کابینت کلاسیک دورنگ، بهترین زوج رنگی برای آشپزخانه کلاسیک

کابینت کلاسیک دورنگ، بهترین زوج رنگی برای آشپزخانه کلاسیک

به قلم: سمانه زارعی

در بین انواع کابینت کلاسیک، یکی از انواع کابینت‌هایی که در طی این چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است، مدل کابینت کلاسیک دو رنگ است. استفاده از دو رنگ در ترکیب‌های رنگی کابینت‌ها باعث ایجاد تنوع در آشپزخانه و زیبایی فضا می‌شود. در این مطلب از چیدانه راجع به کابینت کلاسیک دو رنگ صحبت خواهیم کرد. شما می‌پسندید؟

سرویس خواب بالسا

انواع کابینت کلاسیک دو رنگ، کدام رنگ‌ها را انتخاب کنیم؟

در کابینت‌های کلاسیک دو رنگ، هم می‌شود کابینت‌های زمینی و دیواری دو رنگ مختلف داشته باشند. یا اینکه رنگ صفحه‌های کابینت با رنگ بقیه کابینت‌ها متفاوت باشد. همچنین می‌توان رنگ جزیره کابینت را متفاوت با کابینت‌های زمینی و دیواری در نظر گرفت. بخش‌هایی مانند کاور هود و یا یخچال هم می‌توانند رنگی متفاوت با بقیه کابینت‌ها داشته باشند. ایجاد اختلاف رنگ در کابینت‌ مدرن پله‌ای راحت‌تر است. در هر صورت باید به تناسب قرارگیری رنگ‌ها در کنار هم توجه کنید. عوامل دیگری مانند؛ نورگیر بودن آشپزخانه و مساحت آشپزخانه هم در انتخاب رنگ‌های کابینت‌ کلاسیک دو رنگ موثر هستند. در ادامه انواع ترکیب رنگی برای کابینت‌های دو رنگ را معرفی کرده‌ایم.

 

کابینت کلاسیک دو رنگ سفید و نسکافه‌ای

سفید و نسکافه‌ای هر دو جزو رنگ‌هایی هستند که به این زودی‌ها دلزده‌تان نمی‌کنند. نسکافه‌ای رنگی است که سردی رنگ سفید را خنثی می‌کند و باعث می‌شود، فضای آشپزخانه از یکدستی خارج شود. کابینت کلاسیک سفید و نسکافه‌ای انتخاب خوبی برای آشپزخانه نوعروسان است.

 

بیشتر بخوانید: کابینت کلاسیک به سبک ایتالیایی

 

کابینت دو رنگ سفید طوسی

با اینکه ترکیب رنگی سفید طوسی بیشتر در انواع کابینت مدرن به کار می‌رود، ولی می‌توانید با انتخاب کابینت ممبران این ترکیب رنگی را به آشپزخانه بیاورید. برای بزرگتر به نظر رسیدن آشپزخانه، کابینت‌های دیواری را به رنگ سفید و کابینت‌های زمینی را طوسی رنگ در نظر بگیرید. شاید بد نباشد مطلب کابینت کلاسیک سفید طوسی، 10 ایده‌ی جذاب و شیک را بخوانید.

 

کابینت کلاسیک دو رنگ سفید و قهوه‌ای

کابینت کلاسیک قهوه‌ای یکی از مهم‌ترین رنگ‌ها و انواع کابینت کلاسیک است. رنگ سفید در کنار قهوه‌ای، فضای آشپزخانه را از تیرگی زیاد نجات می‌دهد. البته این موضوع بستگی به پررنگ بودن رنگ قهوه‌ای هم دارد. کابینت رنگ چوب و سفید، یک ترکیب رنگ اصیل برای خانه‌های ایرانی است. این نوع کابینت را می‌توان به صورت روکش چوب اجرا کرد تا کاملا مجلل و باکیفیت باشد.

کابینت دو رنگ کرم و قهوه‌ای

رنگ کرم و قهوه‌ای دو رنگ هم خانواده هستند، برای ایجاد سایه روشن، این دو در کنار هم انتخاب خوبی به شمار می‌روند. اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای روشن داشته باشید، جزیره کابینت کلاسیک را به رنگ قهوه‌ای و کابینت‌ها را به رنگ کرم در نظر بگیرید.

 

کابینت دو رنگ سفید مشکی

این کابینت دو رنگ برای آنهایی که عاشق مشکی و سفید هستند، عالی است. سفید و مشکی در کنار هم تضادی زیبا و جذاب ایجاد می‌کنند. با وجود این رنگ‌ها، دستتان برای انتخاب رنگ وسایل دیگر باز است. برای شادتر شدن فضای آشپزخانه می‌توانید از رنگی روشن برای میز و صندلی و یا اکسسوری‌ها استفاده کنید.

کابینت کلاسیک دورنگ سفید آبی

اگر به دنبال رنگی خاص‌تر و متفاوت‌تر از رنگ‌های دیگر هستید، کابینت دو رنگ سفید و آبی انتخاب جالبی به نظر می‌رسد. در این مدل کابینت، تنالیته رنگ آبی اهمیت زیادی دارد. هم می‌توانید از رنگ آبی تیره استفاده کنید تا آشپزخانه‌ای شیک و جذاب داشته باشید و هم رنگ آبی کمرنگ می‌تواند فضایی شاد و دلباز برایتان ایجاد کند. نمونه‌هایی از این ترکیب رنگی را در بالا ببینید.

 

کابینت دو رنگ مشکی و طوسی

دو رنگ مشکی و طوسی در کنار هم، برای یک آشپزخانه بزرگ و نورگیر مناسب است. انتخاب این ترکیب رنگی جسارت زیادی می‌خواهد. در این نوع کابینت‌ها می‌توانید صفحه کابینت را به رنگ سفید در نظر بگیرید تا ترکیب رنگ‌های تیره کمی معتدل‌تر شود.

 

کابینت دو رنگ مشکی و قهوه‌ای

یکی دیگر از ترکیب‌های رنگی برای آنهایی که رنگ تیره می‌پسندند، کابینت دو رنگ مشکی و قهوه‌ای است. اگر میخواهید فضا کمی بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد، از رنگ قهوه‌ای روشن استفاده کنید. بهتر است بیشتر کابینت‌ها به رنگ قهوه‌ای و بخش‌هایی از آن و یا صفحه‌های کابینت به رنگ مشکی باشند.

 

کابینت دو رنگ سبز وسفید

یک ترکیب رنگی شاد و سرزنده را به آشپزخانه شما می‌آورد. کابینت دو رنگ سبز و سفید، برای آنهایی که به دنبال یک دکوراسیون زیبا و شاد هستند بسیار مناسب است. با توجه به اینکه رنگ سبز پررنگ و یا کمرنگ باشد، می‌توانید رنگ دیوارها و کف را انتخاب کنید.

کلام آخر:

در این مطلب در مورد کابینت کلاسیک دو رنگ صحبت کردیم. دیدن نمونه تصاویر این مدل از کابینت به شما کمک می‌کند انتخابی عالی داشته باشید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه