visibility 7217 today 1400/9/10

دکوراسیون رنگی رنگی، خانه شاد رها و محسن!

خانه، واژه‌ای است که با شنیدن آن احساس آرامش می‌کنیم و حس امنیت در برمان می‌گیرد. هرکس فضای خانه ایده‌آل خود را شاید از مدت‌ها قبل از ازدواج در ذهن پرورانده یا ممکن است این کار را تا زمان مشورت با یار خود به عقب انداخته باشد. این بار به خانه شاد رها و محسن با دکوراسیون رنگی رنگی، ساکن مشهد رفتیم که خانه رویاهای‌شان را با هم در ذهن پروراندند و از ایده‌ها و هنرهای خود و خانواده‌شان در چیدمان و تهیه وسایل و حتی ترکیب رنگ‌ها نیز غافل نشده‌اند.

blog post

منزل صمیمی و شاد رها و محسن

خانه رها و محسن در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: 2 نفر
 • شغل خانم: مترجم و خبرنگار/ همسر: برنامه‌ نویس و مهندس کامپیوتر
 • موقعیت: مشهد
 • متراژ فضا: 78 متر
 • سال ساخت: 1391-1390
 • ملک: اجاره‌ای
 • تعداد اتاق‌: یک خوابه
 • تعداد سرویس بهداشتی: یک سرویس
 • رنگ‌های غالب: سبز، آبی، طوسی، قهوه‌ای
 • ویژگی برجسته طراحی: استفاده از عنصر چوب و رنگ
 • طراح: تمام افراد خانواده
 • مدت‌زمان طراحی و خرید وسایل: حدود 4 ماه

blog post

دکوراسیون منزل ایرانی

مدرنیته و طبیعت در قالب دکوراسیون رنگی رنگی

دکوراسون رنگی رنگی این خانه، مدرن و الهام گرفته شده از رنگ‌های طبیعت است؛ رنگ گیاه، سنگ، چوب و آسمان که هارمونی بین آنها به خوبی حفظ شده و چیدمان‌شان فضا را شلوغ نکرده است. رویکرد مورد علاقه این زوج در طراحی و چیدمان استفاده از رنگ‌ها و هماهنگی بین آنهاست تا فضای خانه خنثی و مرده به نظر نرسد؛ چراکه معتقدند رنگ به آنها انرژی می‌بخشد.

مطالب بیشتر: وسایل رنگی رنگی، به همین سادگی خونتون رو خوشحال کنید!

blog post

منزل صمیمی و شاد رها و محسن

نقطه آغاز طراحی دکوراسیون رنگی رنگی خانه رها و محسن

طراحی، ساخت، تهیه و چیدمان وسایل خانه توسط خانواده هر دو طرف از اواخر خرداد ماه و خرید وسایل جزئی قبل‌تر از آن شروع شد.
سبک مورد نظر، سادگی و راحتی مبلمان برای‌شان از فاکتورهایی بود که باعث شد زمان زیادی را برای تهیه آن بگذارند. در نهایت مبلمان خانه از برند rost شیراز که در مشهد نیز نمایندگی دارد، خریداری شد.
سرویس خواب مورد نظر زوج جوان باید جمع و جور و در عین حال ساده و مدرن باشد؛ بنابراین برند تولیکا توانست خواسته آنها را برآورده کند. اکسسوری و لوازم دکوری محصولاتی از خانه و آشپزخانه و the one هستند. همچنین برخی نیز از هنر دست نشات گرفته‌اند. تمامی وسایل خانه کاربردی بوده و عنصر اضافه‌ای خریداری نشده است؛ حتی برخی از وسایل مثل کتابخانه چند کاربرد دارد که علاوه بر کتاب‌ها، فضای مناسبی برای اشیای دکوراتیو هم در آن تعبیه شده است.

مطالب بیشتر: 8 ترکیب رنگی مسحورکننده برای دکوراسیون نشیمن

blog post

منزل صمیمی و شاد رها و محسن

ویژگی برجسته طراحی از نگاه رها

استفاده از عنصر چوب و به‌کارگیری درست و بجای رنگ‌ها، ویژگی برجسته طراحی دکوراسیون رنگی رنگی خانه است و طبق گفته خانم واعظی کسانی که وارد خانه می‌شوند از آن استقبال زیادی می‌کنند. از این موضوع در آنچه توسط خودشان طراحی و ساخته شده نیز دریغ نشده است.

مطالب بیشتر: دیزاین خانه های کوچک، دکوراسیون رنگی و کم هزینه مهسا و بهراد!

blog post

کتابخانه چوبی پذیرایی

فضای مورد علاقه زوج جوان در دکوراسیون رنگی رنگی

از نظر آنها هر فضایی در خانه حس و حال مخصوص به خود را داشته و چیدمان نیز در این باره نقش زیادی دارد؛ مثلا هنگام خوشحالی گوشه‌ای مورد علاقه است و زمان خستگی گوشه‌ای دیگر. اما کتابخانه به‌دلیل داشتن کتاب‌های مورد علاقه و وسایل نوستالژیک از این قاعده مستثنا و بیشتر مورد علاقه خانم خانه است.

مطالب بیشتر: دکوراسیون منزل با کمترین هزینه، خانه رنگی یک خانواده ایرانی!

blog post

منزل صمیمی و شاد رها و محسن

توصیه‌هایی برای شما

توصیه خانم واعظی توجه بیشتر به طراحی داخلی است؛ زیرا اعتقاد دارد طراحی مناسب به ایجاد روحیه، انگیزه و انرژی برای ادامه زندگی کمک کرده و از تکراری شدن جلوگیری می‌کند. همچنین با توجه به اینکه امروزه خانه‌ها آپارتمانی هستند و فضایی کوچک دارند، توصیه می شود تا جای ممکن از خرید وسایل زیاد و شلوغ کردن فضا پرهیز شود. خرید وسایلی با کاربردهای مختلف و به‌کارگیری هنر و ایده‌های شخصی می‌تواند چاره‌ای برای فضاهای کوچک و خریدهای اضافی باشد. همچنین استفاده بیشتر از رنگ‌های شاد و متنوع در دکوراسسیون از دیگر توصیه‌های ایشان است.

مطالب بیشتر: رنگ هایی که در دکوراسیون داخلی منزل شما جیغ می زنند!

blog post

منزل صمیمی و شاد رها و محسن

توافق نظر در خانه رها و محسن با دکوراسیون رنگی

«ابتدای ازدواج ایده‌ها و رویاهایی از چیدمان و سبک طراحی داشتیم و در مورد آنها از خانواده‌های‌مان کمک ‌گرفتیم. پس از آن، این ایده‌ها در ذهن‌مان شکل گرفت و با همراهی پدر و مادرها توانستیم آنها را پیاده کنیم. در نهایت از کار تیمی و تلاش‌های‌مان نتیجه خوبی گرفتیم و راضی هستیم.

مطالب بیشتر: فنگ شویی دکوراسیون آشپزخانه با بهترین ترکیب رنگ ها

blog post

منزل صمیمی و شاد رها و محسن

نقش سبز گیاهی در روح دکوراسیون رنگی رنگی خانه

با توجه به علاقه زوج جوان به گیاهان، فضای کوچک، مانعی برای قرارگیری آنها در دکوراسیون رنگی رنگی خانه نشده است. به جز گیاهان آپارتمانی و فصلی موجود در بالکن، گل‌های شاخه‌ای هم جایگاه خود را در خانه حفظ کردند. علاقه این زوج جوان به گیاهان در تراس نیز به چشم می‌خورد و گلدان‌های فصلی زیبایی در بالکن کوچک خانه‌شان دیده می‌شود.

مطالب بیشتر: اهمیت رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی

blog post

منزل صمیمی و شاد رها و محسن

جلوه رنگ در آشپزخانه

آشپزخانه در سمت چپ ورودی خانه قرار دارد. انتخاب رنگ نقره‌ای برای وسایل برقی آشپزخانه انتخابی هوشمندانه است که باعث شده رنگ‌های موجود جلوه پیدا کرده و با وجود کابینت‌های سفیدرنگ از بی حالی فضا جلوگیری شود. قابی که در ورودی آشپزخانه است و برای قرار دادن عکس و پیام‌های روزانه استفاده می‌شود و همچنین صندلی‌های اپن توسط رها، مادر، پدر و همسرش طراحی و ساخته شده است.

blog post

دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب آرام و دلچسب

«رنگی بودن روتختی یکی از نکات مهم بود. دوست داشتیم رنگ‌هایی را انتخاب کنیم که زیبا و مناسب باشند.» دیوارپوش طرح چوب پشت تختخواب و هماهنگی آنها با هم، همچنین میزهای کنار تختی که یکی از آنها طراحی و ساخته خودشان است، ویژگی برجسته طراحی خانه که استفاده از عنصر چوب است را به خوبی نشان می‌دهد.

blog post

دکوراسیون اتاق خواب

کمددیواری داخل اتاق خواب فضای مناسبی برای قرار دادن لوازم آرایشی داشت؛ بنابراین میز توالت تهیه نشد و به جای آن آینه و جالباسی ساده، مدرن و کاربردی خریدند که جایی برای نشستن دارد و برای آویزان کردن لباس‌ها و قرار دادن وسایل اضافی نیز مناسب است.

مطالب بیشتر: چیدمان منزل ایرانی، نشیمن رنگی خانه نوشین و آرش!

blog post

دکوراسیون ناهارخوری چوبی

رنگ و چوب در دکوراسیون رنگی نشیمن و پذیرایی

استفاده از رنگ و چوب و به خصوص چوب طبیعی در طراحی خانه، برای این زوج اهمیت زیادی داشت؛ بنابراین مبلمان به این سبک انتخاب شد. آنها معتقدند چوب و گیاه انرژی مثبت زیادی به‌وجود می‌آورد. همچنین رنگ‌ها در کنار چوب جلوه بیشتری داشته و سادگی و هماهنگی ایجاد می‌کنند. در انتخاب فرش نیز زیبایی و همخوانی رنگ با فضا و مبلمان به خوبی رعایت شده است.

blog post

پرده آبی در دکوراسیون داخلی

انتخاب رنگ مبلمان به گونه‌ای است که می‌توان با المان‌ها و اکسسوری‌های مختلفی مانند کوسن تنوع ایجاد کرد. این چنین است که تغییر و تنوع وسایل در سال‌های آتی آسان¬تر، سریع تر و کم‌ هزینه ‌تر انجام می‌شود.

برای نور و روشنایی خانه که اهمیت ویژه‌ای دارد، لوستر کریستالی انتخاب کردند که هم مورد علاقه خانم خانه بوده و هم نور زیادی داشته و مدرن است. بیشتر نور خانه زرد و آفتابی است تا فضا را دلبازتر نشان دهد. پرده‌ها هنر دست مادر رهاست. به‌دلیل اهمیت هارمونی رنگ‌ها برای این زوج، قاب عکس‌های ساخته شده با سایر رنگ‌های خانه همخوانی دارد. تصاویر درون قاب دیوار هم از نقاشی‌های معروف دنیاست که پرینت گرفته شده‌اند.

یکی از نکات جالبی که در این فضا متوجه آن می‌شوید، عدم وجود تلویزیون است! بنا بر گفته خانم واعظی با وجود سیستم کامپیوتری و لپ‌تاپ تصمیم بر آن شد تا تهیه آن صورت نگیرد؛ بنابراین چیدمان راحت‌تر انجام شد و زمان استراحت‌شان به کتاب خواندن و گپ زدن می‌گذرد.

 

برای دیدن خانه های بیشتر می توانید سری به بخش تور خانه گردی چیدانه بزنید.

مطالب پیشنهادی:

 

ساناز بهبودی*
نویسنده: ساناز بهبودی*

نویسنده و کارشناس تولید محتوا در تیم تحریریه چیدانه، فارغ التحصیل کارشناسی معماری از دانشکده معماری و شهرسازی سوره و دانشجوی ارشد طراحی شهری، علاقه‌مند به فعالیت در حیطه طراحی معماری و طراحی داخلی آشنا به امور کامپیوتری و نرم افزارهای معماری مسلط به زبان انگلیسی

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون داخلی خانه با رنگ‌های شاد، به سبک نادیا و دخترش

دکوراسیون داخلی خانه با رنگ‌های شاد، به سبک نادیا و دخترش

دکوراسیون بنفش و زرد، خانه دلنشین دنیا و سعید!

دکوراسیون بنفش و زرد، خانه دلنشین دنیا و سعید!

1400/11/13 ادامه مطلب
مدل بشقاب حصیری و کاربردهای آن در دکوراسیون

مدل بشقاب حصیری و کاربردهای آن در دکوراسیون

کسب و کارها پیشنهادی
کلینیک ساختمانی راشین certificate
کلینیک ساختمانی راشین

کلینیک ساختمانی راشین

دستگیره درب و یراق آلات کابینت | دستگیره هوشمند اچ تی ان پرایم certificate
دستگیره درب و یراق آلات کابینت | دستگیره هوشمند اچ تی ان پرایم

دستگیره درب و یراق آلات کابینت | دستگیره هوشمند اچ تی ان پرایم

کاور مبل دکوراتیو certificate
کاور مبل دکوراتیو

کاور مبل دکوراتیو

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent