چند روستای جذاب با معماری دیدنی برای گردشگری در بهار + عکس

چند روستای جذاب با معماری دیدنی برای گردشگری در بهار + عکس

به قلم: سمانه زارعی

نوژا دیزاین

چندین سال است که مردم به جز شهرهای بزرگ و معروف، روستاهای جالب و زیبا را به عنوان مقصدی برای گردشگری انتخاب می‌کنند. معماری خاص و متفاوت و یا قدیمی یکی از انواع جاذبه‌هایی است که افراد را به خود جلب می‌کند. در این مطلب با چند روستا با معماری خاص آشنا شوید.

سرویس خواب بالسا

 

روستای ابیانه، اصفهان

روستایی در 4 کیلومتری شهر نظنز اصفهان است. این روستای تاریخی، خانه‌هایی ساخته شده با آجر و خاک رس دارد. خانه‌های این روستا پنجره و ایوان‌های چوبی زیبایی دارد.

 

روستای خورهه، مرکزی

روستای خورهه یکی از روستاهای باستانی در اطراف شهر محلات، استان مرکزی قرار دارد. معبد خورهه با قدمت 2200 ساله در این روستا قرار گرفته است.

 

روستای کندوان، تبریز

یکی از روستاهای جذاب کشورمان که در شهرستان اسکو در استان تبریز قرار دارد، کندوان است که قدمتی هفت هزار ساله دارد. روستای کندوان اسکو در دامنه‌های سهند قرار دارد و به خاطر معماری صخره‌ای آن معروف است که در اثر فعل و انفعالات آتشفشانی کوه‌های سهند ایجاد شده‌ است. معماری بومی روستای کندوان معماری صخره‌ای است، این روستا به سبب ویژگی معماری صخره‌ای و بافت مخصوص آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده ‌است. کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای جهان است که این موجب جذابیت آن شده‌ است.

 

روستای خرانق، یزد

روستای خرانق در شهرستان اردکان یزد قرار دارد. روستای خرانق در ناحیه‌ای کوهستانی قرار گرفته است. خرانق که در گذشته خورانق یا خورنق نامیده می‌شده را به معنای محل برآمدن خورشید یا محل تولد خور می‌دانند. قلعه خرانق یکی از بزرگترین قلعه‌های مسکونی روستایی استان یزد و یکی از چندین قلعه‌های دارای خانه‌های دو سه و چند طبقه در جهان است و همانند نمایشگاهی است که غرفه‌های آن از خشت و گل ساخته شده‌است.

 

سرآقاسید، کهکیلویه و بویر احمد

سر آقا سید روستایی توریستی و پلکانی از توابع استان چهارمحال‌وبختیاری است.این روستا به ماسوله زاگرس شهرت دارد. این روستا به گونه‌ای ساخته شده که بام خانه پایینی، حیاط خانه بالایی محسوب می‌شود.

 

روستای میمند، کرمان

روستایی صخره‌ای و دستکند که در شمال شهر بابک قرار گرفته است. روستای صخره‌ای میمند با وسعت ۴۲۰ کیلومتر، یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی کرمان است که با معماری عجیب و قدمت چند هزار ساله خود گردشگران ایرانی و خارجی زیادی را جذب این استان می‌کند.

 

روستای ماسوله، گیلان

یکی از روستاهای پلکانی کشور ما در استان گیلان قرار دارد. روستای ماسوله با معماری جذاب و آب و هوای خوبی که دارد هر سال گردشگران زیادی را در بهار جذب می‌کند.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه