گیاه آپارتمانی باریک، 10 گیاه جذاب و فوق‌العاده با برگ‌های کشیده

گیاه آپارتمانی باریک، 10 گیاه جذاب و فوق‌العاده با برگ‌های کشیده

به قلم: سمانه زارعی

یکی از ویژگی‌هایی که توجه ما را برای خرید یک گیاه آپارتمانی جلب می‌کند، شکل و فرم برگهای آن است. گیاهان آپارتمانی باریک از انواع گیاهانی هستند که می‌توانید برای دکوراسیون منزل از آنها استفاده کنید. در این مطلب از چیدانه چند گیاه آپارتمانی با برگ‌های باریک معرفی شده است.

مبلمان اداری راحتیران

 

گیاهان آپارتمانی برگ باریک در دکوراسیون

چند گیاه آپارتمانی باریک در کنار تعدادی گیاه آپارتمانی برگ پهن، تنوع را در بین گیاهان خانگی منزلتان بیشتر می‌کند.  مخصوصا اگر در منزل فضایی برای قرار دادن چندین گلدان کنار هم دارید، این تنوع در شکل و برگ زیبایی گلخانه شما را چند برابر می‌کند. گیاهان آپارتمانی برگ باریک، اغلب گیاهانی ظریف و جذاب هستند و برای دکوراسیون داخلی مدرن عالی به نظر می‌رسند.

انواع گیاه آپارتمانی باریک

اگر به دنبال گیاهانی با برگ‌های باریک و کشیده هستید، در ادامه مطلب چند گیاه آپارتمانی باریک معرفی کرده‌ایم.

1. گیاه سانسوریا، معروفترین گیاه آپارتمانی باریک

اغلب ما گیاه سانسوریا را می‌شناسیم. نام شمشیری را به دلیل برگ‌های بلند و کشیده به آن داده‌اند. این گیاه آپارتمانی باریک، در دو نوع سبز و ابلق در فروشگاه‌ها وجود دارد. برگ‌های زیبای گیاه سانسوریا، توقع زیادی ندارند. گیاه سانسوریا در یک گلدان زیبا، برای هر نوع دکوراسیونی مخصوصا دکوراسیون مدرن مناسب است.

 

2. دراسنا، گیاه آپارتمانی باریک و سخت جان

درسنا را می‌توانیم در گروه گیاهان آپارتمانی شیک و زیبا قرار دهیم. نگهداری از دراسنا، کار سختی نیست. فقط لازم است با نیازهای این گیاه به خوبی آشنا باشید. دراسنا، ساقه‌ای سخت و قوی دارد و از آن برگ‌های باریکی رشد کرده است. دراسنا پرچمی برگ‌های باریک‌تری نسبت به گونه‌های دیگر دارد. انواعی از گونه دراسنا هم وجود دارند که برگ‌هایی پهن‌تر دارند.

 

3. گیاه گندمی، گیاه برگ باریک پرطرفدار

گیاه گندمی یا عنکبوتی یکی دیگر از انواع گیاهان با برگ‌های باریک و کشیده است. گیاه گندمی هم دو نوع سبز و ابلق دارد. روی یک استند یا میز، زیبایی برگ‌های باریک گندمی بهتر دیده می‌شود.

4. برگ عبایی؛ گیاه شیک با برگ‌های باریک

برگ عبایی را می‌توانیم جزو گیاهان شیک در دکوراسیون داخلی قرار دهیم. یک برگ عبایی زیبا با برگ‌های باریک و کشیده در گوشه‌ای از پذیرایی، تغییر زیادی در دکور منزل ایجاد می‌کند. ظاهر برگ‌هایش شبیه به ذرت است. اسم دیگرش آسپیدیسترا است. چون گیاه مقاومی است به اسم چدن هم معروف شده است.

 

5. یوکا از گیاهان آپارتمانی برگ باریک

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی باریک، گیاه یوکا است. گونه‌های مختلف این گیاه، در شرایط متفاوت فضای بیرونی و در داخل منزل به عنوان درختچه همیشه سبز آپارتمانی می‌تواند رشد کند. یوکا برگ‌هایی خنجری شکل، نوک تیز و سبز رنگ دارد.

 

6. آلوئه ورا، گیاهی گوشتی با برگ‌های باریک

آلوورا گیاهی دارای برگ‌های ضخیم و گوشتی به شکل باریک و کشیده و نیزه‌ای است. این گیاه پرخاصیت نگهداری آسانی دارد. آلوئه‌ورا دماهای گرم را ترجیح می‌دهد.

 

7. نخل شامادورا،  گیاه آپارتمانی باریک

برگ‌های باریک و جذاب این گیاه آپارتمانی شبیه نخل، روی ساقه‌هایی باریک رشد می‌کنند. شاید به قیافه‌ی ظریفش نیاید، ولی این گیاه می‌تواند تا 2 متر رشد کند و تبدیل به یک گیاه آپارتمانی باریک و قدبلند شود.

 

8. سرخس بوستون؛ گیاهی با برگ‌های کشیده

از معروفترین انواع سرخس‌ها، سرخس بوستون است. این گیاه برگ‌های کشیده‌ای دارد که در منطقه بومی خود، رشد آنها تا 90 سانتیمتر هم می‌رسد. سرخس بوستون از گیاهان تصفیه کننده هوا است.

 

9. هاورتیا گورخری، گیاه آپارتمانی باریک

یکی از گیاهان زیبا و جذاب با برگ‌های باریک است. هاورتیا نوعی کاکتوس نیست ولی جزو گیاهان برگ گوشتی (ساکولنت) دسته بندی می‌شود. هاورتیا از جمله شیک‌ترین گلدان‌های آپارتمانی است که می‌توانید آن را روی میز کنسول، در اتاق خواب، در آشپزخانه و.. با در نظر گرفتن نیازهای آن قرار دهید.

10. لیندا گیاه آپارتمانی برگ باریک

یکی از گیاهان آپارتمانی جذاب، گیاه لیندا است. این گیاه ساقه‌ای ضخیم و درختی دارد به همین دلیل به نام پافیلی هم مشهور شده است. برگ‌های کشیده و باریک لیندا، به صورت آویز هستند. در نگهداری از این گیاه کمی حساس باشید.

کلام آخر:

در این مطلب با 10 گیاه آپارتمانی باریک آشنا شدیم. این گیاهان جذاب، برای انواع دکوراسیون منزل مناسب هستند. به تناسب بین شکل و فرم برگ گیاهان و وسایل دکوراسیون منزل توجه کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه