visibility 7131 today 1399/4/27

آپارتمان دوبلکس مازندران، خانه ای در بن بست پالیز!

پروژه های برجسته: آپارتمان دوبلکس پالیز در کوچه پالیز در دل شهرستان بهشهر مازندران از درون باغات مرکباتی که در مرکز شهر وجود داشت، شکل گرفت. باغاتی که به تازگی کاربری مسکونی گرفته و چند سالی است که جای آن درختان را خانه ها گرفته اند. شاید برگزیدن این نام یادآوری ای باشد برای اینکه در گذشته، اینجا چه مکانی بوده است و تسکینی باشد بر زخم های درختان قطع شده! به همین منظور سری به پروژه آپارتمان دوبلکس پالیز که توسط  سید محمد رضا مقدم طراحی شده زدیم تا جزئیات طراحی این آپارتمان دوبلکس منحصر به فرد را ببینیم و بیشتر آشنا شویم.

مطالب بیشتر: 10 ویلای دوبلکس در شمال ایران با نمای بیرونی خیره کننده!

blog post

نورپردازی نمای ساختمان

blog post

مبل راحتی نشیمن

مشخصات عمومی پروژه آپارتمان دوبلکس پالیز

 • نام پروژه: خانه کوچه پالیز
 • موقعیت: بهشهر، مازندران، ایران
 • دفتر معماری: Remo studio
 • معماران مسئول: سید محمد رضا مقدم 
 • کارفرما: محسن باقری
 • تاریخ: ۱۳۹۴ - ۱۳۹۵
 • مساحت زمین: ۲۰۳ متر مربع
 • مساحت ساخته شده: ۲۴۰ متر مربع
 • نوع: مسکونی 
 • متریال: بتن
 • تاسیسات: میر صفدر مجلل
 • نظارت و اجرا: سید محمد رضا مقدم
 • عکاس: حسین فراهانی

مطالب بیشتر: آپارتمان دوبلکس، خانه ای چشمگیر در خطه سرسبز گیلان!

blog post

نمای ساختمان مسکونی

blog post

طراحی و اجرای نمای مدرن

خانه دوبلکس پالیز و خاستگاه طراحی آن

پروژه آپارتمان دوبلکس پالیز در کوچه ایست بن بست که تا به امروز تقریبا ۶۰ در صد زمین های موجود در آن در دست ساخت و ساز قرار گرفته است. سایت پروژه در انتهای کوچه پالیز (که خود به دو کوچه بن بست ۶ متری درسمت چپ و راست ختم می شود) قرار دارد.

مطالب بیشتر: خانه دوبلکس نیکوفر، طراحی منزل زوج میبدی در یزد!

blog post

کابینت جزیره مدرن

blog post

راه پله مدرن

از مهم ترین ویژگی هایی که زمین های واقع در این دو کوچه ۶ متری را از بقیه زمین ها متمایز کرده، وجود آپارتمان هایی بلند تر در مقابل این زمین ها و از بین رفتن دید و منظر مناسب برای این خانه ها می باشد. (طبق ضوابط شهرداری ۲ طبقه روی پیلوت، در حالی که ساختمان هایی که در مقابل این دو کوچه ۶ متری ساخته شده اند، ۳ یا ۴ طبقه روی پیلوت می باشند).

مطالب بیشتر: ویلای دوبلکس شیک با نمای چوبی در لواسان تهران!

blog post

دیوار آجری سفید در نشیمن

blog post

طراحی پله های مدرن

چالش های طراحی آپارتمان دوبلکس پالیز

ایده طراحی آپارتمان دوبلکس پالیز از سه دغدغه اصلی برای ما آغاز شد :

 1.  نبود دید و منظر و چشم انداز مناسب از درون سایت برای کاربران این آپارتمان دوبلکس.
 2.  توجه به اقلیم شهرستان بهشهر و شرجی بودن منطقه به همراه گرمای به مراتب بالاتر از شهر های غرب (مازندران در فصل تابستان و میانگین بارش زیاد در فصل زمستان و رطوبت بالای خاک این منطقه و معضل تخریب ساختمان حتی با توجه به عایق کاری مناسب).
 3. در آپارتمان دوبلکس دغدغه کارفرما که بیشتر حول و حوش کیفیت بصری و زیبایی خانه اش متمرکز می شد، از ما خواست خانه ای برایش بسازیم که با توجه به اینکه زمین آن کوچک و ۲۰۰ متر بود ولی در نهایت خانه به مراتب باشکوه تر، و بزرگتر از آنچه که می تواند در این سایت اتفاق بیافتد، نمود داشته باشد.

بعد از بررسی چالش های پیش رو در پروژه آپارتمان دوبلکس پالیز با توجه به این که خواستیم تمام این سه دغدغه را برای این پروژه دوبلکس که نمای اصلی آن نمای جنوبی آن بود، هموار کنیم به یک الگوی واحد برای حل این مشکلات دست پیدا کردیم و آن را برای کارفرما ارائه دادیم.

مطالب بیشتر: خانه دوبلکس شیک ایرانی، خانه کوچک جذاب در اصفهان

blog post

خانه کوچه پالیز

blog post

خانه کوچه پالیز

روند طراحی آپارتمان دوبلکس پالیز

 • ساخت آپارتمان دوبلکس پالیز از روی پیلوت به منظور تامین دید و منظر مناسب با توجه به قرارگیری آپارتمانی در مقابل سایت و از بین رفتن دید و منظر برای این سایت و همچنین جریان داشتن هوا در زیر ساختمان و فاصله گرفتن از زمین به منظور مقابله با رطوبت زمین.
 • تقسیم نمای ساختمان به چهار بخش: شامل دو بیرون زدگی و دو تو رفتگی برای ایجاد مکش و فشار و هدایت جریان طبیعی هوا به داخل آپارتمان و بی نیازی از استفاده مداوم از دستگاه های برودتی.
 •  استفاده از دو متریال برای پوشش نما در آپارتمان دوبلکس برای کمک به بهتر و زودتر رسیدن به این خواسته. متریال اول رنگ سفید برای انعکاس نور خورشید و متریال دوم استفاده از چوب با ظرفیت حرارتی بالا برای کاهش نوسانات دمای داخل ساختمان.
 • پیش آمدگی ها به غیر از ایجاد کوران هوا نقش سایه اندازی بر روی بدنه ساختمان را هم داراست. که در قسمت هایی که تو رفتگی وجود دارد این مشکل با ایجاد لوورهایی در نما تامین شد.
 • تامین خواسته کارفرما برای کیفیت بصری طرح و رسیدن به چهره آپارتمان دوبلکس به مراتب عضلانی و باشکوه که تصمیم به تامین آن به وسیله باکس های نما و شکست های اطراف پنجرهایی که فاقد باکس هستند گرفته شد.

مطالب بیشتر: طراحی ویلا دوبلکس مدرن، ویلایی برای مایا در رودهن

blog post

خانه کوچه پالیز

blog post

خانه کوچه پالیز

blog post

خانه کوچه پالیز

بررسی پلان و مقاطع در آپارتمان دوبلکس پالیز

با دیدن بخشی از پلان طراحی آپارتمان دوبلکس پالیز و مقاطع  آن با جزییات بیشتری از طراحی این فضا آشنا خواهید شد و با بررسی پروفایل "دفتر معماری سید محمدرضا مقدم" می توانید تصویری کامل تر از بخش های مختلف و دیاگرام های طراحی این خانه شاخص در مازندران داشته باشید. 

 

برای اینکه بتوانید پروژه ی خود را در بخش پروژه های برجسته چیدانه با نام خودتان ثبت کنید کافی است، عکس پروژه و مشخصات خود را به تلگرام چیدانه ۰۹۰۳۵۵۵۰۱۴۸ ارسال کنید.

 

مطالب پیشنهادی:

 

ساناز بهبودی*
نویسنده: ساناز بهبودی*

نویسنده و کارشناس تولید محتوا در تیم تحریریه چیدانه، فارغ التحصیل کارشناسی معماری از دانشکده معماری و شهرسازی سوره و دانشجوی ارشد طراحی شهری، علاقه‌مند به فعالیت در حیطه طراحی معماری و طراحی داخلی آشنا به امور کامپیوتری و نرم افزارهای معماری مسلط به زبان انگلیسی

more_horiz
مطالب پیشنهادی
مزایا و معایب خانه های دوبلکس، 6 خوبی و بدی در کنار هم!

مزایا و معایب خانه های دوبلکس، 6 خوبی و بدی در کنار هم!

دکوراسیون خانه دوبلکس، داستان مهاجرت دو معمار به شمال!

دکوراسیون خانه دوبلکس، داستان مهاجرت دو معمار به شمال!

1397/10/22 ادامه مطلب
آپارتمان دوبلکس مازندران، خانه ای در بن بست پالیز!

آپارتمان دوبلکس مازندران، خانه ای در بن بست پالیز!

کسب و کارها پیشنهادی
فروش اینترنتی اواریا certificate
فروش اینترنتی اواریا

فروش اینترنتی اواریا

دکارت استور certificate
دکارت استور

دکارت استور

گالری مبل محمد certificate
گالری مبل محمد

گالری مبل محمد

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent