتریان به اجناس جلوگیری کند. به همین دلیل می توانیم بگوییم که طراحی داخلی مغازه طلا و جواهر از سخت ترین پروژه های دکوراسیون می باشد و نیاز به اهمیت و دقت بسیار بالایی دارد.

در دکوراسیون داخلی مغازه جواهرات باید به مباحث ایمنی توجه بسیار زیادی شود تا برای کارفرما مشکلی به وجود نیاید، به همین دلیل اگر بحث امنیتی به خوبی مورد توجه قرار بگیرد با طراحی یک دکوراسیون داخلی شیک و لوکس می توانید قدم بزرگی در رسیدن به موفقیت داشته باشید.

نکات مهم دکوراسیون داخلی در جواهر فروشی

یکی از مهم ترین نکات دکوراسیون فروشگاه جواهر فروشی، اهمیت به ویترین و نحوه نورپردازی و چیدمان جواهری چون انگشتر الماس گوشواره جواهر و غیره می باشد. همه کالاهای مغازه با جی گرفتن در یک ویترین جذاب، می توانند تمام چشم ها را به خود خیره کنند و منجر به ترغیب افراد برای آمدن به فروشگاه شوند. ویترین طلا فروشی باید به گونه ای طراحی شود که مشتری ها بتوانند بدون دست زدن به کالاها، به راحتی آن ها را از جهت های مختلف مشاهده نمایند. سپس اگر قصد خرید یا امتحان کردن جواهر را داشتند، در حضور کارفرما به آن دسترسی پیدا کنند و از نزدیک کالای مورد نظرشان را مشاهده نمایند.

به طور معمول ویترین مغازه به طور کامل با کمک شیشه های ضد ضربه و بسیار محکم از فضای بیرون فروشگاه جدا می شود و جدیدترین اجناس را در ویترین به نمایش می گذارند تا افراد با مدل های جدید تر آشنا شوند. ویترین باید قسمت های مختلفی داشته باشد تا تکفیک طلاها و جواهرات بر اساس مدل و نوع شان به درستی انجام شود.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه