تبلیغات
چوب و هنر E F فارست E رومانته
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

25 آذر 1397

طرز چیدمان پذیرایی، یک اتاق با ده چیدمان متفاوت!

 

معمولا در فضاهایی مانند نشیمن و پذیرایی فعالیت های مختلفی مثل استراحت کردن، دورهمی های خانوادگی، تماشای تلویزیون و ... انجام می پذیرد و بنابراین دکوراسیون و چیدمان باید به گونه ای درنظر گرفته شود که پاسخ گوی تمامی این نیازها و متناسب با ساکنان خانه باشد. اگر به همه این فعالیت ها یک فضای غذاخوری یا فضای کار کوچک نیز اضافه کنیم همه چیز پیچیده تر و سخت تر خواهد شد. مسلما هر فضایی می تواند بر اساس ابعاد و شکل هندسی چالش های خاصی را داشته و کار چیدمان را دشوارتر نماید اما مهم این است که شما با اصول چیدمان های مختلف و مزایا و معایب هر یک آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین را برای خانه خود برگزینید. من در این مطلب برای یک اتاق نشیمن 10 چیدمان متفاوت ارائه می دهم تا بتوانید با این ویژگی ها آشنا شوید. 

انواع چیدمان در نشیمن کوچک

1. چیدمان رسمی و متعادل

معمولا باید سعی بر این باشد تا در هر چیدمان اصولی مانند مسیر رفت و آمد، فضای مناسب تلویزیون و .... به خوبی رعایت شود. چیدمان بالا برای یک اتاق نشیمن یا پذیرایی رسمی ایده آل است. این احتمالا طرحی است که بسیاری از افراد در کنار شومینه از ان استفاده می کنند، یعنی دو کاناپه که در روبه روی یکدیگر قرار گرفته و یک میز جلومبلی که در بین آن ها قرار می گیرد. معمولا در این چیدمان تلویزیون بالای شومینه قرار می گیرد و هدف اصلی صحبت افراد با یکدیگر است.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون خانه های بدون مبل، 8 ایده مدرن و کم هزینه!

چیدمان پذیرایی کوچک

2. نیمه رسمی و متعادل

این چیدمان نسبت به چیدمان قبلی، راحت تر است و از رسمیت کم تری نیز برخوردار است. دلیل این امر نیز در این است که به جای یکی از کاناپه دو مبل تکی قرار داده می شود. تلویزیون کماکان در بالای شومینه و یا کنار آن چیدمان شده زیرا هدف اصلی نیست و در نهایت با ایجاد فضای بیش تر امکان وجود یک میز اداری کوچک نیز میسر خواهد شد.

مطلب پیشنهادی : آنچه قبل از خرید مبل چرم باید بدانید!

چیدمان پذیرایی کوچک

3. چیدمان متنوع و راحت تر

چرخش مبل به سمت شومینه، قرار دادن مبل های تکی در گوشه های مختلف اتاق و استفاده از یک پاف این چیدمان راحت تر و دوستانه تر را به وجود می آورد. در این حالت شومینه به راحتی نقطه کانونی اتاق قرار گرفته و گرمی و صمیمت لازم برای یک نشیمن را فراهم می کند. در این حالت نیز چیدمان بر اساس فرش وسط اتاق انجام می شود و مسیر حرکتی ساده و روان خواهد بود.

مطلب پیشنهادی : چیدمان خانه بدون مبل، 10 ایده شیک و امروزی!

چیدمان مبل در نشیمن کوچک

4. چیدمان مینیمال و راحت

زمانی که هم سبک و هم راحتی برای شما مهم است می توانید از دو نوع مبلمان و یا مبلمان و صندلی استفاده نمایید. همانند آن چه که در تصویر بالا مشاهده می کنید قسمتی با مبلمان ال شکل چیده شده و قسمتی نیز به یک صندلی و پاف جلوی آن اختصاص یافته است. در این حالت به تنها چیزی که باید توجه نمایید این است که دو انتخاب هماهنگی لازم با یکدیگر را داشته باشند.

مطلب پیشنهادی : بهترین چیدمان مبلمان برای دکوراسیون شما کدام است؟

چیدمان مبل در نشیمن

5. چیدمان رترو وراحت

در این چیدمان که شاید بتوان گفت نسبت به حالت های قبلی راحت تر محسوب می شود، از یک نیمکت یا شزلون در کنار مبلمان اصلی استفده خواهد شد. تفاوتی که این حالت با حالت های قبلی خود دارد در مسیر حرکتی است که برای آن تعریف شده است. ورودی دقیقا روبه روی شومینه قرار داشته و مسیر رفت و آمد هم روی همین محور تعریف می شود. با این کار فضای اتاق به دو قسمت تقسیم شده و مبلمان دو طرف آن قرار می گیرد. اضافه کردن کنسول نیز باعث شیک تر شدن فضا می شود.

مطلب پیشنهادی : بهترین چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل

چیدمان مبل در نشیمن

6. ترکیب فضای کار و زندگی

روش دیگری که می تواند برای چیدمان این فضا مناسب باشد، ترکیب فضای نشیمن و فضای کار است. با قرار گرفتن تلویزیون در گوشه ای از اتاق و استفاده از مبل ال، فضای بسیار مناسبی در پشت مبلمان به وجود می آید که می تواند به طور مستقل برای کاربردهای دیگری به کار گرفته شود. قرار دادن دو میز کار دقیقا این چیدمان را تکمیل می نماید. اگر به محل قرار گرفتن فرش نیز توجه کنید می بینید که نسبت به مدل های قبلی از وسط فضا به گوشه ها متمایل شده است. 

مطلب پیشنهادی : 12 چیدمان اتاق نشیمن در دکوراسیون منزل

انواع چیدمان مبل در نشیمن کوچک

7. چیدمان مدرن و نامتعارف

این چیدمان که بیش تر شبیه به سبک کانتری است، یک فضای صمیمیانه برای گفت و گو و دورهمی را تداعی می کند. یک میز کوچک با دو صندلی راحت در سمت دیگر فضا برای بازی و مطالعه در نظر گرفته شده است. تلویزیون نیز مانند سایر فضاهای رسمی اهمیت کم تری داشته و چیدمان غیرمرکزی دارد.

مطلب پیشنهادی : چیدمان مبلمان در پذیرایی مستطیل شکل آپارتمان

چیدمان مبل در سالن پذیرایی

8. چیدمان خانوادگی و دوستانه

در یک فضای دوستانه شما به راحتی می توانید انواع مختلف وسایل دکوری و هر آن چه که مورد علاقه تان است استفاده نمایید. در این جا یک مبلمان ال شکل در یک طرف اتاق و فضای کار و کمد در قسمت روبه رو جای گرفته اند. فرش بزرگ وسط فضا به دو فرشی کوچک تر تبدیل شده و این دو قسمت توسط یک پاف تفکیک شده اند. کمد های سمت دیگر می توانند برای مصارف مختلف حتی وسایل بازی کودکان نیز مورد استفاده قرار بگیرند. 

مطلب پیشنهادی : 8 چیدمان نشیمن برای سلیقه های مختلف

چیدمان مبل در سالن پذیرایی

9. چیدمان با تفکیک غذاخوری

همان طور که در قسمت مقدمه نیز اشاره کردم، فعالیت های مختلفی در یک اتاق نشیمن انجام می پذیرد که یکی از آن استفاده از میز غذاخوری است. بنابراین چیدمان مبل ها باید به گونه ای باشد که بتوان برای غذاخوری نیز یک قسمت مستقل تعریف نمود. قرار گیری مبل ها به سمت درب حیاط (پنجره) می تواند این ایده را برای شما عملی نماید. به این گونه که مبل ها  پشت به میز غذاخوری قرار گرفته و دو فضا توسط آن ها و بدون هیچ گونه دیوار یا پارتیشنی از یکدیگر جدا شده اند.

مطلب پیشنهادی : 10 ایده چیدمان دکوراسیون نشیمن های باریک و کوچک

چیدمان مبل در نشیمن کوچک

10. منطقه غذا مجتمع

اما دقیقا مخالف چیدمان قبلی، می توان چیدمانی داشت که با فضای غذاخوری ترکیب شود. برای رسیدن به این هدف کافی است که مبل ال شکل را در یک سمت فضا قرار داده و میز غذاخوری را در سمت دیگر. مثل همیشه یک پاف و یا یک میز جلومبلی به همراه فرش می توانند دو قسمت را از یکدیگر جدا نمایند. به همین ترتیب اگر تلویزیون در وسط قرار بگیرد از هر دو قسمت قابلیت دیدن را خواهد داشت. 

مطالب پیشنهادی :

منبع : apartmenttherapy

تبلیغات

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
  • 597 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 25 آذر 1397

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
دکوراسیون آرایه دکوراسیون آرایه
کمتر از 2 نمونه کار

تلفن: 021۲۲۳۵۵۹۰۶
مبلمان هيواهوم مبلمان هيواهوم
6 نمونه کار

تلفن: 02133558964
گالری فرش کیمیا گالری فرش کیمیا
9 نمونه کار

تلفن: 02126641563
صنایع چوبی غفاری صنایع چوبی غفاری
8 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۲۲۴۵۶۹۹۹
تولیدی فرش رحیمی تولیدی فرش رحیمی
2 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۵۵۱۵۰۶۵۲
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173