رنگ های ملایم، پالت غروب خورشید در خانه شما

ترکیب رنگی: طبیعت همیشه برای هنرمندان و طراحان منبع الهام و ایده بوده و هست. از ترکیب رنگ ها گرفته تا فرم های هندسی و غیر هندسی، همگی به نوعی در روند طراحی تاثیر می گذارند و هارمونی و هماهنگی جذابی را نیز خلق می نمایند. در این بین برای انتخاب پالت های رنگی و انتخاب رنگ های مناسب در کنار یکدیگر، اتفاقات طبیعی مانند طلوع و غروب خورشید، شفق قطبی، ساحل دریا و .... می توانند بهترین مثال ها بوده و ترکیب رنگ های بسیار خاص و زیبایی را در اختیاز ما قرار دهند.

در مطلب امروز سعی کردم برای ترکیب رنگ های ملایم در دکوراسیون، پالت رنگی غروب خورشید را به شما معرفی نمایم، در ادامه با من همراه باشید.

دکوراسیون با رنگ های ملایم

رنگ های ملایم، پالت رنگی غروب خورشید

بر خلاف تصورمان، غروب خورشید می تواند ترکیبی از رنگ های ملایم را در خود داشته باشد. زرد، آبی و هلویی تنالیته های رنگ های ملایم و روشن هستند که در تصویر بالا ترکیب هر سه را در کنار هم به خوبی مشاهده می کنید. رنگ های ملایم به دلیل لطیف بودن، به راحتی در کنار یکدیگر قرار گرفته و از ایجاد رنگ های زیاد و کودکانه شدن دکوراسیون جلوگیری می نمایند. در ادامه ایده های گوناگون برای به کار بردن آن ها را با هم مرور می کنیم.

مطلب پیشنهادی: بهترین رنگ برای دیوار خانه، 3 تا رنگ رو هم میشه ست کرد!

دکوراسیون با رنگ های ملایم

انتخاب رنگ های ملایم مونوکروم با پالت غروب خورشید

اگر دوست ندارید که از ترکیب چند رنگ در کنار هم بهره ببرید، یکی از رنگ های ملایم را در تنالیته بسیار روشن انتخاب کرده و به صورت تک رنگ یا همان مونوکروم از آن استفاده نمایید. تصاویر بالا به خوبی آرامش در دکوراسیون حمام را با این روش به شما نشان می دهد. 

مطلب پیشنهادی: رنگ مونوکروم، با این رنگ ها همه چی راحت ست می شه!

دکوراسیون با پالت رنگ غروب خورشید

اثر هنری غروب خورشید

یکی از ایده های بسیار ساده برای استفاده از رنگ های ملایم در پالت غروب خورشید در دکوراسیون این است که از عکس ها و تصاویر آن استفاده نمایید. اگر به عکس بالا خوب دقت کنید، به خوبی هماهنگی بین رنگ هلویی و طوسی دکوراسیون و رنگ نارنجی و طوسی تصویر غروب خورشید را متوجه می شوید. استفاده از این نوع تصاویر باعث می شود که راحت تر بتوانید رنگ های ملایم را در دکوراسیون تان با یکدیگر ست کنید.

مطلب پیشنهادی: تست روانشناسی بر اساس رنگ، شما طلوع خورشیدید یا غروب آن؟

دکوراسیون با رنگ های ملایم

دکور خیره کننده با رنگ های ملایم پالت غروب خورشید

یکی از جذابیت های ترکیب رنگی غروب خورشید در کنار هم قرار گرفتن رنگ های مختلف مانند زرد و نارنجی و صورتی است. شما می توانید مانند تصویر بالا، ظروف و دکوری های مختلف با این رنگ ها را در شلف های باز آشپزخانه چیده و دقیقا همان حس و حال غروب را تداعی کنید. اگر اکثر قسمت های آشپرخانه مانند کابینت ها و دیوارها را سفید نگه دارید، این ترفند یک دکوراسیون گرم، جذاب و مینیمال را به شما ارائه خواهد داد.

مطلب پیشنهادی: اصول ترکیب رنگ ها، خانه های جذاب با رنگ های آنالوگ!

دکوراسیون با رنگ های ملایم

آجر در دکوراسیون با رنگ های ملایم

ممولا از آجر به عنوان یک بافت متفاوت و همینطور گرم در دکوراسیون استفاده می شود. اما اگر به تصویر بالا دقت کنید، در این جا با استفاده از رنگ های ملایم و قرار گرفتن در کنار کاناپه هلویی، فلزات طلایی رنگ، ترکیبی از غروب آفتاب را به نمایش گذاشته است. خنثی در نظر گرفتن فرش ها و همین طور سفیدی دیوارها، این تاثیر را درفضا بسیار افزایش داده و جذابیت زیادی خلق شده است. 

مطلب پیشنهادی: تست روانشناسی رنگ ها، خانه شما آفتابی است یا مهتابی؟!

دکوراسیون با رنگ های ملایم

رنگ آمیزی دیوار با ترکیب رنگ های ملایم از پالت غروب خورشید

ترکیب رنگ های ملایم از پالت غروب خورشید بسیار دلنشین و زیبا هستند که به صورت اتفاقی به دست آمده اند. اما ما می توانیم از این اتفاق استفاده کرده و از آن ایده بگیریم. صورتی و زرد دو رنگی هستند که برای فضای غذاخوری در تصویر بالا در نظر گرفته شده اند. قرار گرفتن رنگ زرد در پایین دیوار و رنگ صورتی در بالا، تعادل بصری بسیار خوبی را به وجود آورده که برای یک محیط صمیمانه و خانوادگی مناسب خواهد بود. فراموش نکنید که باید هر کدام از رنگ های غروب خورشید را در تنالیته های روشن و ملایمش به کار ببرید.

مطلب پیشنهادی: رنگ صورتی کمرنگ، این صورتی هزارساله است!

دکوراسیون با رنگ های ملایم

صندلی های رنگ آمیزی شده با رنگ های ملایم پاستلی

روش دیگری که می توانید با آن از پالت رنگی غروب خورشید استفاده نمایید، استفاده از رنگ های ملایم پاستیلی در رنگ آمیزی وسایل و اکسسوری هاست. صندلی های لهستانی که در تصویر بالا مشاهده می کنید، به رنگ طبیعی چوب بوده و با رنگ های ملایم پاستلی صورتی و سبز به زیبایی رنگ آمیزی شده است. این کار علاوه بر ایجاد جذابیت و تنوع در دکوراسیون، رنگ های مختلف را نیز به فضای شما وارد کرده و ست کردن وسایل گوناگون را نیز آسان تر می کند. 

مطلب پیشنهادی: رنگ های پاستلی، دکوراسیون آپارتمان 20 متری را بی نظیر کرده!

پالت رنگی غروب خورشید در دکوراسیون

مبلمان رنگی  با رنگ های ملایم از پالت غروب خورشید

یکی از ترفندهای دیگری که می توانید به کار بگیرید در این است که ابتدا یکی از مبل ها یا کاناپه بزرگ را با رنگ های ملایم از پالت غروب خورشید انتخاب نمایید، سپس اکسسوری ها و وسایل کوچک دیگر مانند کوسن ها، گلدان، قاب های هنری و ... را به سایر رنگ های این پالت در نظر بگیرید. در تصویر بالا رنگ زرد برای مبل انتخاب شده و رنگ های آبی، صورتی و سبز را به خوبی در وسایل دیگر مشاهده می کنیم.

مطلب پیشنهادی: 7 ترکیب رنگی بی نظیر با زرد

پالت رنگ غروب خورشید در دکوراسیون

رنگ آمیزی سقف با رنگ های ملایم

آخرین ایده ای که می توانم برای به کار بردن پالت رنگی ملایم غروب خورشید به شما توصیه نمایم، رنگ آمیزی سقف با رنگ های ملایم است. ترکیب رنگی که در تصویر بالا مشاهده می کنید به خوبی غروب یک ساحل را برای ما تداعی کرده و رنگ آمیزی راه راه سقف حس آن را قوی تر نموده است. علاوه بر این شما می توانید به کمک این خطوط به بزرگ تر یا کوچک تر نشان داده شدن اتاقتان نیز کمک نمایید. 

مطالب پیشنهادی:

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
رنگ های ملایم، پالت غروب خورشید در خانه شما

رنگ های ملایم، پالت غروب خورشید در خانه شما

ست رنگ های بهاری در دکوراسیون، 7 رنگ سال 2020!

ست رنگ های بهاری در دکوراسیون، 7 رنگ سال 2020!

ست رنگ خردلی، 7 ترکیب رنگی شیک برای دکوراسیون!

ست رنگ خردلی، 7 ترکیب رنگی شیک برای دکوراسیون!

1398/11/26 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
چمن مصنوعی اطلس چمن گستر certificate
چمن مصنوعی اطلس چمن گستر

چمن مصنوعی اطلس چمن گستر

شرکت معماری پرسیاه طرح پردازان certificate
شرکت معماری پرسیاه طرح پردازان

شرکت معماری پرسیاه طرح پردازان

دفتر معماری و دکوراسیون داخلی دیزنو دیزاین/معمار مسئول: هدا هنردوست certificate
دفتر معماری و دکوراسیون داخلی دیزنو دیزاین/معمار مسئول: هدا هنردوست

دفتر معماری و دکوراسیون داخلی دیزنو دیزاین/معمار مسئول: هدا هنردوست

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent