visibility 1268 today 1397/8/30

سازه های چادری، سایبان هایی مدرن و چشم گیر!

سازه های پارچه ای از دیرباز در اقصی نقاط دنیا در فرهنگ ما و اقلیم های گوناگون مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از فرم های هندسی در این سازه های تاریخی و قدیمی برای ساخت اولین سرپناه برای کوچ نشینان و یکجا نشینان بوده است. از کلبه های حصیری تا چادرهای قشقایی و کپرها در مناطق جنوبی ایران و بقایای آثار تاریخی کاکی از استفاده بشر از سایبان های پارچه ای برای ارتقاء سطح آسایش بوده است. به گفته کارشناسان کلینیک ساختمانی سانا امروزه آرزوی دیرین مردم مبنی بر مقاوم بودن و پایداری در برابر باد و بوران و حرارت در پی فناوری نانو محقق شده است.

blog post

سایبان

انعطاف پذیر بودن معماری این نوع سازه ها باعث می شود که از مرزهای طراحی و هندسه فراتر رویم و زیبایی را به آسایش و دوام پیوند بزنیم. ساخت و تحول بسیار سریع این سازه های معماری کم نظیر است و با هزینه ای بسیار کمتر از هزینه ساخت سقف های سنگین و غیرقابل انعطاف و بعضاً نامطمئن می توانید سایبانی برای تمام فصول داشته باشیم.

blog post

سایبان

گروه کلینیک ساختمانی سانا یادآوری می کنند این سازه ها با امکان طراحی بصورت متحرک یا ثابت برای پوشش موقتی یا همیشگی فضاهای باز ویلا و آپارتمان رستوانها و مکانهای تفریحی بسیار مناسب می باشند.

blog post

طراحی واجرا

سازه های پارچه ای

می توان گفت سازه های پارچه ای ارائه کننده اشکال منحنی و بسیار زیبا در فضا هستند. این سازه ها با اشکال نا معلوم و داشتن انحناء در دنیایی که خطوط مستقیم و شکلهای مستطیلی در ساختمان ها مرسوم اند شور و هیجان خاصی به فضا می بخشد. به گفته کارشناسان کلینیک ساختمانی سانا پوشش این سازه ها با الیاف پلی استر و روکش های چندلایه غشایی، نیروهای کششی بسیار بزرگ را تحمل کرده و با پیشرفت تکنولوژی تولیدشان کارایی خود را در دهه های گذشته ثابت کرده اند و همچنین خصوصیات بسیار ارزشمندی از قبیل سبکی و انعطاف پذیری بالا، قابلیت عبور نور، تنوع در طرح و فرم، باز و بسته شدن، غیر قابل اشتعال بودن و آنتی باکتریال بودن و کاهش هزینه های انرژی و احداث بنا را به ارمغان می آورند.

blog post

سایبان

سازه های پارچه ای ثابت

انواع سازه های پارچه ای با فرم های مختلف، یکی از المان هایی است که می تواند در هر فضا با هر نوع کاربردی حتی به عنوان سایبان پارچه ای فضای عمومی توسط معماران برای هر چه زیباتر شدن محوطه مورد استفاده قرار گیرد. این متریال مدرن سبک می توان با کمترین ستون برای مسقف شدن فضا به کار رود. از این رو سازه های پارچه ای علاوه بر پوشاندن محوطه با کمترین عملیات عمرانی و طراحی منحصر به فرد سقف چادری می تواند به عنوان المان های شهری برای زیباسازی شهر و فضای باز خارجی استفاده گردد.

برای تهیه انواع سازه های پارچه ای و سایبان ها می توانید به پروفایل کلینیک ساختمانی سانا مراجعه کنید.

  
کلینیک ساختمانی سانا | sana buiding clinic
نویسنده: کلینیک ساختمانی سانا | sana buiding clinic

"کلینیک ساختمانی سانا" کلینیک ساختمانی سانا همراه با مهندسین مجرب مهمترین هدف خود را با کیفیت ترین و البته مناسب با بودجه شما در کنار طراحی های به روز در عرصه معماری و طراحی داخلی می داند تا بدین وسیله به دغدغه سازندگان و مصرف کنندگان صنعت ساختمان و دکوراسیون داخلی پاسخی درخور ارائه دهد. خدمات قابل ارائه • طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی • تعمیرات اساسی ساختمان در هر بخش • پیمانکاری • سرویس و نگهداری ادواری تاسیسات مکانیکی و برقی ساختمان • مشارکت در ساخت ( از صفر تا صد پروژه)

more_horiz
مطالب پیشنهادی
سازه های پارچه ای، از اجرا تا نگهداری

سازه های پارچه ای، از اجرا تا نگهداری

طراحی اتاق نمک، همه چیز درباره این سازه های متفاوت!

طراحی اتاق نمک، همه چیز درباره این سازه های متفاوت!

سازه پارچه اي، از کجا بخرم و چطور نصب کنم؟

سازه پارچه اي، از کجا بخرم و چطور نصب کنم؟

کسب و کارها پیشنهادی
دکوراسیون چوبی ماسو certificate
دکوراسیون چوبی ماسو

دکوراسیون چوبی ماسو

فرش هریس certificate
فرش هریس

فرش هریس

گروه معماری مکعب certificate
گروه معماری مکعب

گروه معماری مکعب

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent