visibility 1887 today 1397/10/12

فریم تخت خواب، کدوم مدل به اتاقتون میاد؟

 

قاب و فریم تخت خواب می تواند علاوه بر ایجاد زیبایی و سبک خاص در اتاق خواب شما، نقش مهمی نیز در راحتی و داشتن خواب آسوده داشته باشد. اما با وجود انواع فریم ها برای تخت خواب، باید بدانیم که چه سبک، اندازه و مدل فریم تخت خواب برای ما مناسب بوده و اصلا باید به سراغ فریم چوبی تخت خواب برویم و یا مدل فلزی را انتخاب نماییم. در این مطلب به طور کامل به موضوعات پرداخته ام و پیشنهاد می کنم قبل از هر انتخابی، اطلاعات خود را در این زمینه بیش تر نمایید.

فریم تخت خواب

blog post

تخت خواب دو نفره چوبی خانه ساده

فریم تخت چیست؟

فریم تخت خواب در واقع قاب و چهارچوبی است که تشک و سرویس خواب را بر روی خود نگه داشته و در عین حال می تواند با یک سبک و مدل همراه باشد. وجود مدل های متنوع نیز از متنوع بودن همین فریم ها شکل می گیرد. بر این اساس یک تخت خواب می تواند فلزی یا چوبی بوده و یا به صورت کم جا و تاشو طراحی وساخته شود. به طور مثال تخت خوابی که در تصویر بالا مشاهده می کنید، از فریم چوبی به سبک کلاسیک ساخته شده و شامل نیمکت پایین تخت نیز می شود.

مطلب پیشنهادی : 12 پیشنهاد برای یک تخت خواب ایده آل

فریم تخت خواب

blog post

تخت خواب سفید

چگونه فریم تخت خواب را انتخاب کنیم ؟

1. اندازه تشک خود را بشناسید

مسلما نکته اولی که همه به آن توجه می کنیم، اندازه تشک ما خواهد بود. این که ما خواهان یک تخت خواب یک نفره هستیم یا دونفره! البته به طور معمول ابعاد و اندازه های تشک ها به صورت استاندارد در بازار وجود داشته و در نتیجه شما به راحتی می توانید بر اساس اندازه های مشخص تخت خود را انتخاب نمایید.

اندازه تشک های معمولی:

  • تشک یک نفره : 200*90 و 200*120 سانتی متر
  • تشک های دو نفره : 200*140  و 200*160 و 200*180 سانتی متر 

2. فضای خود را در نظر بگیرید

اتاق خود را اندازه گیری کنید تا ببینید چه اندازه تخت در اتاق خواب شما جا خواهد شد. البته به طور همزمان باید به این موضوع که به غیر از تخت خواب چه وسایل دیگری نیز در اتاق قرار می گیرند هم فکر نمایید. 

3. سبک خود را پیدا کنید

آیا مبلمان موجود شما سنتی، مدرن و یا تلفیقی است؟ مشاهده عکس دکوراسیون اتاق خواب و همسن طور فریم های مختلف تخت خواب ها می تواند به شما کمک نماید. 

4. ارتفاع تشک را در نظر بگیرید

فکر کنید که چقدر می خواهید تختتان از زمین فاصله داشته در چه ارتفاعی خواب راحت تری دارید؟ پایه های تخت خواب در این مرحله می توانند بسیار تاثیرگذار باشند. 

مطلب پیشنهادی : راه حل های فنگ‌شویی برای انتخاب تخت‌خواب مناسب

انواع فریم تخت خواب

blog post

باکس و تاج تخت خواب دریم

ارتفاع مناسب فریم تخت خواب

یک قاعده کلی و عمومی در مورد ارتفاع مناسب تخت خواب در این است که شما بتوانید در هنگام نشستن پاهای خود را به راحتی بر روی زمین گذاشته و زانوها زاویه 90 درجه داشته باشند. اگر زانوها در حالتی غیر از این قرار بگیرند به این معنا خواهد بود که ارتفاع تخت خواب شما پایین تر یا بلندتر از حد استاندارد است. 

انواع فریم های مناسب :

1. تخت خواب باکس دار : این فریم تخت خواب ها که یک فضای ذخیره سازی نیز در زیر تخت خواب به وجود می آورد، می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این فریم ها اغلب به صورت چوبی ساخته شده و ارتفاع مناسبشان 12-24 سانتی متر است. بهتر است زمانی تخت خواب با این فریم را انتخاب نمایید که به فضای ذخیره سازی در اتاق خوابتان نیاز داشته باشید. 

مطلب پیشنهادی : 20 ایده جذاب برای تخته‌های پشتی تخت‌ خواب‌ها

ارتفاع مناسب تخت خواب

2. تخت خواب های پلت فرم

تخت خواب پلت فرم از یک صفحه یا بستر مستطیل شکل و یکدست تشکیل شده که تشک بر روی آن قرار می گیرد و هیچ جزئی در کنار خود ندارد. برخلاف تخت خواب های سنتی، این مدل های مدرن روی زمین قرار گرفته  وحدود 30 سانتی متر از سطح آن بالا می آیند. البته مدل هایی هم وجود دارند که می توانند برای بیش تر از این ارتفاع تنظیم شوند. این مدل تخت خواب ها بسیار نرم و کاربردی بوده و در انواع سبک ها و مدل ها طراحی و ساخته می شوند.

مطلب پیشنهادی : تخت خواب پلت فرم، فرقش با بقیه چیه؟

ارتفاع مناسب تخت خواب

3. فریم تخت خواب Slats

دراین نوع فریم، همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، الوارهای چوبی به موازات یکدیگر طول تخت را پوشش داده و جز مدل های قدیمی تر هستند. اما به طور کلی به خوبی می توانند تشک را پوشش داده و معمولا در ارتفاع بالاتری نسبت به مدل های پلت فرم قرار می گیرند. 

مطلب پیشنهادی : تخت خواب و آنچه باید بدانید!

انواع فریم تخت خواب

4. تخت خواب با فریم فلزی : این تخت خواب ها معمولا نسبت به تخت خواب با فریم چوبی سبک تر بوده و مقاوم تر نیز هستند. انتخاب این مدل فریم کاملا بستگی به سبک دکوراسیون اتاق خواب شما خواهد داشت اما به طور کلی به غیر از موارد گفته شده ممکن است دارای سروصدای بیش تری نسبت به فریم های چوبی باشند. 

درباره تخت خواب ها بیش تر بدانید :

منبع : houzz

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
تخت خواب سایه بان دار، فقط باید سلطنتی باشه؟

تخت خواب سایه بان دار، فقط باید سلطنتی باشه؟

تخت خواب دونفره شیک، چه معیارهایی لازم است؟

تخت خواب دونفره شیک، چه معیارهایی لازم است؟

1399/11/20 ادامه مطلب
انواع تخت خواب، فکر میکنی کدومش به سلیقه من میخوره؟

انواع تخت خواب، فکر میکنی کدومش به سلیقه من میخوره؟

کسب و کارها پیشنهادی
فروش اینترنتی اواریا certificate
فروش اینترنتی اواریا

فروش اینترنتی اواریا

دکارت استور certificate
دکارت استور

دکارت استور

گالری مبل محمد certificate
گالری مبل محمد

گالری مبل محمد

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent